środa, 1 grudnia, 2021

Inwentaryzacja- niszczarka

Home Forum Sektory Samorządy Inwentaryzacja- niszczarka

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #20782
  audyt4
  Uczestnik

  czy niszczarka powinna posiadać nr identyfikacyjny w związku z inwentaryzacją, drogą spisu z natury ????

  #20783
  iska
  Uczestnik

  U mnie w jednostce wszystkie niszczarki mają nr inwentarzowy

  #20785
  sabcia
  Uczestnik

  niszczarka moze posiadac numer inwentaryzacyjny ale nie po to przeciez tylko aby mogła odbyc sie inwentaryzacja. zalezy to od zasad obnowiazujązujacych w jednostce. w mojej niszczarki stanowią kategorie przedmiotów niskocennych (do 200 zł.) i są tylko ewidencjonowane, bez numerów inwentarzowych. pozostałe wyposazenie (powyzej 200 zł.) ozdobione jest numerami. w trakcie inwentaryzacji wyposazenie (to z numerami) spisywane jest na arkuszach spisowych droga spisu z natury, a w odniesieniu do niskocennyhc przyjęto zasade weryfikacji stanu ewidencji prowadzonej w administracji poprzez potwierdzernie jej prawidłowości przez osobę odpowiedzialną za te składniki majatkowe.

  #20787
  terka
  Uczestnik

  Podzielam pogląd Sabci, że sposób prowadzneia ewidencji tego rodzaju skałdników majątkowych jest uzalezniony od przyjętych w jednostce zasad.
  W mojej jednostce tego rodzaju składniki podlegają ewidencji ilościowej, sprzęt taki posiada numery inwentarzowe. Weryfikacja stanów przez potwierdzenie jej prawidłowości wydaje mi się mało wiarygodna, bo przecież osoba jej dokonująca także musi mieć możliwość zidentyfikowania takiej niszczarki (bo jeśli stan niszczarek się nie zgadza, to której brak?). No, chyba, że jest to mała jednostka to i sprzetu jest mało, i identyfikacja ułatwiona.
  W mojej jednostce mamy dużo tego rodzaju sprzętu, i złe doświadczenia z przeszłości (totalny brak kontroli i nadzoru nad składnikami majątku), więc być może teraz przeginamy w drugą stronę.
  Pozdrawiam:smile:

  #20798
  dudu
  Uczestnik

  Myślę Terka, że nie przesadzacie. Miałam taki przypadek, że monitor do komputera nie był oznakowany i jakiś sprytny pracownik zamienił płaski monitor na taki sprzed conajmniej 7 lat i co? Ilość się zgadzała, ale co z tego. Chociaż tutaj mamy zespoły komputerowe i oznakowany był tylko komputer, nie mniej uważam że wszystko powinno posiadac numery inwentarzowe, no chyba, że jest to kosz na śmieci 😀

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.