sobota, 20 kwietnia, 2024

i juz wszystko jasne

Home Forum Egzaminy egzaminy i juz wszystko jasne

Oglądasz 15 wpisów - 106 z 120 (wszystkich: 217)
  • Autor
    Wpisy
  • #6534
    jolkag1
    Uczestnik

    Przejrzałam na szybkiego Standardy i mam troszke wątpliwości:
    9-zastanawiam się czy nie a, 11-c(w jakiś dokumentachspotkałam się ze stwierdzeniem, że właśnie ten zapis najlepiej chroni niezależność), 20-a (będzie konflikt interesów, który może prowadzić do braku obiektywizmu) ale d chyba nie pasuje bo jeżeli dowody to chyba na to że coś jest nie tak, 23 mam wątpliwości,wg standardów tylko o ocenie zewnętrznej informuje się Radę, tak na prawdę nic mi nie pasuje, na jakiej podstawie udzieliłaś swojej odpowiedzi? Pozostałe pytania ze standardów mam tak samo. Resztę przejrze jutro i postaram się podesłaś administrację i troche finansów publicznych do konsultacji.

    #6537
    jolkag1
    Uczestnik

    porównałam moje odpowiedzi z odpowiedziami Gochy oto moje uwagi: 1b(zgodnie z Art. 15 punkt 3 rozporządzenie w sprawie przeprowadzania audytu),24c ( a dlaczego nie b),35d paragraf , punkt rozporządzenia) ,47 d, 51a, (dla korekty kontrola korekcyjna – patrz Czerwiński),54a (zastanawiam się czy nie d),57c (wydaje mi się że d),61b (muszę znaleźć to w podręczniku),66d ( a nie c, przecież nie można całkowicie wyeliminować ryzyka),69c (chyba jednak c dlaczego myslicie że naruszył standardy?),
    71b (wg mnie a bo im wyższy poziom ufności tym większą trzeba próbę),,79a (b, liczymy interwał 3100/90=34,44, czyli 34 i dodajemy do 11)80c (a, jak wyżej wyliczamy najpierw interwał),87c(a, ponieważ testy wiarygodności przeprowadza się po przeprowadzeniu testów zgodności, a jeżeli nie ma syst. kontroli wewn. to nie można przeprowadzic tych testów),89a (dlaczego?, wydaje mi się że d),100a,(c, zgodnie z art.49 ustawy o fin.publ),102b (c zgodnie z art. 62 punkt 2 ustawy o fin.publ.) 104c,105a, (czytałam u Czerwińskiego i nie bardzo potrafię odpowiedzieć na to pytanie, jak to uzasadnisz?)108b(wydaje mi się że a, tak jak w progu ufności),110d(a zgodnie z podręcznikiem),112a (wydaje mi się że b bo jest to szersza odpowiedź), 115d (zgodnie z podręcznikiem wydaje się że odpowiedź a jest prawidłowa, ustawa o finannsach publ. chyba nie definiuje daty),116a (mam wątpliwości ale chyba odpowiedź b, przeanalizuj proszę Art. 23 punkt 2 rozporządzenia w sprawie szczegółowych zasad przeprowadzania audytu), ,124d (dlaczego?, muszę to gdzieś doczytać)
    Proszę o korekty i ewentualne podanie źródła dla odpowiedzi, w których mam wątpliwości, acha nie wypowiadam się na temat standadół INTOSAI, bo nie mogę na razie znaleźć materiałów, Cerwiński mi w tej materii nie leży, może macie jakieś inne źródła?
    Pozdrawiam

    #6538
    kaczor
    Uczestnik

    http://www.nik.gov.pl tam masz standardy i wytyczne do ich stosowania

    #6539
    jolkag1
    Uczestnik

    wiem, ale nie bardzo mogę znaleźć, wydrukowałam sobie standardy NIK, ale to chyba nie to, gdybyś mogła mi podać dokładną ścieżkę byłabym wdzięczna

