piątek, 16 kwietnia, 2021

Fundusz Pracy – proszę o podpowiedź

Home Forum Sektory Samorządy Fundusz Pracy – proszę o podpowiedź

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #12228
  slaw
  Uczestnik

  Przeprowadzam audyt środkow FP. W moim powiecie środki z tego tytułu wpływają bezpośrednio na rachunek PUP. Moim zdaniem powinny te środki przechiodzić przez Starostwo. Mam nawet pismo z Ministerstwa, gdzie upoważnia on Starostę do dokonywania zmian w planie podziału środkoów FP. Czy ktoś może analizował ten temat i może mi pomóc. Będę wdzięczny za szybką pomoc
  Pozdrawiam

  #12235
  dorotab
  Uczestnik

  Cześć. Zgodnie z paragraf 3 ust. 3 Roz. Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie szczegółowych zasad finansowania wydatków Funduszu Pracy … „środki FP przekazywana są … powiatom na wyodrębnione rachunki bankowe”. W przypadku mojego powiatu dysponentem tego wyodrębnionego rachunku jest Powiatowy Urząd Pracy. PUP, wobec braku jasnych przepisów kto ma otwierać i prowadzić rachunki powiatu w porozumieniu z Zarządem i za jego zgodą rachunek ten otworzył samodzielnie. Uprawnienie do dysponowania środkami FP PUP zapisane ma w swoim Regulaminie Organizacyjnym.
  W podstawie prawnej zarządzeń Starosty odnośnie zmian w planie finansowym FP powoływany jest art. 109 ust. 9 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.
  A na marginesie, czy Urzedy Pracy nie mają wytycznych co do zatrudnienia własnych audytorów?

  #12237
  slaw
  Uczestnik

  DZiękuję za pomoc.
  Wczoraj jednocześnie zadzwoniłem do Ministerstwa Pracy i uzyskałem podobną informację, między innymi, że art. 9 ust 2a i 2 c mówi, jakie środki z FP są dochodami Powiatu. Faktycznie wązna jest sprawa upoważnień a mianowicie Minister upoważnia Starostę a u nas niestety Starosta nie upoważnił Dyrektora PUP do dokonywania zmian w planie finansowym FP.
  Jeżeli chodzi o wytyczne co do audytorów w PUP to nic nie wiem ale jeżeli ktoś takie wytyczne widział to prosze o podpowiedź gdzie ich szukać
  Jeszcze raz dziękuję

  #12238
  monczu
  Uczestnik

  Nie ma żadnych wytycznych odnośnie zatrudniania audytorów wewnętrznych w PUP (a przynajmniej nie spotkałam się z tym).
  Istnieje jednak obowiązek zatrudniania audytorów wewnętrznych w WUP-ach, co jest związane z realizacją zadań finansowanych ze środków unijnych.

  #12246
  slaw
  Uczestnik

  Dziękuję za pomoc

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.