sobota, 15 maja, 2021

GIAW

Home Forum MF i GIAW MF i GIAW GIAW

Oglądasz 12 wpisów - 1 z 12 (wszystkich: 12)
 • Autor
  Wpisy
 • #9058
  meg
  Uczestnik

  Jest 10 stycznia 2007r. a na stronie MF w załadce
  Koordynacja kontroli finansowej i audytu wewnętrznego dalej widnieje kontakt do GIAW Augustyna Kubika! 🙄 Strasznie zapracowane to nasze Ministerstwo Finansów, że nie ma czasu na uaktualnienie strony. A może Kubik został :mrgreen:

  #9059
  izmi
  Uczestnik

  widać niezbadanymi drogami i drożynkami MF chadza 😉
  nieco odbiegając od tematu: czy ktoś z Was dostał zaproszenia na szkolenia z funduszy UE? co z tymi, którzy mieli termin „na teraz” do Krakowa? coś wiadomo? bo ja – kurteczka – nic nie dostałam, nic, wielkie nic… 🙁

  #9060
  meg
  Uczestnik

  Ja też nic nie dostałam, nawet na „teraz” do Krakowa 😥 😥
  Miejmy tylko nadzieję (tylko to nam pozostało), że to szkolenie się odbędzie z uczestnictwem audytorów z zaświadczeniem MF 😕

  #9061
  audytorz
  Uczestnik

  W świetle wydarzeń i zamierzeń obecnie nam panujących można się spodziewać, że jednak szkoleniami zostaną objęci ci z innymi zaświadczeniami…..

  #9063
  izmi
  Uczestnik

  audytorZ,
  że tak powiem: TFFFFUUUU !!
  najlepiej usuń to co napisałeś, aby nie zapeszać 😉

  p.s. napisałam maila do p. Połomskiego z zapytaniem – czekam na odpowiedź (jednak się łudzę) 😈

  p.s.2 jestem w szoku! odpowiedź, super szybka odpowiedź, brzmi mniej więcej tak: proszę się uzbroić w cierpliwość, zaproszenia na szkolenie będą wysyłane od przyszłego tygodnia :mrgreen:

  #9064
  meg
  Uczestnik

  Dzięki Izmi za wiadomość!
  Aż sie buźka od razu usmięchnęła 😀 😀 😀
  A na szkoleniach fajnie jest…. szczegolnie tych dłuższych 😉

  #9066
  mama0454
  Uczestnik

  Jeśli to prawda, to balanga nas nie ominie. 😆

  #9070
  kikcloud
  Uczestnik

  Połomski jest Ok! Mnie przysłał taki tekst: prosze sie nie denerwowac. „Zmiany” nie beda mialy wplywu na realizacje projektu. mamy po prostu male przesuniecie w terminach, niezalezne od nas. wszystkie grupy zostana „zamkniete” do konca tygodnia, wiec od przyszlego beda rozsylane zaproszenia. 😀

  #9120
  meg
  Uczestnik

  Zniknęło nazwisko GIAW! ze strony MF. Czyżby czytali forum :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

  #19975
  scypion
  Uczestnik

  Popatrzcie gdzie nasz dawny GIAW się pojawił: http://lidiageringer.blog.onet.pl/

  Jedno z najwyższych i najlepiej płatnych stanowisk w UE – dostanie się cicho wybranemu Polakowi.

  Na najbliższej sesji plenarnej 25 marca br. będziemy głosować nad składem Europejskiego Trybunału Obrachunkowego. Ponieważ decyzja o przyjęciu kandydatury jest ściśle polityczna, można powiedzieć, że głosowanie w tym przypadku jest tylko formalnością.

  Kim jest ten urodzony w czepku szczęściarz ?

