sobota, 20 kwietnia, 2024

Inwestycje drogowe

Home Forum Fundusze unijne Fundusze unijne Inwestycje drogowe

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Autor
    Wpisy
  • #12622
    xxl
    Uczestnik

    Audytują właśnie inwestycję drogową finansowaną w ramach Programu ZPORR. Jednym z obszarów audytu to nadzór nad prawidłowością realizacji umowy z wykonawcą. Moja wątpliwość polega na tym, czy badając prawidłowość realizacji inwestycji w terenie mogę sprawdzać dziennik budowy, jeżeli zapis 11 ust. 1 w powiązaniu z 9, ust.1 Ustawy Prawo Budowlane brzmi: dziennik budowy znajduje się na stałe na terenie budowy i jest dostepny dla osób upoważnionych, czyli inwestora, inspektora nadzoru, projektanta, kierownika budowy oraz pracownikóworganów nadzoru budowlanego i innych organów uprawnionych do kontroli przestrzegania przepisów na budowie. Czy my mieścimy sie w tej ostatniej grupie, a może możemy kontrolować dziennik na podstawie upoważnienia do wykonywania audytu, które otrzymujemy od kierownika jednostki? Jeżeli mieliści podobny przypadek lub wiecie jak z tego wybrnąc to proszę o wskazówki>

    #12629
    irenaanna
    Uczestnik

    Badałam dokumenty pewnej inwestycji w ramach czynności doradczych. Inspektor nadzoru naszej jednostki nadzorujący tą inwestycję – na polecenie szefa – przekazał mi do wglądu m.in. dziennik budowy. Może to będzie dla Ciebie wskazówka. Pozdrawiam.

    #12718
    xxl
    Uczestnik

    Powiedz mi tylko, czy to była inwestcja zakończona, czy nie, bo to jest znaczna róznica. Jeżeli była zakończona, to dziennik ma inspektor i nie ma z tym problemu, inaczej jest gdy dziennik jest na budowie. Proszę o pomoc i dalsze wskazówki.

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.