piątek, 16 kwietnia, 2021

Fundusz Pracy – proszę o podpowiedź

Home Forum Sektory Samorządy Fundusz Pracy – proszę o podpowiedź

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Autor
    Wpisy
  • #12228
    slaw
    Uczestnik

    Przeprowadzam audyt środkow FP. W moim powiecie środki z tego tytułu wpływają bezpośrednio na rachunek PUP. Moim zdaniem powinny te środki przechiodzić przez Starostwo. Mam nawet pismo z Ministerstwa, gdzie upoważnia on Starostę do dokonywania zmian w planie podziału środkoów FP. Czy ktoś może analizował ten temat i może mi pomóc. Będę wdzięczny za szybką pomoc
    Pozdrawiam

    #12235
    dorotab
    Uczestnik

    Cześć. Zgodnie z paragraf 3 ust. 3 Roz. Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie szczegółowych zasad finansowania wydatków Funduszu Pracy … „środki FP przekazywana są … powiatom na wyodrębnione rachunki bankowe”. W przypadku mojego powiatu dysponentem tego wyodrębnionego rachunku jest Powiatowy Urząd Pracy. PUP, wobec braku jasnych przepisów kto ma otwierać i prowadzić rachunki powiatu w porozumieniu z Zarządem i za jego zgodą rachunek ten otworzył samodzielnie. Uprawnienie do dysponowania środkami FP PUP zapisane ma w swoim Regulaminie Organizacyjnym.
    W podstawie prawnej zarządzeń Starosty odnośnie zmian w planie finansowym FP powoływany jest art. 109 ust. 9 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.
    A na marginesie, czy Urzedy Pracy nie mają wytycznych co do zatrudnienia własnych audytorów?

    #12237
    slaw
    Uczestnik

    DZiękuję za pomoc.
    Wczoraj jednocześnie zadzwoniłem do Ministerstwa Pracy i uzyskałem podobną informację, między innymi, że art. 9 ust 2a i 2 c mówi, jakie środki z FP są dochodami Powiatu. Faktycznie wązna jest sprawa upoważnień a mianowicie Minister upoważnia Starostę a u nas niestety Starosta nie upoważnił Dyrektora PUP do dokonywania zmian w planie finansowym FP.
    Jeżeli chodzi o wytyczne co do audytorów w PUP to nic nie wiem ale jeżeli ktoś takie wytyczne widział to prosze o podpowiedź gdzie ich szukać
    Jeszcze raz dziękuję

    #12238
    monczu
    Uczestnik

    Nie ma żadnych wytycznych odnośnie zatrudniania audytorów wewnętrznych w PUP (a przynajmniej nie spotkałam się z tym).
    Istnieje jednak obowiązek zatrudniania audytorów wewnętrznych w WUP-ach, co jest związane z realizacją zadań finansowanych ze środków unijnych.

    #12246
    slaw
    Uczestnik

    Dziękuję za pomoc

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.