  To Augustyn Kubik.
  ?
  Internet bardzo dyskretnie odnotowuje kandydata, zaledwie 160 zdawkowych pozycji-artykułów.
  W dokumentach, jakie nam dostarczono przed głosowaniem czytam:
  rocznik 1957
  doświadczenie zawodowe:
  1980-1984 referent, kontroler oraz inspektor ds. rewizji gospodarczej w Kopalni Węgla Kamiennego „Rydułtowy” w Rydułtowach,
  1984-1986 starszy inspektor ds. rewizji gospodarczej w Rybnicko- Jastrzębskim Gwarectwie Węglowym w Jastrzębiu Zdroju,
  1986-1991 główny księgowy KWK „Borynia” w Jastrzębiu Zdroju,
  1991-2002 dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach,
  2002-2006 główny inspektor audytu wewnętrznego w Ministerstwie Finansów
  2006-2007 główny doradca w Ministerstwie Finansów
  2007-2008 doradca prezesa Najwyższej Izby Kontroli
  od 2008 podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego

  Posada, jaką obejmie p. Kubik jest bardzo prestiżowa i pod względem finansowym porównywalna do Komisarza, który otrzymuje miesięcznie w ramach pensji prawie 20. tys euro. Członkowie Trybunału są powoływani na okres 6 lat, a komisarze na 5 lat.
  Mimo, iż zarobki urzędników UE nie powinny być tajemnicą dla obywateli, a w szczególności dla rozliczających unijny budżet europosłów – jednakże dotarcie do oficjalnych danych i dla nas graniczy z cudem. W budżecie, który omawiamy na posiedzeniu właściwej komisji – widnieją jedynie pozycje łączne wynagrodzeń.

  (Na marginesie dodam, że płaca posła jest oficjanie znana i wynosi netto 6.083 euro).

  Niezależne instytuty badawcze mają jednak swoje „dojścia”. I tak, w ub. roku Open Europe przedstawił zarobki urzędników najwyższego szczebla Komisji Europejskiej:

  Przykładowo Danuta Hubner, jako Komisarz ds. Polityki Regionalnej, w ciągu pięcioletniej kadencji w KE zarobiła łącznie 1,5 mln EUR.

  Na pensję komisarza składają się rocznie:
  – płaca zasadnicza 238 919 euro,
  – fundusz reprezentacyjny 7 284 euro,
  – dodatek mieszkaniowy 35 838 euro.

  Po odejściu ze stanowiska, najwyżsi urzędnicy UE otrzymają także odprawę w wysokości 65% miesięcznej pensji, wypłacaną przez trzy lata łącznie 358 378 euro, jednorazowy zwrot kosztów związanych z przeprowadzką 19 909 euro, a także dożywotnią emeryturę w wys. 51 068 euro rocznie.

  Jak widać praca „trybuna” to – marzenie. Dziwi mnie tylko, że „załatwiona” w zupełnej ciszy. To w końcu polski reprezentant, opłacany za publiczne pieniądze. Może przed jego nominacją przydałaby się jakaś debata, lub choćby oficjalna prezentacja?

  Z pozdrowieniami z Parlamentu Europejskiego

  Lidia Geringer de Oedenberg

  PS. Dodatkowe informacje:

  1. Czym zajmuje się Trybunał Obrachunkowy?
  To instytucja UE kontrolująca wykonanie budżetu oraz wpływy i wydatki Wspólnot Europejskich. Przedkłada PE i Radzie oświadczenia o wiarygodności dokumentów księgowych, a także zgodność z prawem i prawidłowość wszelakich transakcji. Z doświadczenia pracy w Komisji Budżetowej dodam, że Trybunał rokrocznie odrzuca wykonanie budżetu UE, ponieważ tak naprawdę ma wgląd tylko w wydatki Komisji Europejskiej – czyli kilkanaście procent całego budżetu, pozostałą część de facto kontrolują „NIK-i ” każdego z państw, a te nie pozwalają się kontrolować Trybunałowi.
  Struktura TO:
  Składa się z 27 rewidentów powoływanych na okres 6 lat. Członków Trybunału z rzadka mamy okazję widzieć w Parlamencie. Dodam, że Komisarze są na każdej sesji plenarnej i na każde zawołanie w przedmiotowych komisjach PE.
  Powoływanie rewidentów:
  Każdy z 27 rządów krajów członkowskich nominuje kandydata na rewidenta, który przechodzi przesłuchanie w Komisji ds. Kontroli Budżetowej w PE. Po akceptacji w komisji i przegłosowaniu na forum PE, zaczyna pełnić funkcję.

