środa, 24 kwietnia, 2024

i juz wszystko jasne

Home Forum Egzaminy egzaminy i juz wszystko jasne

Oglądasz 15 wpisów - 181 z 195 (wszystkich: 217)
  • Autor
    Wpisy
  • #6881
    ramoja
    Uczestnik

    Jolka ja też uważam że 63 -a , bo przeczytałam
    wyjasnienia Ministra Finansów w kwesti zaangażowania i dowiedziałam się , że na mocy art 17 ust. 1 pkt 2 ustawy o finansach publicznych , jednostki budżetowe , zarównosamorządowe jak i państwowe , zostały zobowiązane do prowadzenia ewidencji księgowej, uwzględniające wszystkie etapy rozliczeń poprzedzające płatności dochodów i wydatków , a w zakresie wydatków również zaangażowania środków , które oznacza prawne zaangażowanie środków ujętych w planie finansowym jednostki budżetowej danego roku budżetowego . UFFF
    Myslę że a , co inni na to ?????

    #6889
    prezes53
    Uczestnik

    Wpyt z finansów 63 w/b odp a Pozdrawiam

    #6891
    jolkag1
    Uczestnik

    Do Prezes53, a którą odpowiedź dałbyś w pytaniu 30 (finanse publiczne)? Niby znam definicję nadwyżki, a żadnej odpowiedzi nie moge dopasować. Najbardziej pasuje mi odpowedź c, ale nie mam pewności.Napisz co myślisz o tym pytaniu, ewentualnie podaj mi uzasadnienie. Pozdrawiam i z góry dziękuje.

    #6899
    ramoja
    Uczestnik

    Jolka 30 mam a i wydaje mi się że ta odpowiedź jest dobra .
    Wczoraj siedziałam nad zadaniem z 2004 czyli wskazać jakie kontrole czy prewencyjna , zarządcza czy detekcyjna , ale nie mogłam sobie poradzić w sprawdzeniu gdzie są luki w kontrolach , ale to jeszcze nad tym posiedzę
    Jolka ja się przygotowywałam do wrześniowego egzaminu już od zeszłego roku nawet pracę dyplomową pisałam z audytu na studiach (plan roczny dla naszej jednostki) i zdałam na 5 w czerwcu tego roku , ale i tak widzisz nie zdałam za pierwszym razem , trzeba też mieć chyba dużo szczęścia no i trafić na zadanie żeby choć z niego zebrać parę punktów .
    Na prawdę nie wiem na co możemy liczyć w listopadzie , zamówienia były , rachunkowość była z finansów publicznych , może jakiś diagram albo statystyka.
    Pozdrawiam

    #6900
    jolkag1
    Uczestnik

    Z tymi kontrolami trochę już „walczyłam” wskazać rodzaje kontroli nie było trudno gorzej z lukami. Wrócę do tego może w weekend. A co do tematyki zadania to zupełnie nie mam pojęcia.

    #6901
    ramoja
    Uczestnik

    Statystyka była w chyba w kwietniu i w lutym więc teraz może jakaś inna ustawa może o informacji niejawnych sama nie wiem właściwie wszsytko trzeba przerobić niestety .

    #6902
    jolkag1
    Uczestnik

    Jeżeli o ustawie myślisz to ja raczej skłaniałabym się do kpa – wydawanie decyzji, a może coś z IT albo UE, ale co?

    #6903
    ramoja
    Uczestnik

    Wiesz Jolka może wszystko , a i tak nie da się
    tego ogarnąć , ale mimo wszystko trzeba mieć trochę szczęścia .
    Wracam do pracy a wieczorem w domku znów to samo juz mi się audyt po nocach śni , wydaje mi się że dużo wiem ale stres swoje robi na egzaminie pozdrawiam

    #6904
    jolkag1
    Uczestnik

    Ja jestem w tej dobrej sytuacji, że mogę uczyć się w pracy, od miesiąca nic innego nie robię.

    #6917
    cps
    Uczestnik

    zacząłem ten wątek( że niby zdałem pisemny) i dodam coś co jest ważne dla mnie bardzo. Zdałem ustny. 😀 POzdrawiam forumowiczów.
    Byłem tu przez cały okres przygotowań do egzaminów( ponad rok ciężkiej pracy) i forum mi bardzo pomogło w kilku sprawach.
    Trzymajcie sie

    #6919
    jolkag1
    Uczestnik

    GRATULACJE 🙂

    #6924
    gocha
    Uczestnik

    witam wszystkich serdecznie i przepraszam za tak długą nieobecność – niestety wirus grypowy mnie nie oszczędził. Mam teraz wątpliwości czy nadrobię tyle straconego czasu i czy jest sens startować w listopadzie ❓ Pozdrawiam 😆

    #6926
    eo
    Uczestnik

    Nadrobisz – dla chcącego nic trudnego …

    #6927
    eo
    Uczestnik

    [QUOTE BY= cps] zacząłem ten wątek( że niby zdałem pisemny) i dodam coś co jest ważne dla mnie bardzo. Zdałem ustny. 😀 POzdrawiam forumowiczów.
    Byłem tu przez cały okres przygotowań do egzaminów( ponad rok ciężkiej pracy) i forum mi bardzo pomogło w kilku sprawach.
    Trzymajcie sie
    [/QUOTE]
    CPS nie wiem z jakiego jesteś miasta ale gorąco polecam lekturę „BIuletynu Służby Cywilnej” i powodzenia

    #6928
    eo
    Uczestnik

    bo najwięcej audytorów wciąż potrzebuje WARSZAWA ….

Oglądasz 15 wpisów - 181 z 195 (wszystkich: 217)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.