piątek, 3 lutego, 2023

Izba Audytorów Wewnętrznych JSFP

Home Forum Pomysły pomysly Izba Audytorów Wewnętrznych JSFP

Oglądasz 15 wpisów - 16 z 30 (wszystkich: 116)
  • Autor
    Wpisy
    ryszard
    Uczestnik

Od pewnego czasu kolega bevo z Torunia,który organizuje w dniach 26-27 listopada 2009 szkolenie ze srodkow unijnych podjąl od ponad roku syzyfową pracę na rzecz powstania samorzadu zawodowego.Wiem ,że przygotował bardzo rzeczowy projekt do zmian w ustawie.Nie jestem upoważniony do podawania wiecej info.Bedę bowiem w Toruniu i nie ukrywam,że po wszystkich jakie NAS spotkały „zawirowania” i decyzji ustawy ofp na „poprawą naszego bytu” -sklaniam się do przyłączenia do rozmów,dyskusji etc..I to do kazdego szczegółu.
    Jesli okaże się ,ze mozemy „mierzyć siły na zamiary a nie zamiar podług sił” – incjatywa Darka bevo ma duże szanse powodzenia.I tego wszystkim serdecznie życzę.I nie jest bowiem ważne, jak się co będzie nazywać,ważne jak i co bedzie czynic na rzecz srodowiska aw i kontroli.I z wlasnej praktyki wiem,że chętnych do pracy jest wielu,ale jak przychodzi co do czego -zostaje co nieco mniej..
    pozdrawiam
    Ryszard

wojak
    Uczestnik
    izmi
    Uczestnik

Wojak,
    obawiam się, że nikomu na nas nie zależy (poza nami samymi), dotyczy to zwłaszcza aw samorządowych 😕
    jeśli masz ochotę na „wesołą twórczość” (Ty lub ktokolwiek inny) to można napisać do bevo lub do mnie na tlen.pl
    piszesz o istniejących organizacjach – a powiedz mi KTÓREJ z nich zależy na mocnym audycie wewnętrznym w jsfp? przepraszam, ale ja chyba takiej nie znajduję (a może źle się rozglądam? wszystko możliwe)
    pozdrowienia

ryszard
    Uczestnik

Iza ,w pelni potwierdzam Twoją opinię ,ze tak naprawdę nie ma takiej organizacji, której obecnie zależy na prawdziwym reprezentowaniu interesów aw, szczególnie w samorządzie.Jest szansa -ale czy będzie na tyle wola ludzi,samozaparcia czy racjonalnego podejscia do sprawy tematu zasadniczego?..Zobaczcie, ile jest w takim małym, jak Nasze srodowisko różnych organizacji?..Więc może pozostaje cięzka praca do zjednoczenia może na początku porozumienia ?

wojak
    Uczestnik
    jadtra
    Uczestnik

Jak w przysłowiu „bez pracy nie ma kołaczy” Inicjatywa b. trafiona – piszę jako 😀 smotny audytor w jst. Chętnie pomogę.
    Jeden z pierwszych kroków to przekazanie informacji koleżankom i kolegom aw , że taki temat jest omawiany na Forum.
    Może Admin przygotuje pytanie , a my odpowiemy czy temat samorzadu zawodowego audytorów nas interesuje. Będzie to jakaś wstępna informacja środowiska .
    Czy do czegoś się przyda ❓ zobaczymy po odpowiedziach – to taki mały kroczek jak jesteśmy liczni i zaangażowani (czy jesteśmy leniwi i nawet nie weźniemy udziału w sondażu)
    Co o tym myślisz Wojak?
    Nie chodzi mi o rozmywanie tematu poprzez robienie sadażu w środowisku , ale chodzi o to ile osób zna temat…..

