piątek, 29 marca, 2024

i juz wszystko jasne

Home Forum Egzaminy egzaminy i juz wszystko jasne

Oglądasz 15 wpisów - 121 z 135 (wszystkich: 217)
  • Autor
    Wpisy
  • #6553
    jolkag1
    Uczestnik

    Dzięki za informacje, wydaje mi się że to zadanie z września nie było takie straszne, pare punktów można było wyciągnąć (dochody, przychody, wydatki, koszty) zdefiniowane są w ustawie o finansach publicznych, do tego troche wiedzy z księgowości (ufff). Może się jednak mylę i na egzaminie nie jest tak różowo.

    #6554
    kasiacelmer
    Uczestnik

    też mi się tak wydawalo zrobiłam cełe zadanie pracuje jako księgowa a dostałam tylko 2 pkt

    #6555
    jolkag1
    Uczestnik

    No, no no to moje wyobrażenie o egzaminie jest zerowe. Przeglądam te zadania, któe już były i wydawało mi się, że te pare punktów to zawasze się złapie, a to nie tak, zupełnie nie tak. Cóż w takim razie trzeba mieć trochę wiedzy, ale przedewszystkim dużo, dużo szczęścia.

    #6556
    kaczor
    Uczestnik

    [QUOTE BY= JolkaG1] Dzięki za informacje, wydaje mi się że to zadanie z września nie było takie straszne, pare punktów można było wyciągnąć (dochody, przychody, wydatki, koszty) zdefiniowane są w ustawie o finansach publicznych, do tego troche wiedzy z księgowości (ufff). Może się jednak mylę i na egzaminie nie jest tak różowo. [/QUOTE]

    No i wyciagnalem 8 punktow,korzystajac wlasnie z wiedzy jaka mialem o uofp, ale nie bylo to tak, ze usiadlem i mialem pewnosc, ze rozwiazalem zadanie i mam tyle a tyle punktow.Nigdy nie wiesz jak osoba sprawdzajaca oceni Twoje wypociny.To jest duzy minus zadania, ze dopuszcza dowolnosc interpretacyjna dla sprawdzajacego:smile: Renomowane swiatowe organizacje audytorskie robia tylko testy i sa w stanei zapewnic prestiz zawodu a w Polsce oczywiscie musiano wymyslic lepszy system:wink:

    #6557
    jolkag1
    Uczestnik

    Do ramoja, gocha i innych zainteresowanych:
    jeszcze raz przeanalizowałam metodykę audytu i mam następujące uwagi do ramoja (najmniej różnic w odpowedziach):
    31 d- usunięcie nieprawidłowości zgłasza się w GIAW, zaś u Czerwińskiego jest podobne pytanie ale w treści „zastosowanie rekomendacji” i wtedy odpowiedź b jest prawidłowa,
    46 c- a dlaczego tak ,w jakim źródle jest to napisane, wydaje mi się że a, ale tylko mi się wydaje na tzw.”chłopski rozum” może się mylę
    54 c- identyczne pytanie znalazłam u Czerwińskiego i taką podaje odpowiedź
    55 d- magazynier obowiązany jest prowadzić księgi magazynowe, czy jak je tam zwał i jeżeli tam będą nieprawidłowości, to w raportach składanych np. księgowej nic „nie wyjdzie”, księgowa zaś dopiero w momencie inwentaryzacji „doliczy” się braków
    78 a- d nie może być bo zgodnie ze standardami audytor powinien mieć umiejętność rozpoznawania oszustwa, ale nie oczekuje się od niego posiadania wiedzy specjalistycznej wymaganej od osoby właściwej do wykrywania o prowadzenia dochodzeń w sprawie oszustw
    117 a- zgodnie z Art. 64 ustawy o finasach publicznych i Art. 63
    122 c- audyt zgodnie ze standardami ma 2 funcje zapewniającą i doradczą
    124 nie wiem na czuja wydaje mi się,że c, ale może się mylę, jeżeli masz to podaj źródło odpowiedzi

    pozostałe pytania mam tak jak Ty i gocha, przez weekend z kasiącelmer konsultowałyśmy pytania ze standardó, gdybyście mogły, a może i inni też to ustosunkujcie się do tych odpowiedzi, ja postaram się jeszcze raz dokładnie przejrzeć ryzyko do konsultacji (najgorzej jak do tej pory mi to wchodzi) a w tygodniu mogłybyśmy ruszyć z administracją i finansami publicznymi, mam już sporo odpowedzi, chętnie je porównam . Pomysł na konsultowanie odpoweidzi jest trafiony. Pozdrawiam cieplutko.
    Jola

