czwartek, 25 kwietnia, 2024

Gospodarowanie mieniem w szpitalu

Home Forum Sektory Służba zdrowia Gospodarowanie mieniem w szpitalu

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Autor
    Wpisy
  • #10115
    ikropka
    Uczestnik

    Witajcie,

    Jestem członkiem Powiatowej Komisji Rewizyjnej oraz audytorem sektora prywatnego, jeszcze z nie imponującym stażem pracy w tym zawodzie.

    Obecnie musze przeprowadzić kontrolę gospodarowania mieniem w szpitalu powiatowym. Wszystkie właściwe przepisy regulujące działanie jednostki muszę sobie przypomnieć, bo od czasu kiedy zdawałam egzamin w Ministerstwie Finansów upłynęło już trochę czasu.

    Ponieważ pierwszy raz będę przeprowadzać kontrolę w tak dużej jednostce a do tego jednostce sektora finansów publicznych, bardzo proszę o sugestie w zakresie obszarów które powinnam w tym temacie zbadać. Na co powinnam zwrócić uwagę, jak się do kontroli przygotować.

    Mam oczywiście już opracowany wstępnie program i wytypowane obiekty do kontroli jednak będę wdzięczna za każdą dodatkową pomoc.

    Pozdrawiam wszystkich
    Olga

    #10135
    mir
    Uczestnik

    Witam
    Mam pytania:
    – na jakiej podstawie będzie prowadzony audyt w zoz-ie?
    – Członek Komisji Rewizyjnej – czego, Komisja Rewizyjna to element struktury organizacji.
    -co ma sektor prywatny do jednostki sektora finansów publicznych?
    Art.51 ustawy o finansach wskazuje, kto może prowadzić audyt wewnętrzny.
    Miłego dnia.

    #10157
    ikropka
    Uczestnik

    Tak jak napisałam jest to powiatowa Komisja Rewizyjna – jestem radną powiatu i jednocześnie członkiem Komisji Rewizyjnej powiatu. Jest to element struktury Rady Powiatu.
    Natomiast oprócz tego pracuję w tej chwili jako audytor w sektorze prywatnym.

    Powiat jest organem założycielskim szpitala i jako taki jest obowiązany kontrolować m.in. gospodarowanie mieniem. A to przede wszystkim na podstawie Art.67 Ustawy z dnia 30 sierpnia 1991 o zakładach opieki zdrowotnej.

    Także jak również napisałam bedzie to kontrola, nie audyt.

    Będę wdzięczna za jakiekolwiek sugestie.

    Pozdrawiam i również miłego dnia życzę

    #10200
    mir
    Uczestnik

    Witam
    Myślę,że Rada Powiatu lub Zarząd powinni wskazać oczekiwania i obszar kontroli. Napewno odwołaj sie do ustawy o rachunkowości , ponadto do końca marca sporządzane jest sprawozdanie finansowe, którego elementem jest także przedstawienie gospodarki majątkiem w zakładzie. Może lepiej poczekać na wynik i może ocenę biegłych, niż nakładać na siebie obowiązek. Powodzenia.

    #10211
    zbycho
    Uczestnik

    Temat o ogromnym zakresie.
    Trzeba zwrócić uwagę na trzy podstawowe elementy gospodarowania:
    – zarządzanie mieniem (ruchomości, nieruchomości),
    – ewidencja mienia,
    – zabezpieczenie mienia.
    Powodzenia.

    #10212
    nastka
    Uczestnik

    Ikropka,sprawdź protokoły inwentaryzacyjne a także protokoły kasacyjne (dotyczące kasacji sprzętu niskocennego) oraz protokoły likwidacyjne (dotyczące likwidacji środków trwałych).U mnie w szpitalu kasacja odbywa się praktycznie co kwartał jest więc w ciągu roku wiele dokumentów do sprawdzenia takich jak:wniosek użytkownika,koniecznie z uzasadnieniem i podpisany przez kierownika komórk, orzeczenie techniczne,decyzja Konisji,protokół..Żeby zlikwidować stodek trwały musi być orzeczenie techniczne niezależnych fachowców (na drobny sprzęt wystarczy u nas orzeczenie pracownika np elektryka ) a potem jecszcze decyzja komisji i akceptacja dyr. Czy faktycznie są wycofywane ze sużycia zużyte sprzęty i jak wygląda sprawa fizycznej kasacji czy likwidacji. np kwity za złom.Pozdrawiam

    #10258
    ikropka
    Uczestnik

    Dziękuję za porady.

    Mir: Rada nie wskazuje żadnych obszarów, tylko zatwierdza plan kontroli na dany rok i tyle.
    Komisja rewizyjna jest organem kontrolnym Rady Powiatu i kontroluje m.in. Zarząd więc tym bardziej Zarząd nic komisji nie wskazuje:smile:

    Nastka – dzięki, myślałam również i o tym i dziękuję za uszczegółowienie.

    Każdą informację i podpowiedź chłonę więc proszę o jeszcze:smile:

    Dziękuję
    Olga

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.