    #6540
    kasiacelmer
    Uczestnik

    do JolkaG1 poczatkowo 9 też miałam a ale w sierpniu byłam na kursie w jastrzębiej organizoawnym przez MF i na zajeciach ze standardów rozwiązywaliśmy te testy itakie odpowiedzi podała na m osoba prowadząca te zajęcia

    #6541
    jolkag1
    Uczestnik

    Do Kaczor dzięki serdeczne troche znalazłam na stronach NIK, reszte na stronie intosai, do kasicelmer – Twoja uwaga dotyczy tylko pytania 9 czy wszystkich moich uwag. Ja jadę do JG teraz w październiku i mam nadzieję, że będzie komu rozwiać szereg moich wątpliwości.

    #6542
    jolkag1
    Uczestnik

    Do Kasi raz jeszcze, z pytaniem 9 to w JG nie mieli racji, bo co np. trudne decyzje o zwolnieniu pracownika czy dużym zakupie inwestycyjnym podejmuje audytor? raczej nie, a może pytanie powinno być inaczej sformułowane.

    #6543
    kasiacelmer
    Uczestnik

    też mi się tak wydawało ale bo jak mówiłam poczatkowo miałam a no ale zmieniłam /bo odpowiedź d wskazała osoba z duzym doswiadczeniem zwodowym dot audytu/ jak widac nie potrzebnie dlatego cieszę sie z tych konsultacji bo więcej pytań ma takich niepewnych

    #6544
    kasiacelmer
    Uczestnik

    do joli w pyt 11 ma d a tak wogóle ten kurs to dobra sprawa jeżli mogę to dam ci rade jak bedziecie mieli rachunkowośc to jeśli będzie mozliwośc niech ta babka da wam odpowiedzi na wszystkie pytania bo na drugiej sesji może byc problem bo potem się okazuje że odpowiedzi są błędne

    #6545
    jolkag1
    Uczestnik

    Wyjaśnij mi proszę czy rzeczywiście te pytania ze strony MF się powatarzają (słyszałam że 2004r powtarzały się w 50%) a jak jest teraz, bo widzę ogromne ciśnienie na prawidłowe rozwiązanie tych pytań. Większość rozwiązałam samodzielnie, ale przyznam, że niektóre nie mają poprawnej odpowiedzi, np. pytanie o Fundusz Spójności.
    A rachunkowość w JG prowadzona jest na dobrym poziomie?

    #6546
    kasiacelmer
    Uczestnik

    teraz we wrześniu bardzo dużo z tego co pamietam bo po egzaminie została czarna dziura to ze 40 było tych z testów ze strony MF na kursie administracja ,finanse i rachunkowość są na bardzo dobrym poziomie

    #6547
    kasiacelmer
    Uczestnik

    teraz we wrześniu bardzo dużo z tego co pamietam bo po egzaminie została czarna dziura to ze 40 było tych z testów ze strony MF na kursie administracja ,finanse i rachunkowość są na bardzo dobrym poziomie

    #6548
    kasiacelmer
    Uczestnik

    jola a do egzaminu podchodzisz w listopadzie

    #6549
    jolkag1
    Uczestnik

    Tak chciałabym podejść w listopadzie. Napisz mi proszę dlaczego jest takie ciśnienie na rozwiązania tych pytań ze strony MF? CZy one się powatarzają na egzaminach?

    #6550
    kaczor
    Uczestnik

    40 sie powtorzylo 10 bylo nowych.Sprawdzenie odpowiedzi na forum to dobry pomysl, mi sie wydalwalo,ze znam testy perfekcyjnie a mialem 4 bledy,wiec ktores z odpowiedzi musialy byc poprzekrecane.No i zycze wam powodzenia z zadaniem, bo to z wrzesnia bylo koszmarne.Zdalem ,ale do konca nie bylem pewien.Powiem szczerze , ze jesli nei zdam ustnego to chyba podejde do IIA w przyszlym roku,bo wklad pracy jaki trzeba wlozyc w egzamin panstwowy w relacji do korzysci jest przerazajacy.Pozdrawiam

Oglądasz 15 wpisów - 106 z 120 (wszystkich: 217)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.