czwartek, 25 lutego, 2021

Gospodarka lekami

Home Forum Sektory Służba zdrowia Gospodarka lekami

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #13693
  helpyr
  Uczestnik

  Bardzo proszę osoby, które audytowały aptekę i liczyły rozchód rzeczywisty leków w oddziałach, o informację jak dobierały oddział i leki do badania.

  #13726
  pi
  Uczestnik

  Witam! W ubiegłym roku zlecono mi taką dużą kontrolę. Mrówcza praca.Miałam do pomocy fachowca z apteki. To ona wskazywała najbardziej chodliwe i ryzykowne pozycje. Brałam po 6 leków i przeglądnęłam wszystkie oddziały kolejno. Zlecenia w kartach indywidualnych zleceń lekarskich poszczególnych pacjentów powinny zgadzać się z miesięcznym rozchodem apteczki oddziałowej. Nigdzie się nie zgadzało.
  najbardziej ryzykowne są leki przeciwbólowe, znieczulające, popularne antybiotyki.
  Życzę powodzenia, jeżeli mogę jeszcze w czymś pomóc to chętnie.
  Pozdr.5

  #13775
  helpyr
  Uczestnik

  Czy liczyłaś zużycie miesięczne czy kwartalne? Czy karty zleceń kserowano Ci, czy kserowałaś je dopiero gdy wystąpiły braki. Pani z apteki też z tobą liczyła czy robiłaś to sama. Dzięki za informacje.

  #13777
  pi
  Uczestnik

  To była kontrola na wniosek apteki. Technik farmaceuta pracowała ze mną czły czas. nie kserowałyśmy kart indywidualnych zleceń bo musiałybyśmy kopiować je wszystkie. Historie choroby wypożyczałyśmu z archiwim i to był nasz materiał roboczy. Kopiowałam tylko najbardziej drastyczne przykłady inne wskazywałam przez nr historii choroby pacjenta. U nas jeszcze nie rozchodowuje się leków imiennie na pacjenta. Dopiero się do tego przymierzamy, ale istnieje wielki opór ze strony personelu.
  Mamy zalecenie żeby rozchodować leki na oddziale w ujęciu miesięcznym, więc zajmowałam się rozchodami w jednym miesiącu, a że jest 23 oddziały to miałam co robić przez pół roku!
  Pozdrawiam 5

  #13781
  tamara
  Uczestnik

  Witajcie, Nie mamy apteczek oddziałowych, więc liczyłam stan na koniec marca, z apteki brałam wydruk pobranych leków na dany oddział w przedziale od końca roku do końca marca (bo stanem początkowym był stan z inwentaryzacji na koniec roku). Liczyłąm na podstawie indywidualnych kart zleceń u wszystkich pacjentów, nie wszystkie leki miały zaznaczoną datę zakończenia podawania leku, co utrudniało spprawdzanie. Trzeba było sięgać wtedy do kart obserwacji.
  Bardzo żmudna i mrówcza praca.

  #13782
  helpyr
  Uczestnik

  U mnie jest podobnie – 17 oddziałów i drugie tyle poradni. Muszę też zwrócić się z prośbą o pomoc w tym liczeniu. Ja planuję zrobić rozchód za kwartał. Materiały medyczne i odczynniki do laboratorium planuję zrobić w przyszłym roku. Dzięki.

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.