piątek, 29 marca, 2024

i juz wszystko jasne

Home Forum Egzaminy egzaminy i juz wszystko jasne

Oglądasz 15 wpisów - 151 z 165 (wszystkich: 217)
  • Autor
    Wpisy
  • #6674
    ramoja
    Uczestnik

    bubu czasem organizują stowarzyszenia księgowych spytaj w Twoim rejonie , ja tez kiedys chcialam ale u mnie stowarzyszenie nie zebrało zbyt wielu chetnych więc szkolenie odwołano , a było tańsze .

    #6675
    jolkag1
    Uczestnik

    Do ramoja pytanie 151 rzczej odpowiedź d zgodnie z art. 153 uofp
    duże wątpliwości mam natomiast w pytaniu 11, tak na prawde żadan odpowiedź nie jest do końca prawidłowa (patrząc na zgodność z konkretnym artykułem ustawy) biorę pod uwagę Art.140 – odp.1 lub art.153 – odpowiedź d, jeżeli możesz to przeanalizuj te dwa zapisy, poza tym zastanawiam sie czy dobrze główkujecie w pytaniach dotyczących nadwyżki w zakładach budżetowych

    #6685
    eo
    Uczestnik

    153 -też jestem za „d”

    #6686
    jolkag1
    Uczestnik

    Eo w pytaniu 157 nie masz racji – odpowiedź właściwa to c – obowiązek opracowania har. jest w jst prowadzących audyt (odniesienie do Art. 49, pkt.2)

    #6697
    iwka
    Uczestnik

    do JolkaG1 Jesteś pewna że 80 z administr. to b, ja mam c

    #6698
    jolkag1
    Uczestnik

    też mam c, musiałam coś źle wklepać, a czy masz już może finanse publiczne, szczególnie pytania dotyczące nadwyzki zakładów budźetowych i sprawozdawczości budżetowej, niby wiem, ale jakoś na pewniaka nie mogę nic dopasować

    #6700
    iwka
    Uczestnik

    wiesz, jeśli chodzi o fin publ to muszę zweryfikować wasze odpowiedzi z moimi, ale przyznam się że ja swoich odpowiedzi do końca też nie jestem pewna.

    #6701
    iwka
    Uczestnik

    Do pytań, co do których są wątpliwośći mam takie odpowiedzi: pyt 157 też mam odp. c, 151 mam a i powołuję się na art. 69 ufp, 164 d, 159 a.

    #6702
    iwka
    Uczestnik

    sorry 159 d

    #6703
    jolkag1
    Uczestnik

    Moim zdaniem w pytaniu 151 bardziej pasuje odpowiedź c, zgodnie z Art. 153 ustęp (odp. żywcem przepisana z tego artykułu), a w pytaniu 159 jak uzasadnisz swój wybór, czy powiększenie próby pozwoli wyjaśnić przyczyny błędów?

    #6705
    iwka
    Uczestnik

    Jolka być może masz rację, że rozmowa z osobami powiązanymi z procesem pozwoli ustalić przyczyny powstawania błędów, skoro obserwacja i rozmowa z osobami wykonującymi poszczególne czynności nie przyniosła odpowiedzi na to pytanie. A tak na marginesie to na podyplomówce mój wykładowca radził nam, że jeżeli nie wiemy jaka odpowiedź jast prawidłowa to z reguły jest to ta najdłuższa. Być może tym razem to się sprawdzi!
    ZARAZ ZOBACZĘ JESZCZE DO ART. 153. POZDRAWIAM

    #6706
    zbyszekk
    Uczestnik

    JolkaG1 w pytaniu 151 zgodnie z art. 153 będzie odpowiedź c , natomiast pytanie 157 c

    #6707
    jolkag1
    Uczestnik

    Z odpowiedzią na pytanie 151 nie zgadzam się Art. 153 mówi: 1. Minister Finansów sprawuje ogólną kontrolę: 1) realizacji dochodów…..
    2) wykorzystania środków UE…..
    3) poziomu deficytu
    tak więc uważam że poprawan jest odpowiedź d

    #6708
    iwka
    Uczestnik

    Po sprawdzeniu też jestem za odp. d w pytaniu 151, faktycznie jest napisane żywcem z ustawy MF sprawuje ogólną kontrolę…

    #6709
    zbyszekk
    Uczestnik

    JolkaG1 dzięki za sprostowanie pytanie 151 d

Oglądasz 15 wpisów - 151 z 165 (wszystkich: 217)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.