  2. W kwestionariuszu kandydata (poniżej link) możemy przeczytać odpowiedzi na rutynowe pytania. Znamienne jest, iż połowę odpowiedzi zajmują zwykle cytaty w dokumentów źródłowych, które znamy, czyli nie o to pytaliśmy… Oto próbka:

  Pyt. Traktat stanowi, że członkowie Trybunału Obrachunkowego powinni być „w pełni niezależni” w wykonywaniu swych funkcji. Jak zamierza Pan wypełniać to zobowiązanie w praktyce?

  Odp. Zasady niezależności członków Trybunału Obrachunkowego reguluje art. 286 Traktatu Lizbońskiego stanowiąc, że:
  – Członkowie Trybunału Obrachunkowego są wybierani spośród osób, które wchodzą lub wchodziły w swych państwach w skład organów kontroli zewnętrznej lub mających szczególne kwalifikacje do zajmowania tego stanowiska. Ich niezależność musi być niekwestionowana.
  – W wykonywaniu swych obowiązków członkowie Trybunału Obrachunkowego nie zwracają się o instrukcje ani ich nie przyjmują od żadnego rządu lub jakiegokolwiek organu. Powstrzymują się od wszelkich czynności niezgodnych z charakterem ich funkcji.
  – Nie mogą podczas pełnienia swych funkcji wykonywać żadnej innej zarobkowej lub niezarobkowej działalności zawodowej.
  Art. 1 Kodeksu Postępowania Członków Trybunału stanowi ponadto, że członkowie Trybunału postępują zgodnie z postanowieniami traktatów, jak również wynikających z nich aktów prawnych. Ich stosunki z organami lub grupami interesu muszą być zgodne z zasadą zachowania niezależności.

  Znając i rozumiejąc istotę powyższych regulacji mogę zapewnić, że moje dotychczasowe doświadczenie zawodowe, tj. praca w instytucjach audytu wewnętrznego, zewnętrznego i certyfikacji również wymagały niekwestionowanej niezależności.
  Zatem tak jak do tej pory, tak i w przyszłej pracy zobowiązuję się respektować wyżej wymienione zasady niezależności wymagane przez Traktat Lizboński oraz Kodeks Postępowania Członków Trybunału, w tym również w zakresie nie zwracania się i nie przyjmowania instrukcji od jakiegokolwiek rządu lub organizacji.
  Tak pojęta niezależność pozwoli mi wypełniać funkcję członka Trybunału kierując się własnym doświadczeniem, własną oceną faktów i w sposób wolny od wpływów oraz konfliktu interesów.

  3. Pełne CV kandydata i oświadczenie majątkowe

  http://www.mrr.gov.pl/ministerstwo/ministrowie/ministrowie/Strony/A_Kubik_CV.aspx

  Raport Komisji Kontroli Budżetowej dt. kandydatury p.Kubika (po angielsku):

  http://www.europarl.europa.eu/document/activities/cont/201003/20100309ATT70224/20100309ATT70224EN.pdf

  #19976
  leopold
  Uczestnik

  Brakuje oświadczenia lustracyjnego…

  #19977
  wojak
  Uczestnik

  Cicho się zrobiło, wszyscy pilnie wyczekują… NIK, lustracja, kop w górę… cisza, jak na wojnie ❗
  Pewnie co niektórych wygonią na niewykorzystany urlop…
  Aż tu nagle, jak coś nie pier…nie 😯 i znów spokojnie 😀
  Byle do wiosny, czyli do jutra 😆
  Był taki moment, że wymagano od nas oświadczeń lustracyjnych, to pewnie August ma…

Oglądasz 12 wpisów - 1 z 12 (wszystkich: 12)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.