sobota, 20 kwietnia, 2024

Jaki jest koszt przeprowadzenia oceny zewnętrznej?

Home Forum Sektory Samorządy Jaki jest koszt przeprowadzenia oceny zewnętrznej?

Oglądasz 15 wpisów - 16 z 30 (wszystkich: 50)
  • Autor
    Wpisy
  • #21742
    kikcloud
    Uczestnik

    Tomek ma rację ❗ tzw. „samoocena z niezależną walidacją” powinna być tańsza. Pełna ocena zewnętrzna to mniej więcej 10 dni z czego 5 na miejscu dla 2 osobowego zespołu. Ciekawe na ile każdy z Was sobie ceni 5 dni nieobecności w pracy 😉

    #21750
    pietryka
    Uczestnik

    Tomek S – skąd wziąłeś wyrażenie „samoocena z niezależną walidacją” ? Samo brzmienie mnie rozśmiesza,/czyżby słowo porównanie nie było lepszym?/ a do tego specyficzny humor kikclouda. 😉
    Ale na serio – odstraszyłeś trochę dyskutujących i… uciekli w inny temat. Ogólne oszczędności i cięcia zbiegły się z tym „obowiązkowym standardem 1312” a wymienne, „koleżeńskie” nie poparte zapłatą, wzajemne świadczenie usług nam uczciwym audytorom nie przystoją 😆
    Sytuacja bez wyjścia i aż mi skóra cierpnie, że będzie mne sprawdzał /jak nic nie zrobię/ biegły rewident. 👿

    #21752
    tomeks
    Uczestnik

    Sorry, przegiąłem. Głowa pełna ideałów oraz bezsens całej tej sytuacji, która omawiana jest w tym temacie powoduje, że zaraz będę zachęcał abyśmy wszyscy wspólnie wstąpili na barykady.
    Termin wziął się z Glaima i cały pomysł skupia się na tym, aby w jednostkach, gdzie audyt w zasadzie jest działalnością słabo rozwiniętą kadrowo (czyli nie tworzy się kilku, kilkunastu stanowisk dla audytorów) przeprowadzać taką samoocenę. Samoocena byłaby przeprowadzana przez Kierownika danej komórki audytu i podlegałaby ocenie przez osobę z zewnątrz (mającą odpowiednie kwalifikacje, doświadczenie i inne duperele). No, ale u nas w kraju pewnie jest to jednoznaczne ze standardową oceną zewnętrzną, za którą każą sobie płacić jak za zboże. Pytanie tylko, czy firmy reklamujące się w zakresie sprzedaży takich usług rzeczywiście posiadają odpowiednią wiedzę, doświadczenie i kwalifikacje. 💡

    #21753
    kikcloud
    Uczestnik

    Samoocena z niezależną walidacją to nie jest żart. Jest to wyjście z sytuacji kiedy jest mało czasu i nie mamy kasy. Akceptowana jest na równi z pełną zewnętrzną oceną jakości.
    Dla Tomka S. Pomysł nie jest ściągnięty z Glaima, ale wynika ze Standardów, które MF uznał za nasze 😉 Ty wraz ze swoim kierownikiem jednostki masz stwierdzić, czy reklamujące się w zakresie przeprowadzania takich usług rzeczywiście posiadają odpowiednią wiedzę. Mała lista sprawdzająca i po sprawie 😀

    #21761
    pietryka
    Uczestnik

    Kikcloud – czytam te standardy /nigdy się chyba do nich nie przekonam/ i… albo nie umiem znaleźć albo nie umiem czytać /przepisów/. Możesz coś bliżej z tą samooceną z niezależną walidacją ? ❓
    Może wspólnie znajdziemy jakieś wyjście tymczasowe „na teraz”.
    Intryguje mnie zdanie „Akceptowane jest na równi z pełną zewnętrzną oceną jakości”. Nasuwa się pytanie, które postawił Tomek S – dlaczego MF nic nie wspomniało? 😉
    Nic więc Tomek S nie przegiąłeś a wywołałeś ciekawość, a po wpisach wnoszę, że jest to „coś” mało znane. 🙂
    Ja już wczoraj miałem pytania w tej sprawie ale nie otwierała mi się strona pawia, a widzę że innym tak.
    Reasumując, bez pomocy kikclouda pewnie będziemy błądzić.

    #21762
    kkkrzysiu
    Uczestnik

    Polecam linka:
    http://www.mf.gov.pl/_files_/koordynacja_kontroli_finansowej_i_audytu_wewnetrznego/metodyka/program_zapewnienia_i_poprawy_jakosci.pdf

    Ale wracam do pytania jaki jest koszt takiej zewnętrznej oceny i czy ktoś z Was ją przeprowadził. Czy znacie jakąś firmę z Województwa Pomorskiego?

    #21767
    scypion
    Uczestnik

    Ciekawy link i ciekawy skrót QAP… tylko trzeba bardzo uważnie ów skrót zapisywać, żeby nie wyszła z niego QPA.

    #21768
    pietryka
    Uczestnik

    kkkrzysiu – racja. Zupełnie o tym zapomniałem. Str. 7 – Sposób przeprowadzania oceny zewnętrznej – drugi sposób b. ciekawy 😆
    Myślę, że opinii na ten temat będzie więcej. Każda może się przyczynić do wypracowania w miarę wspólnego zdania na ten temat. Może ktoś bardziej szczegółowo nad tym pracował? ❓

    #21769
    kikcloud
    Uczestnik

    Ok! Dla wszystkich chętnych spróbuję to wszystko wyjaśnić w Pułtusku.

    #21771
    xyz
    Uczestnik

    Możesz kikcloud coś bliżej?? Kto, gdzie, kiedy i za ile?
    Dzięki za info 😉

    #21772
    kikcloud
    Uczestnik

    Ja za darmo, bo społecznie 😀 lub jak kto woli pro bono publico (łac. dla dobra publicznego, dla dobra ogółu)

    #21778
    kkkrzysiu
    Uczestnik

    ??? 😆 😆 😆

    #21781
    pietryka
    Uczestnik

    No… ulga! 😀 Znowu nasz Paw się otwiera. A już myślałem, że doczekam emerytury w osamotnieniu, albo… zmienię zawód /dużego wyboru nie ma/. 😉
    Na szczęście wszystko po staremu, tylko ostatnie wpisy mocno się zestarzały. Może w temacie i kikcloud coś więcej? Na razie to szukałem Pułtuska na mapie 😉 /czy to na pewno pisze się przez „u”?/. 😆
    Pozdrawiam

    #21782
    kikcloud
    Uczestnik

    Niestety szkolenie nie odbędzie się w pierwotnie planowanym terminie z powodu śmierci Agnieszki Bojnowskiej

    #21783
    pietryka
    Uczestnik

    Smutno…

Oglądasz 15 wpisów - 16 z 30 (wszystkich: 50)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.