wojak
    Uczestnik
    wacekservice
    Uczestnik

[QUOTE BY= izmi] o ile mnie pamięć nie myli to od jakiegoś czasu tworzona jest „uoaw” 🙂 mam nadzieję, że w końcu ujrzy światło dzienne 🙂 jeżeli któreś z Was wybiera się pod koniec listopada (26-27) na szkolenie do Torunia to zapewne będzie można o tym porozmawiać :smile:[/QUOTE]
    Adyć jest: http://www.iia.org.pl/iiaweb.nsf/p/homepage?open POSIEDZENIE ZARZĄDU, 22-10-2009 punkt przedostatni. 😕
    To chyba takie „tradyszyn”, że o naszym zawodzie dyskutują Możni i Wielcy, tylko my maluczcy dostajemy efekt finalny w trybie *.exe. Jeśli tak to dalej będzie szło, że ani organ właściwy do koordynacji audytu wewnętrznego w jednostkach sektora finansów publicznych, ani organizacja pozarządowa, której celem statutowym jest upowszechnianie zawodu audytora wewnętrznego, jego pozycji i znaczenia – nie podjęły choćby próby otwartej dyskusji, to trzeba będzie samemu działać.
    Na ustawę poczekam, ale za Izbą AW jestem wszystkimi czterema łapami 😀

wojak
    Uczestnik
    andrzejm
    Uczestnik

To działajmy. Nie mam predyspozycji przywódczych ale jeżeli chodzi o ” pracę organiczną”( chyba coś z pozytywizmu o ile nie pomyliłem pojęć) to jak najbardziej się piszę i wcale nie mam na myśli braku kreatywności Pozdrawiam

wojak
    Uczestnik
    ryszard
    Uczestnik

O ile ktoś czyta dokładnie ,to projekt takowej ustawy a dotyczacej samorzadu zawodowego aw od ponad roku przygotowuje kol.Darek z Torunia (bevo).Od dwóch lat na spotkaniach SGI w tej sprawie mówił,próbował zjednać do swojej incjatywy ludzi w tym niżej podpisanego.Wybieram się do Torunia 26-27 listopada i zamierzam w gronie kilkunastu koleżenstwa tamże obecnych ,temat rozpoznać i rozważyc.Sądzę,ze bez emocji, ale racjonalnie trzeba wziąc sie za temat.Nikt inny tego nie uczyni,jesli nie zrobimy tego SAMI.
    Jesli bedzie to możliwe,wszystkie ewentualne propo i info zostaną podane WSZYSTKIM AW kilkoma kanałami informacyjnymi do środowiska aw ,a dopiero potem np.do wybranców narodu.
    Jest w tej kwestii kilka możliwości,ale o tym potem ..
    pozdrawiam
    Ryszard

andrzejm
    Uczestnik

[QUOTE BY= Ryszard] O ile ktoś czyta dokładnie ,to projekt takowej ustawy a dotyczacej samorzadu zawodowego aw od ponad roku przygotowuje kol.Darek z Torunia (bevo).Od dwóch lat na spotkaniach SGI w tej sprawie mówił,próbował zjednać do swojej incjatywy ludzi w tym niżej podpisanego.Wybieram się do Torunia 26-27 listopada i zamierzam w gronie kilkunastu koleżenstwa tamże obecnych ,temat rozpoznać i rozważyc.Sądzę,ze bez emocji, ale racjonalnie trzeba wziąc sie za temat.Nikt inny tego nie uczyni,jesli nie zrobimy tego SAMI.
    Jesli bedzie to możliwe,wszystkie ewentualne propo i info zostaną podane WSZYSTKIM AW kilkoma kanałami informacyjnymi do środowiska aw ,a dopiero potem np.do wybranców narodu.
    Jest w tej kwestii kilka możliwości,ale o tym potem ..
    pozdrawiam
    Ryszard[/QUOTE] i niewielu o tym wie a i czasu upłynęło sporo Myślę że dosyć czekania i podniecania się tym, że ktoś tam coś robi ( z nikłymi efektami a przynajmniej nie ogłoszonymi dotychczas) a należy wziąść się do prawdziwej ” roboty” a nie markowania ( Ryszard po nowelizacji uofp na sgi org pl mówiłeś, że IIA zostawiła aw samym sobie i mieliście działać aby już tak nie było. Na szkoleniu P. Kasprzyk powiedział, że obecne zmiany w uofp dotyczące aw były szeroko konsultowane z aw m. in.IIA i jak to wygląda to widać. Nie jestem członkiem tej organizacji i myślę że nie mam czego żałować Uważam również że powinno się skorzystać z tych materiałów które zostały już opracowane, by nie wyważać otwartych drzwi, ale ewentualnymi efektami tych prac nie mają się cieszyć nasze wnuki a my a w ostateczności nasze dzieci)Moje propozycje odnośnie pytań do ankiety to:
    1. Czy jesteś za wzmocnieniem roli AW poprzez poparcie utworzenia Samorządu AW?
    2. Czy gotów jesteś czynnie uczestniczyć w pracach Samorządu i w pracach nad zalegalizowaniem Samorządu AW?
    3. Czy masz propozycje odnośnie wyboru tymczasowych liderów, którym zostanie powierzona koordynacja prac nad powstaniem Samorządu AW oraz czy jesteś gotowy/a podporządkować się zleceniom kierowanym z ich strony dotyczącym wykonania przez Ciebie prac zbliżających nas do legalizacji Samorządu AW? Proszę wskazać kandydaturę. Pozdrawiam i mam nadzieję że tym razem się to nam uda.

