środa, 21 kwietnia, 2021

ilu audytorów w jednostce?

Home Forum Sektory Samorządy ilu audytorów w jednostce?

Oglądasz 10 wpisów - 1 z 10 (wszystkich: 10)
 • Autor
  Wpisy
 • #7260
  podinspektor
  Uczestnik

  prosze napiszcie jak jest w waszych jednostkach, czy jestescie sami czy macie kogoś do pomocy, czy może jest zespół składający się z np: 2 audytorów

  #7261
  kacha
  Uczestnik

  W bardzo dużych jednostkach to są zespoły, ale generalnie są to samodzielne stanowiska jedoosobowe i to też nie zawsze na cały etat. W większości przypadków o pomocy nie ma co marzyć.
  Ja mam dosyć spory budżet, a mimo wszystko jestem sama.:???:

  #7262
  meg
  Uczestnik

  I tak własnie jest jak pisze kacha. Niestety 😥

  #7264
  ejejej
  Uczestnik

  Ja też jestem sama i czasami się zastanawiam czy nie złożyc pisemnego wniosku o zatrudnienie drugiej osoby choćby ze względu na zachowanie obiektywizmu bo czasami z różnych względów nie mogę objąć audytem pewnych tematów. Myślę jednak że moja propozycja zostałaby odrzucona.

  #7272
  heronom
  Uczestnik

  W październiku byłem na szkoleniu MF z audytu i okazało się że na 28 osób w grupie jedynie jeden audytor nie jest zatrudniony na stanowisku samodzielnym. A z tego co się dowiedziałem od prowadzącego Anglika np. w mojej jednostce budżet ok.50ml zł 1000 pracowników, powinno być zadrudnionych ok. 5 audytorów. Niezłe nie.. także jesteśmy daleko za murzynami, i podobno Rumunia ma bardziej rozwinięty audyt niż my… NO COMENTS

  #7273
  kacha
  Uczestnik

  I właśnie dlatego, nie ma co tak przeżywać. Po prostu nie jesteśmy fizycznie w stanie zrobić pewnych rzeczy. Jest tu jakieś nieporozumienie. To powinno być narzucone, wytyczne powinny jasno wskazywać jakie komórki i ilu osobowe powinny funkcjonować w danej jednostce. A tak, z jednej strony kierownicy boleją, że w ogóle muszą nas zatrudnić (szkoda dać nam kasę – zwłaszcza Że powinna być niezła), a z drugiej strony trudno oczekiwać od nich zadowolenia z naszej pracy w dużych jednostkach, gdzie jednoosobowo nie mamy szans na prawidłowe i efektywne funkcjonowanie audytu.
  Przepraszam, ale jestem trochę rozżalona, bo taka jest prawda, A PRACOWAĆ TRZEBA.
  😕

  #7278
  jadtra
  Uczestnik

  Dołanczam się do Waszych wypowiedzi -bo też pracuję sama. Mam fajną audytorkę z sąsiedniego regionu i to pomaga. Przy zatwierdzaniu planu audytu na 2007 zainteresowano sie liczba pracowników urzędu 😯 a nie obszarami. Ponieważ zatrudnienie spadło w październiku stwierdzono, że gdyby nie trzeba było zatrudniać audytora to stan osobowy byłby niższy 😛 😛 , a oni i tak 😉 wiedzą co dzieje sie w jednostce , czyli samo życie a pracować nawet się bardzo chce (małymi kroczkami już się coś zmienia).

  #7280
  kules
  Uczestnik

  ja jestem sam, ale niewiele brakowało a było by nas dwóch

  na razie piszę przy okazji różnych kwitów (teraz np. przy okazji planu), że ze względu na niewystarczającą obsadę nie będę mógł dać pełnego zapewnienia co do funkcjonowania jednostki, nie będę mógł wypełnić stawianych przede mną celów i że trzeba co najmniej do dwóch zwiększyć obsadę audytu – zgodnie z wytycznymi ministerstwa

  jak się kilka razy szefostwo tego naczyta i nasłucha to może w końcu im się utrwali taka konieczność i zatrudnią jeszcze kogoś (no ewentulnie mogła by być nawet jakaś miła asysytentka 😀 )

  piszcie i mówcie szefom, że potrzebujecie jeszcze kogoś (nawet jeśli jest to teraz skazane na niepowodzenie), bo jak sami tego nie będziecie robić to na pewno nic się nie zmieni

  ps. też byłem na tym szkoleniu 😀

  #7290
  pietryka
  Uczestnik

  Do heronoma ! Co to za jednostka, która przy budżecie 50 mln zatrudnia aż 1000 oasób? U mnie w Urzędzie Miasta przy budżecie ponad 200 mln zatrudnionych jest 300osób. Ja też jestem sam i nie zanosi się na żadną zmianę.
  Pozdrawiam.

  #7305
  heronom
  Uczestnik

  Szpital

Oglądasz 10 wpisów - 1 z 10 (wszystkich: 10)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.