sobota, 20 kwietnia, 2024

Jakie straty może spowodować „autopoprawka"

Home Forum MF i GIAW MF i GIAW Jakie straty może spowodować „autopoprawka"

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Autor
    Wpisy
  • #7701
    PAW
    Opiekun forum

    Prosimy o przedstawianie wyłącznie (!!!) argumentów. Przed każdym argumentem proponujemy wstawić nr kolejny wraz z jednym zdaniem (stwierdzenie – czyli czego dotyczy argument), a następnie argumentacja (na przedstawioną tezę, stwierdzenie).

    Przykład:

    1. Wprowadzenie „autopoprawki” jest krokiem wstecz w rozwoju audytu wewnętrznego w Polsce.

    Uzasadnienie:
    W ciągu kilku lat (3-4) audyt wewnętrzny rozwijał się dzięki „X,Y, Z” (wymienić). Z funduszy Unii Europejskiej przeprowadzono szkolenia dla audytorów wewnętrznych (szkolenia PHARE) w celu implementacji dobrych wzorców z doświadczeń z UE do jednostek sektora finansów publicznych w Polsce, podniesieniu profesjonalnej wiedzy audytorów wewnętrznych którzy zatrudnieni byli w jednostkach SFP i prowadzili w nich audyt, itd.

    #7704
    fretka
    Uczestnik

    ta autopoprawka spowoduje dalsze pogłębianie się finansów publicznych , w kierunku dna. Ponieważ mimo iż audyt istnieje niedługo w polsce to zaczynał już przynosić efekty w postaci oszczedności, prawidłowości interpretowania przepisów itd.

    #7706
    maksik
    Uczestnik

    1. deprecjacja i spadek prestiżu zawodu, zaprzepaszczenie wysiłków związanych z promocją audytu wewnętrznego, zniwelowanie funkcjonującego systemu audytu wewnetrznego w RP. W końcu – wewnętrzna niespójnosć – z jednej strony inkorporacja międzynarodowych standardów, a z drugiej obniżenie poprzeczki dostępu do zawodu

    #7708
    martinez
    Uczestnik

    2. można śmiało stwierdzić, że poprawka zlikwiduje AW w administracji rządowej – o jakiejkolwiek zgodności ze standardami audytu nie może być mowy. Audyt stanie się swoistą wewnętrzno – zewnętrzną kontrolą nastawioną na wykonywanie poleceń MF i GIKS. Kierownik jednostki nie będzie miał zaufania do audytora, gdyż ten będzie „człowiekiem z zewnętrz” a jego zadaniem (AW) z pewnością nie będzie usprawnianie jednostki…

    #7711
    caliente
    Uczestnik

    Wprowadzenie proponowanych zmian to:

    1. Rozluźnienie lub brak kontroli gromadzenia środków publicznych i ich wydatkowania w znaczącej części rządowego podsektora finansów publicznych. W ten sposób słabości systemu kontroli nad środkami publicznymi, wytknięte przez Komisję Europejską podczas negocjacji akcesyjnych, jeszcze się pogłębią;

    2. Marnotrawstwo środków publicznych wydatkowanych na utworzenie komórek audytu, wykształcenie pracowników, zakup sprzętu.

    3. Utrata przez sektor publiczny młodych i zaangażowanych pracowników, świetnie znających całość funcjonowania jednostki a zatem bardzo przydatnych każdemu kierownikowi jednostki.

    #7726
    sebastian
    Uczestnik

    1. marnotrawstwo środków wydatkowanych na szkolenie do tej pory ok. 2000 audytorów; szkolenia organizowane przez MF; polska paranoja.

    #7791
    audytorab
    Uczestnik

    1. Marnotrastwo środków publicznych wydatkowanych na stworzenie sytemu audytu wewnętrznego,
    2.marnotrastwo zasobów kadrowych, wykształconych, rzutkich i mających zdroworosądkowe podejście do wydatkowania środków publicznych osób,
    3. utrata w sferze FP komórek usprawniających, doradzających, optymalizujacych działanie jednostek i ich organizację, wydatkowania środków.

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.