ryszard
    Uczestnik

Drogi andrzejum..Widze,że zaczynamy sobie „wrzucac kamyki do ogródka” co komu kiedys i co ..itp itd.
    Cytujesz kolego caly mój post ,chyba tylko po to ,żeby dołożyc IIA.Więc zapewniam Ciebie i gdybys czytał czasem stronke IIA to zobaczyłbys,ze w IIA jestem już od paru miesiecy ,zwyklym członkiem.I nadal nim bedę ..Mogę ze spokojem ducha powiedziec po blisko 5 latach pracy spolecznej,że jest teraz potrzeba zjednoczenia się i nie ważne kto skąd pochodzi i gdzie sa jego „korzenie”.
    Mam negatywne spojrzenia na sonde czyniona w tej kwestii samorzadu zawodowego,dzis moge już podać wyniki na pytania ..Wszyscy na pewno a to jest 99,99% beda za.
    Teraz nie pytania sa potrzebne ,teraz potrzebne jest wspólne w miare osobiste nawiazywanie kontaktów i jednanie do wspolnego celu- powstania samorzadu zawodowego.I wybaczcie proszę,ale Darek bevo to nie jest ktos ,ma pomysł i już jakies propo w tej kwestii.Może ktos ma lepsze jak sie okaże po Toruniu? wszystkie bowiem drogi prowadza do Rzymu..Sorki,ale mysle ,ze powinninismy szukac wszyscy w temacie samorzadu zawodowego tematów ktore łacza ..Mam nadzieje ,ze tak bedzie ….
    pozdrawiam
    Ryszard

jadtra
    Uczestnik

Hej Ryszard nie zagalopowałeś się…. z tym wypisywaniem. Odpowiadaż już na sondaż którego nie było :mrgreen: , na propozycję pytań Forumowicza. Czy chcesz przez to innych zniechęcić 👿 bo myślę, że nie taka jest faktycznieTwoja intencja.
    JA dopier od Wojaka na Formu dowiedziałam się o „samorządzie zawodowym aw” . Byłam 2-a razy w Polanicy i w żadnych kuluarach nie słyszałam NIC na rzeczy.
    Ty temat znasz a INNI – myślę że wielu nie i nie ma o nim „zielonego pojęcia”.
    Sama sonda mogłaby wskazać ile osób np. czytało temat.
    Chylę czoła za Twoją pracę społeczną w zakresie aw i mam nadzieję, że pomimo wielu Twoich deklaracji, że ….. bedziesz nadal tak aktywny.
    Jest to nam potrzebne , a Tobie 😀 dodaje energii i ujmuje Ci latek 😀 bo praca robienie tego co się kocha uskrzydla 😉

Oglądasz 15 wpisów - 16 z 30 (wszystkich: 116)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.