czwartek, 18 kwietnia, 2024

Ile dni należy wpisać do planu aw?

Home Forum Sektory Samorządy Ile dni należy wpisać do planu aw?

Oglądasz 3 wpisy - 31 z 33 (wszystkich: 33)
  • Autor
    Wpisy
  • #12707
    jacek3
    Uczestnik

    [QUOTE BY= mors] tylko jacku w marcu Twój szef dostanie pisemko z MF czemu to nie ma planu… i będzie się musiał tłumaczyć :mrgreen: również na piśmie.. co mu sie na pewno nie spodoba[/QUOTE

    Mam prośbę – nie wprowadzajcie niepotrzebnego zamętu przed weekendem – a jeśli macie jakąś podstawę swoich twierdzeń to proszę o jej podanie … choć wiem o jaką regulację chodzi i też miałem na początku wątpliwości. 😈 (co z wykładnia autentyczną – czy było coś na ten temat w uzasadnieniu do ustawy zimeniającej, czy coś przegapiłem?)

    z drugiej strony do tej pory MF nie twierdziło ze samorządy też powinny przesłać do nich plan a jeśli zmienili dotychczasową interpretację to jestem pewien że nasz Szanowny Departament zareagował by dużo wcześniej – w końcu Oni tam zajmują się koordynacją tzn dzięki nim audyt w Polsce płynnie funkcjonuje; jestem pewien że Departament nie przeoczył by tak ważnej sprawy 🙄

    A jeśli trzeba będzie się tłumaczyć to będę się tłumaczył – na piśmie …. jak różnica – w końcu audytor i tak cały czas się tłumaczy :wink:;

    MA PYTANIE – KTO Z SAMORZąDU WYSYłA PLAN AUDYTU DO MF :mrgreen: (dla niewtajemniczonych – podsektor samorządowy to gminy, powiaty i województwa 🙂 )

    a tak przy okazji – chyba nikt z MF nie interweniował w sprawie sprostowania treści tego artykułu

    http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=2067.220.0.39.14.2.0.1.htm

    :mrgreen:

    ….zaczynam weekend PA PA

    #12709
    mors
    Uczestnik

    jacku , tak jak napisała izmi – zmęczenie materiału 😆 nie doczytałam całości twoich postów tylko odniosłam się do ostatniego…

    a gdybyś był w rządówce za brak planu to nie Ty byś sie tłumaczył tylko Twój szef..

    sorki za zamieszanie

    #12726
    jacek3
    Uczestnik

    nie ma sprawy!!! każdemu może się zdarzyć pomyłka – ale muszę przyznać że skutecznie mnie wystraszyłaś – przeczytałem jeszcze raz całość przepisów z uofp i rozporządzenia nt. audytu. Przecież faktycznie mogłem coś przegapić!!!

    No a propos tłumaczenia – i tak twierdzę(i będę się upierał że mam rację – a każdy może twierdzić inaczej) że brak planu będzie rażącym zaniedbaniem w sytuacji gdy audyt funkcjonuje w jednostce „pełną parą”.
    Przepisy nie przewidują sytuacji w postaci organizacji komórki czy stanowiska” i tutaj jest potrzebny prócz przepisów zdrowy rozsądek –
    Bo jeśli przyjąć że należy stosować wyłącznie przepisy w ich literalnym brzmieniu to znaczy że audytor rozpoczynający pracę 29.X powinien przygotować (a ściśle – „tylko” przedstawić kierownikowi) plan do 30.X – prawda że fajny pomysł ? a żeby było jeszcze fajniej to niech to będzie jednostka w której jest jeden człowiek na samodzielnym, organizującym się stanowisku a jednostka nie należy do najmniejszych

Oglądasz 3 wpisy - 31 z 33 (wszystkich: 33)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.