czwartek, 18 kwietnia, 2024

Jaki jest koszt przeprowadzenia oceny zewnętrznej?

Home Forum Sektory Samorządy Jaki jest koszt przeprowadzenia oceny zewnętrznej?

Oglądasz 15 wpisów - 31 z 45 (wszystkich: 50)
  • Autor
    Wpisy
  • #21784
    jama
    Uczestnik

    A my jako samorządy na poziomie województwa rozważamy przeglądy partnerskie i przygotowujemy stanowisko na Konwent…

    #21861
    mama0454
    Uczestnik

    Na moje zapytanie dostałem odpowiedź z firmy Governance Piotra Welenca, że koszt takiej oceny dla średniej wielkości gminy wynosi u niego 4000 zł brutto. W cenie jest doradztwo, pomoc, podniesienie roli i znaczenia audytora. Co Wy na to ?

    #21862
    kules
    Uczestnik

    co ja na to? nic tylko poddać się tej ocenie i potem będzie nam już jak w raju 😀
    żartowałem
    fajnie że piszesz o tej ofercie, jutro rano skoczę do władz i zobaczę jak zareagują na takie warunki

    #21866
    mama0454
    Uczestnik

    Kolejne informacje cenowe :
    Centre of Audit Quality Assessment Rafał Szymański – samoocena z niezależną walidacją – 3075 zł brutto,
    Handikap Audyt – badanie drogą samooceny – 4920 zł brutto.

    #21867
    audyt345
    Uczestnik

    trochę dużo jak za wypełnienie prawdopodobnie jednego kwestionariusza np. wg. metodologi kontroli audytu przeprowadzanej przez MF

    #21869
    martinez
    Uczestnik

    To nie na tym polega. Kwestionariusz wypełnia oceniany audytor a zewnętrzny „walidator” (też mi się to nie za bardzo podoba) weryfikuje zgodność ze standardami. Zauważ, że potwierdzenie zgodności ze standardami to nie jest tylko „wypełnienie tabelki” i zakres oceny jest szerszy niż ten proponowany przez MF. Przeprowadzam takie potwierdzenia i uważam, że wnoszą one wartość dodaną i nie są jedynie wyciąganiem kasy.

    #21872
    dudu
    Uczestnik

    Zastanawiam się jakie są konsekwencje nie przeprowadzenia takiej oceny zewnętrznej audytu. Czy na pewno wszyscy to zrobią u nas szkoda na to pieniędzy których i tak w budżecie brakuje.

    #21873
    xyz
    Uczestnik

    Duduś,
    zdaje się, że brak możliwości napisania na końcu sprawozdania, że audyt przeprowadzono zgodnie ze standardami 😉 Biorąc pod uwagę, że w budżetówce gro audytorów pracuje w pojedynkę…
    Miłego wolnego 🙂

    #21874
    martinez
    Uczestnik

    Konsekwencje nie są jednoznaczne moim zdaniem. Z jednej strony jest Komunikat Ministra Finansów zobowiązujący nas do przestrzegania Standardów a z drugiej jest praktyka, gdzie brak jest wsparcia czy nawet często świadomości wymogów standardów. Być może kontrole NIK będą na to zwracać uwagę, ale trudno mówić o konkretnych konsekwencjach.

    Samo nie wpisywanie "Przeprowadzono zgodnie.." nie załatwia sprawy – ten Standard jest określony dalej jako "powinien", dużo ważniejszy jest faktyczny brak zgodności ze Standardami, które jesteśmy zobowiązani przestrzegać w CAŁOŚCI.

    Pytanie brzmi więc – czy interesariusze oczekują od funkcji audytu przysparzania wartości dodanej oraz zajęcia właściwego miejsca w organizacji – jeżeli nie to i tak nie przestrzegamy Standardów…

    #21922
    kkkrzysiu
    Uczestnik

    Dzięki!!! A czy ktoś zna kogoś kto taką ocenę mógłby przeprowadzić w Województwie Pomorskim.

    #21923
    kikcloud
    Uczestnik

    A przy jakiej plaży ❓ 😉

    #21925
    martinez
    Uczestnik

    Bardzo chętnie się podejmę.

    #21929
    kkkrzysiu
    Uczestnik

    Za ile??? 😆 😆 😯

    #21931
    martinez
    Uczestnik

    Mówimy o SAIV (samoocenie z zewn potwierdzeniem)? Ile osób w komórce audytu? Ile zadań rocznie?

    #21932
    kkkrzysiu
    Uczestnik

    Jedna osoba w komórce, 3-5 zadań rocznie.

Oglądasz 15 wpisów - 31 z 45 (wszystkich: 50)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.