piątek, 19 kwietnia, 2024

ile kosztuje audyt zewnętrzny (ponowienie pytania)

Home Forum Sektory Samorządy ile kosztuje audyt zewnętrzny (ponowienie pytania)

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 22)
  • Autor
    Wpisy
  • #14191
    ajuri
    Uczestnik

    Czy możecie mi powiedzieć jak kształtują się ceny audytu zewnętrznego jeśli chodzi o projekty związane z drogownictwem? Jeśli możecie to podajcie mi wartość projektu, ile kilomentrów projekt obejmował oraz czy było to zadanie roczne czy wieloletnie. Z góry dziękuję i pozdrawiam

    #14193
    jadtra
    Uczestnik

    Wejdź np. na stronę UM miasta Łódź i zobacz zam publiczne i przetragi przy budowie dróg miejskich .
    Tam są zadania ze śr. UE na ponad 30 mln. zł. audyt. 2007r. (robione zadaniami) Chyba tam Zarząd Dróg (UM Łódż)) prowadził to zadania.
    Odszukaj zamówienie na audyt zewnętrzny. – na pewno jest. Trzeba trochę poklikać sorry ale nie pamiętam adresu www. przetarg była chyba III – IV kw. 2007r.

    #14207
    ajuri
    Uczestnik

    Dziękuję jadtra, ale niestety nie znalazłam zamówienia na usługi audytu zewnętrznego 😥

    #14208
    simon
    Uczestnik

    Średnio 1 do 2% wartości projektu, jeśli b. duży to bliżej 0,5% 😯

    #14212
    marko
    Uczestnik

    U mnie w jednostce przyjeliśmy kwotę 150 tys. zł na audyt zewnętrzny do zadania o wartości 50 mln zł., budowa obwodnicy , zadanie 2 – letnie. Po przetargu wybrana został najtańsza oferta na 8.000 zł

    #14217
    ryszard
    Uczestnik

    Marko? ile ? ze 150 tys na 8.000 ? czy 80.000?? 🙄 .Jesli by tak było,,ze 8.ooo to prawdziwy „rekord świata i medal”
    🙄

    #14220
    kikcloud
    Uczestnik

    Nie chcę krakać, ale jakość wykonania też zapewne, niewątpliwie będzie rekordowa. 😀

    #14221
    ajuri
    Uczestnik

    Ile wg Was miałaby kosztować usługa audytu dla np. projektu obejmującego 26 km drogi, wartość projektu 56 mln zł, zadanie 3 letnie. Gdybyśmy przyjęli, że wartość usługi miałąby wynosić 0,5% wartości projektu to za audyt zew. jednosta zapłaciłaby 280 tys. zł Co o tym sądzicie ❓

    #14223
    marko
    Uczestnik

    8.000 zł – taką ofertę zaproponowali audytorzy (tak wycenili swoją prace ) oferta spełniała wszystkie postawione warunki i nie można było jej odrzucić, następna nie odbiegała aż tak bardzo bo była na kwotę 12.000 zł, ofert było 8 , najdroższa na kwote 90.000 zł

    #14225
    adela
    Uczestnik

    Takie śmieszne kwoty, rozwalające normalny rynek proponują biegli rewidenci, którzy pozakładali działalność. Tylko, że robota z audytem ma nie wiele wspólnego. Zdażyło się już parę razy, że audyt zewnętrzny wykazał marność takich działań i beneficjent za taki „audyt” musiał zapłacić z własnej kieszeni

    #14227
    ryszard
    Uczestnik

    Nie tylko biegli rewidenci takie czynia rekordy,nasi aw w znaczącej ilosci sa wcale nie gorsi.Wystarczy poczytac porzednia dyskusja na forum paw.Nie dziwię sie jednak,bo aw w zdecydowanej większosci zarabiają grosze,więc życ z czegos trzeba….A tak naprawdę ,to należałoby tego typu sytuacje jak wyżej, zbadac dokladnie w trakcie audytu jak i po audycie.Nie mam wątpliowości jaka będzie wartosc dodana.Hmmmm..a może jednak są już pierwsi wolontariusze w zakresie audytu zewnętrznego?Przyznam szczerze,że teraz po kilku latach pracy w EFS,niczemu się nie dziwię….Z jednego się cieszę Adela,idzie wiosna..
    pozdrawiam
    Ryszard

    #14239
    elka
    Uczestnik

    U nas koszt projektu ZPORR ponad 80mln zł, koszt audytu 20.000, najwyższa oferta 57.000 zł.

    #14241
    ryszard
    Uczestnik

    Do rzeczy..Projekt wartośc 950 tys,koszt audytu po przetargu- 12 tys.Cena usługi, metodyka audytu plus doświadczenie wykonawcy- kryteria.
    Oceniam wykonanie pracy jako poprawne,zespól składał sie zarówno z aw jak i biegłego..
    pozdr
    Ryszard

    #14242
    lukpi
    Uczestnik

    Ciekawy jestem jak ocenisz która metodyka jest lepsza, co weźmiesz pod uwagę

    #14243
    lukpi
    Uczestnik

    albo doświadczenie, również nie jest kruterium obiektywnym, a co jeżeli firma z duzą rotacją personelu wykazuje doświadczenie… a audytorzy realizujące wykazne audyty juz dawno tam nie pracują, a firma na audyt pośle nowicjuszy…(znam takie sytuacje)

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 22)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.