    #6559
    jolkag1
    Uczestnik

    Do ramoja i kasicelmer – oszacowanie ryzyka
    10d – techniki analizy trendu wg, Czerwińskiegio to metody graficzne, porównania międzyokresowe, średnie wazone, średnie kroczące i statystyczna analiza szeregów czasowych (cokolwiek by to miało znaczyć)
    11d -wg NIK dobór proby do kontroli – to maksymalna wartośc błędu w populacji jaką kontroler jest gotów zaakceptować i wydać opinię,że wynik otrzymany na podstawie badania spełnia dane kryterium kontroli, a może jednak c, coś ta definicja chyba średnio pasuje do tej z pytania, jak myślicie?
    od pytania 17 niestety klapa nie jestem pewna odpowiedzi, a nie chciałbym wbijać ich na blachę bez sprawdzenia u źródeł, mam nadzieję, że jak przejrzę McNamee to mnie oświeci

    #6560
    jolkag1
    Uczestnik

    A co tam wklepalam jeszcze odpowiedzi z administracji publicznej, proszę o korektę
    administracja publiczna:
    1d, 2a, 3c, 4b, 5a, 6b,7c, 8c, 9b, 10b, 11a, 12b, 13a, 14c, 15c, 16c lub d,17a, 18b, 19d,20b, 21a, 22d,23b, 24b, 25d, 26b,27d, 28d, 29a, 30b,31d,32a, 33a, 34c, 35b, 36b, 37c, 38b, 39a, 40b, 41a, 42b, 43b, 44c, 45b, 46a, 47c, 48b, 49c, 50a, 51c, 52a,53a, 54a, 55b, 56a, 57a,58b, 59b,60b, 61b, 62a, 63c, 64c, 65a,66a,67a,68a, 69c,70b,71c,72c,73d,74c,75b,76d,77b,78a,79d,80d,81c,82b,83c,84a,85c,86c,87c,88d,89d, 90b, 91d,92d, 93c, 94a, 95b, 96a, 97c, 98c, 99c,100c,101b,102b,103a,104c

    #6573
    iwka
    Uczestnik

    Pozwolocie, że włączę się do waszych konsultacji.
    moje odpowiedzi z administracji 16c, 31a, 62b, 78c, 80c, 100 nieaktualne, bo zmieniła się ustawa (art 54) pozostałe mam tak samo

    #6574
    jolkag1
    Uczestnik

    dzięki zgadzam się ze wszystkimi uwagami oprócz 78 powinno być c zgodnie z art.24 ustawy o służbie cywilnej

    #6579
    ramoja
    Uczestnik

    Witajcie trochę byłam zapracowana oczywiście z testami .
    Jolka administracja publiczna jest ok mamy jednakowe odpowiedzi z wyjatkiem dwóch pytań : 31 ja mam a to zabrałam z Konstytucji
    i pytanie 62 b bo jak wynika z art 101 Konstytucji
    ważność wyborów stwierdza sąd najwyższy a nie prezydent .
    A co do innych z standardów ja mam 4 b , w standardach jest napisane że audytor nie może prowadzic audytu obszaru za który był odpowiedzialny w ciagu roku poprzedzającego więc sama nie wiem czy conajmniej rok czy dwa w starych standardach było dokładnie napisane że conajmnie dwa lata a wnowych nieststy nie wiem jak to rozumieć . 9 ja mam d bo audytor nie może sam podejmować trudnych decyzji w jednostce , może być doradcą , ale sam nie .
    To na tyle pozdrawiam serdecznie .

    #6580
    ramoja
    Uczestnik

    [QUOTE BY= grzeski7] witam! Mam pytanko czy po licencjacie mozna juz przystapic do egzaminu na audytora, czy trzeba miec mgr?[/QUOTE]

    grzeski możesz po licencjacie, zgodnie z ustawą o szkolnictwie wyższym

    #6582
    jolkag1
    Uczestnik

    Do iwka, nie zauwazyłam pytania 80 z administracji, na pewno odpowiedź b zgodnie z ustawą o rachunkowości

    #6583
    jolkag1
    Uczestnik

    Do ramoja, dzięki za uwagi w administracji te 2 pytania źle wklepałam, a co do standardów w 4 zostałabym przy a z tego względu, że o 2 latach mówi się w podręczniku, ale będę w JG to dopytam, o 9 zresztą też bo nie mam pewności, ale może masz racje że d, ach tak sobie wczoraj troche czytałam Czerwińskiego i mam wątpliwości co do pytania 92 z metodyki, czy nie będzie to jednak odpowiedź a
    ramoja a co z tym pytaniem 46 masz uzasadnienie na swoją odpowiedź czy zgadasz się ze mną (moja odp. a)

    #6585
    ramoja
    Uczestnik

    Jolka ta odpwiedź w 46 tak na chłopski rozum bo skoro osiągnął cel zamierzonego zadania to po co dalej kontynuować tak mi sie wydaje a może
    ktoś ma inne zdanie ?

    #6586
    ramoja
    Uczestnik

    Jolka ale pytanie 4 jest zatytuowane że zgodnie ze standardami a nie zgodnie z podręcznikiem
    więc już sama nie wiem w standardach jest napisane tak jak wcześniej pisałam , może ktoś inny na to pytanie odpwowie ????

Oglądasz 15 wpisów - 121 z 135 (wszystkich: 217)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.