piątek, 16 kwietnia, 2021

I po "piątkach w sądach"

Home Forum Sektory Resort sprawiedliwości I po "piątkach w sądach"

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #18059
  wojtania
  Uczestnik

  Jak wynika z nowej ustawy o finansach publicznych a w zasadzie z ustawy wprowadzającej nową ustawę o finansach publicznych NIE BĘDZIE JAK NA RAZIE ŻADNEJ SPECJALNEJ RACHUNKOWOŚCI ANI SPRAWOZDAWCZOŚCI BUDŻETOWEJ BUDŻETU ZADANIOWEGO.

  CO WIĘCEJ DOPIERO OD 1.01.2012 TRZEBA BĘDZIE SPORZĄDZAĆ DO UZASADNIENIA BUDŻETU PAŃSTWA SKONSOLIDOWANY PLAN WYDATKÓW W UKŁADZIE ZADANIOWYM.

  Przepisy wprowadzające obowiązek księgowego ujmowania budżetu w układzie zadań obowiązywać będą dopiero od 1 stycznia 2012 roku…. 🙄

  …czyżby to był początek końca eksperymentu z BZ.

  #18065
  kikcloud
  Uczestnik

  Chyba masz rację. Do budżetu zadaniowego jest nam równie daleko jak do dobrobytu 😉 W tym miejscu chcę się powałoć na mój ulubiony przykład Francji, bo im było najtrudniej ponieważ system inspekcyjny działał tam od 1781 r . Stan kontroli jaki zdiagnozowano tam w 2001 r. to kontrole finansowe ześrodkowane na prawidłowości wydatków i ich zgodności z prawem, brak informacji na temat celów działalności publicznej i ich realizacji, a co za tym idzie niepowodzenie w zmniejszeniu wydatków i zwiększeniu efektywności. Stąd w sierpniu 2001 roku wyszła tam ustawa, która wytyczała drogi ku nowemu zarządzaniu w sektorze finansów publicznych. Jej realizacja zakładała, że do 2006 r. uda się wprowadzić zreformowanie ramy zarządzania w sektorze publicznym pod kątem budżetu zadaniowego (strategia, cele, wskaźniki, zadania, wyniki), skoordynowanie działań ministerstw w zakresie strategii globalnych, poprawienie przejrzystości finansów (ześrodkowanie na przeznaczeniu wydatków – programy) oraz wprowadzenie nowego systemu rachunkowego w celu umożliwienia dokonywania w sektorze publicznym racjonalnych wyborów finansowych w oparciu o koszty działalności. W tym celu postawiono na wydajny system kontroli wewnętrznej na każdym szczeblu, wprowadzono systemy kontroli zarządczej oraz ustanowiono funkcje – stanowisko audytu wewnętrznego.
  Dali sobie na to 5 lat i z tego co mi wiadomo udało się im.

  #18084
  wojtania
  Uczestnik

  …całe szczęście, że odwleka się w czasie księgowanie i sprawozdawczość z mierników takich jakie macie w resorcie. Byłby z tego jedynie kabaret.

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.