piątek, 29 marca, 2024

gospodarka krwią

Home Forum Sektory Służba zdrowia gospodarka krwią

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Autor
    Wpisy
  • #17171
    tamara
    Uczestnik

    Witam ,
    mam do przeprowadzenia audyt gospodarowania krwią i preparatami krwiopochodnymi. może ktos z Was juz taki przeprowadzał i ma jakieś przemyślenia i podpowiedzi, to bardzo proszę o podzielnie się ze mną. Na co należy zwrócić szczególną uwagę? 😯

    #17174
    renik
    Uczestnik

    Witam,
    nie przeprowadzałam takiego zadania, ale czeka mie ono w przyszłości,kiedyś zrobiłam małe rozeznanie w tym temacie i znalazłam raport NIK, wrzuć w wyszukiwarkę :

    „NIK/Informacja o wynikach kontroli realizacji ustawy o publicznej służbie krwi w zakresie gospodarki krwią i preparatami krwiopochodnymi (157/2002) KPZ/DZiKF-41006-2001 Nr ewid. : 157/2002/P/01/130/KPZ.”

    a oto kilka zagadnień które należałoby sprawdzić:

    Umowa, pochodzenie, bank krwi, forma zamówienia, rejestr składanych zapotrzebowań, zasady postępowania z preparatami krwi na terenie szpitala w formie pisemnej, formy dokumentowania obrotu preparatami krwi, zasady obrotu preparatami krwi, dokumentowanie przyjmowania, przechowywania i wydawania preparatów Księgowanie rozchodów krwi i preparatów krwiopochodnych na potrzeby
    poszczególnych oddziałów udokumentowano w historiach chorób, oddziałowych książkach transfuzyjnych , jednolitych zasad, form i trybu dokumentowania tych zabiegów (transfuzji krwi) rejestry wykonanych transfuzji i raporty pielęgniarskie, procedura zniszczeń krwi, utylizacją przeterminowanych preparatów.
    Troche to zagmatwane, ale mam nadzieję że zrozumiałe.

    #17187
    tamara
    Uczestnik

    Witam, wielkie dzięki Renik za podpowiedź. 🙂 😀

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.