sobota, 23 stycznia, 2021

GIAW w samorządzie terytorialnym

Home Forum Sektory Samorządy GIAW w samorządzie terytorialnym

Oglądasz 11 wpisów - 1 z 11 (wszystkich: 11)
  • Autor
    Wpisy
  • #6028
    leszcze
    Uczestnik

    Witam!
    Czy może ktoś się orientuje, czy marszałek województwa powinien w ogóle wysyłać wyjaśnienia o przyczynach niepodjęcia "działań w celu usunięcia uchybień" do GIAW (zgodnie z art. 56 ust. 3 ustawy o fin. pub. Dz.U.z 2005, Nr249, poz. 2104 z późn.zm.) czy też nie powinien wysyłać żadnych wyjaśnień bo sam wykonuje kompetencje GIAW w samorządzie (art. 62 ust. 5 ustawy o fin. pub. Dz.U.z 2005, Nr 249, poz. 2104 z późn.zm.)?

    Jeśli ten temat już został wyjaśniany to przepraszam, ale nic nie znalazłem w/w temacie!

    #6030
    meg
    Uczestnik

    Na podstawie art, 62 ust.5 uofp marszałek województwa wykonuje kompetencje GIAW okreslone w art. 51 ust.10, art. 53 ust.5 i art. 56 ust. 3 ww ustawy.A więc nic nie musi wysyłać do GIAW.
    Pozdrawiam 😀

    #6042
    leszcze
    Uczestnik

    [QUOTE BY= meg] Na podstawie art, 62 ust.5 uofp marszałek województwa wykonuje kompetencje GIAW okreslone w art. 51 ust.10, art. 53 ust.5 i art. 56 ust. 3 ww ustawy.A więc nic nie musi wysyłać do GIAW.
    Pozdrawiam 😀 [/QUOTE]

    Nie, no kompetencji GIAW zawartych w art. 51 ust. 10 to chyba akurat Marszałek województwa nie posiada – vide art. 62 ust. 5 ustawy o fin. pub.????

    Pozdrawiam również!

    #6044
    meg
    Uczestnik

    Wczoraj w pośpiechu przytoczyłam Ci wypowiedź z gazety prawnej Nr 173 z dn. 06.09.2006r. (Tygodnik Samorządu i Administracji), w której to Pani Dyrektor Bożena Zwolennik udzieliła porady ” czy marszałek województwa ma kompetencje GIAW w zakresie przeprowadzania oceny stosowania przepisów ustawy o f.p. w odniesieniu do jedn, podsektora samorządowego” To co Ci przytoczyłam jest zawarte w Gazecie Prawnej. szczerze powiem, nie zerkałam do ustawy, a treści artykułów nie znam na pamięć, jeśli chodzi o numerację.
    Sprawdzając w ustawie treść art. 51 ust. 10 OCZYWIŚCIE jestem tego samego zdania co Ty. A swoja drogą jakie przekłamania sa w GAZECIE PRAWNEJ 😯 😯 😯
    Pozdrawiam 😀

    #6045
    kules
    Uczestnik

    art. 62 ust.5 mówi o wyłączeniu wyrażania zgody na rozwiązanie stosunku pracy, a art.51 ust.10 mówi o zmianie warunków pracy (o rozwiązaniu mówi ust.9)

    z tego wynikało by, że marszałek….. może zrobić bez zgody GIAW wszystko oprócz jednej rzeczy – zwolnienia audytora

    tak więc na zmianę warunków pracy audytora marszałek zgody GIAW nie musi mieć, bo to uprawnienie GIAW należy do jego kompetencji i podstawa prawna tego stwierdzenia podana w Prawnej jest OK

    jak się mylę to proszę o sprostowanie

    #6046
    miszaw
    Uczestnik

    Szczególnie że w GP nr 173 z 11.09 jest wyraźnie napisane,że opinia GIAW jest niezbedna w przypadku chęci zmiany warunków pracy i płacy audytora.

    #6047
    kules
    Uczestnik

    tak więc jedno jest pewne 😀 w Prawnej nr 173 w artykule jest błąd, tylko w którym miejscu? 😀
    albo podstawa jest zła, albo wyjaśnienie jej jest złe

    #6048
    meg
    Uczestnik

    Ok! kules ma rację. Sorry za zamieszanie 😳
    pozdrawiam 😆

    #6049
    meg
    Uczestnik

    Dodam jeszcze, że wyjaśnienie odnośnie „warunków pracy” jest na stronie MF w najcześciej zadawane pytania .

    #6050
    miszaw
    Uczestnik

    Pomyliłem nr GP, 11.09 ukazał sie nr 176, a nie 173

    #6051
    meg
    Uczestnik

    Z tych wszystkich wyjasnień i na łamach gazety prawnej i w najcześciej zadawane pytania na stronie MF, wynika ,że zasiegamy opinii GIAW jesli zmianą jest pogorszenie warunków pracy
    ( nie dotyczy jednostek podsektora samorządowego gdzie kompetencje ma wójt , burmistrz, prezydent lub marszałek województwa), a nie zasiegamy opinii GIAW, jesli ma nastapić poprawa warunkow pracy audytora.
    I nie byloby tego dylematu, gdyby nasze przepisy były czytelniejsze. A tak zastanawiamy sie , co ustawodawca miał na myśli określając w art. 51 ust. 10 zmianę warunków pracy.
    Pozdrawiam 😀

Oglądasz 11 wpisów - 1 z 11 (wszystkich: 11)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.