wtorek, 19 stycznia, 2021

Gospodarka magazynowa

Home Forum Sektory Służba zdrowia Gospodarka magazynowa

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #13384
  paris
  Uczestnik

  Czy ktoś robił audyt gospodarka magazynowa .Na co zwrócić uwagę?Co ją reguluje oprócz ustawy o rach ,instrukcji magazynowejinstrukcji obiegu i kontroli dokumentów?

  #13400
  tamara
  Uczestnik

  Przeprowadzałam kontrolę, może spróbuję coś podpowiedzieć.
  Trzeba ustalić istnienie i aktualność instrukcji, czy są aktualne upoważnienia do pobierania materiałów z magazynu, czy pobierają osoby upoważnione. Nie wiem czy jest u Ciebie system informatyczny, czy kartoteki prowadzone ręcznie – trzeba zobaczyć czy daty na RW są faktyczną datą wydania towaru z magazynu, czy datą księgowania w kartotece przez magazyniera (często późniejsza). Można sprawdzić stany magazynowe z kartotek ze stanem na półkach w poszczególnych asortymentach (i ustalić z czego wynikają ewentualne niezgodności), czy są „towary” zalegające od dłuższego czasu (nie wykazujące rozchodu), czy zakłada się oddzielne kartoteki dla nowych „towarów” (nie powinno się grupować np. różnych rodzajów rękawic rożnych producentów, bo potem trudno ustalić ile jest jakiego rodzaju na stanie i niektóre się mogą przeterminować). Zwróć uwagę, czy np. materiały, które są zakupowane jako sterylne, są np. zapakowane i przechowywane sterylnie.

  #13402
  pi
  Uczestnik

  Witam! Pozwolę się włączyć do tematu. Przygotowuję się do sprawdzenia gospodarki gazami technicznymi i medycznymi. Może wiecie jak powinno wyglądać przyjęcie, rozchodowanie, czy powino się przeprowadzać przez magazyn czy bezpośrednio w koszty jednostki odbierającej? A jak rozdzielać tlen-który jest lekiem a nie zamawia go apteka? Z góry dziękuję za wskazówki. 5

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.