piątek, 3 grudnia, 2021

inwentaryzacja drogą weryfikacji

Home Forum Sektory Samorządy inwentaryzacja drogą weryfikacji

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #9622
  ajuri
  Uczestnik

  Czy w Waszych jednostkach przeprowadza się inwentaryzację tą metodą ? Chodzi mi głównie o o takie składniki aktywów i pasywów jak wartości niematerialne i prawne, rozliczenia miedzyokresowe, fundusze. Czy na tą okoliczność powstaje protokół weryfikacji aktywów i pasywów? Taka weryfikacja powinna być zakończona do 15 stycznia? U mnie w jednostce zrobiono wielkie oczy, nie dokumentują oni w żaden sposób weryfikacji.
  Z góry dziękuję za opinie na ten temat

  #9623
  las
  Uczestnik

  Powojuje się zespoły weryfikacyjne, które w terminach określonych w ustawie o rachunkowości przeprowadzają inwentaryzację tą metodą. Oczywiście, zespół sporządza protokół z weryfikacji określonych aktywów bądż pasywów i końcowe sprawozdanie z przeprowadzonej inwentaryzacji, którym obejmuje wszystkie zweryfikowane przez siebie składniki (aktywa, pasywa). Jednym słowem musi być udokumentowana taka inwentaryzacja.
  las

  #22998
  kasandra
  Uczestnik

  tej metody używają również firmy zewnętrzne. w niektórych przypadkach jest to najszybsza i najlepsza (choc dość staroświecka). Warto się upewnić czy tworzą do tego pełne rozliczenie księgowe.

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.