czwartek, 25 kwietnia, 2024

Inwestycje

Home Forum Sektory Samorządy Inwestycje

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Autor
    Wpisy
  • #18304
    audytj
    Uczestnik

    Co sądzicie na temat zawierania zapisów gwarancyjnych dotyczących zrealizowanych inwestycji. Czy wystarczy tylko zapis w umowie (lub protokole odbioru) dotyczącej jej wykonania określający liczbę lat udzielenia gwarancji, czy nie powinno się bardziej doprecyzować warunki gwarancji. Moim zdaniem, zapis „na wykonany przedmiot umowy udziela się na warunkach okreslonych w Kodeksie Cywilnym 5 lat gwarancji od dnia jej zakończenia i protokołu odbioru” nie do końca jasno zabezpiecza interesy inwestora. Ale może się mylę, proszę o Wasze opinie.

    #18305
    terka
    Uczestnik

    Zanim powiem, jak jest u mnie, mam pytanie -macie zapisy dotyczące gwarancji, nie rękojmi za wady?
    To znaczy, że wykonawca udziela wam pisemnej gwarancji? W jakiej formie?

    #18306
    audytj
    Uczestnik

    Zapisy są rózne np. Wykonawca udziela zamawiającemu gwarancji na przedmiot umowy. Gwarancja obejmuje 3 lata od daty końcowego odbioru przedmiotu umowy. Inny zapis: Wykonawca udziela zamawiającemu gwarancji na przedmio umowy. Stanowi ona rozszezrzenie odpowiedzialności wykonawcy z tytułu rękojmi za wady na okres gwarancji. Okres gwarancji ustala się na 5 lat od daty końcowego odbioru przedmiotu umowy.

    #18307
    terka
    Uczestnik

    Nie do końca chyba rozumiem. Napiszę, jak jest u mnie.
    We wszystkich umowach na roboty budowlane mamy zapisy dotyczące rękojmi za wady. (okres rózny, od 3 do 6 lat).
    Gwarancji żądamy jedynie w przypadku, gdy to, co wykonawca nam w danej robocie budowlanej „wstawia”, – np. okna, drzwi (tu chcemy 10 letnią).
    Bo rękojmia za wady obejmuje wady wykonawstwa, a gwaracja jest gwarancją jakości danego wyrobu, produktu. (w dużym skrócie)
    Jednak musi nam wówczas, oprócz zapisu w umowie, dostarczyć dokument gwarancyjny, bo tylko to, moim zdaniem, jest podstawą wazności gwarancji.
    Jakie są zapisy konkretne, dotyczące gwarancji, muszę sprawdzić:smile:

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.