czwartek, 25 lutego, 2021

Gospodarka lekami

Home Forum Sektory Służba zdrowia Gospodarka lekami

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Autor
    Wpisy
    helpyr
    Uczestnik

Bardzo proszę osoby, które audytowały aptekę i liczyły rozchód rzeczywisty leków w oddziałach, o informację jak dobierały oddział i leki do badania.

pi
    Uczestnik

Witam! W ubiegłym roku zlecono mi taką dużą kontrolę. Mrówcza praca.Miałam do pomocy fachowca z apteki. To ona wskazywała najbardziej chodliwe i ryzykowne pozycje. Brałam po 6 leków i przeglądnęłam wszystkie oddziały kolejno. Zlecenia w kartach indywidualnych zleceń lekarskich poszczególnych pacjentów powinny zgadzać się z miesięcznym rozchodem apteczki oddziałowej. Nigdzie się nie zgadzało.
    najbardziej ryzykowne są leki przeciwbólowe, znieczulające, popularne antybiotyki.
    Życzę powodzenia, jeżeli mogę jeszcze w czymś pomóc to chętnie.
    Pozdr.5

helpyr
    Uczestnik

Czy liczyłaś zużycie miesięczne czy kwartalne? Czy karty zleceń kserowano Ci, czy kserowałaś je dopiero gdy wystąpiły braki. Pani z apteki też z tobą liczyła czy robiłaś to sama. Dzięki za informacje.

pi
    Uczestnik

To była kontrola na wniosek apteki. Technik farmaceuta pracowała ze mną czły czas. nie kserowałyśmy kart indywidualnych zleceń bo musiałybyśmy kopiować je wszystkie. Historie choroby wypożyczałyśmu z archiwim i to był nasz materiał roboczy. Kopiowałam tylko najbardziej drastyczne przykłady inne wskazywałam przez nr historii choroby pacjenta. U nas jeszcze nie rozchodowuje się leków imiennie na pacjenta. Dopiero się do tego przymierzamy, ale istnieje wielki opór ze strony personelu.
    Mamy zalecenie żeby rozchodować leki na oddziale w ujęciu miesięcznym, więc zajmowałam się rozchodami w jednym miesiącu, a że jest 23 oddziały to miałam co robić przez pół roku!
    Pozdrawiam 5

tamara
    Uczestnik

Witajcie, Nie mamy apteczek oddziałowych, więc liczyłam stan na koniec marca, z apteki brałam wydruk pobranych leków na dany oddział w przedziale od końca roku do końca marca (bo stanem początkowym był stan z inwentaryzacji na koniec roku). Liczyłąm na podstawie indywidualnych kart zleceń u wszystkich pacjentów, nie wszystkie leki miały zaznaczoną datę zakończenia podawania leku, co utrudniało spprawdzanie. Trzeba było sięgać wtedy do kart obserwacji.
    Bardzo żmudna i mrówcza praca.

helpyr
    Uczestnik

U mnie jest podobnie – 17 oddziałów i drugie tyle poradni. Muszę też zwrócić się z prośbą o pomoc w tym liczeniu. Ja planuję zrobić rozchód za kwartał. Materiały medyczne i odczynniki do laboratorium planuję zrobić w przyszłym roku. Dzięki.

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.