czwartek, 25 kwietnia, 2024

Jakość Szkoleń

Home Forum Sektory Służby skarbowe i celne Jakość Szkoleń

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Autor
    Wpisy
  • #12432
    darekm
    Uczestnik

    Zachęcam gorąco do uczestnictwa w szkoleniach przeprowadzanych w ramach EFS przez FRDL i Kancelarię Prezesa Rady Ministrów „Szkolenie Generalne i specjalistyczne dla Członków Korpusu SC” prowadzonego przez tzw. trenerów Ministerstwa Finansów. Szkolenie dotyczy audytu (tak naprawdę jego podstaw) ale możecie dowiedzieć się Państwo wielu interesujących rzeczy na swój temat. Moja ocena może być subiektywna, dlatego zachęcam gorąco do poznania opinii na temat swojej pracy przedstawianej przez kolegów(koleżanki) z branży ( niestety nie są to przypadki odosobnione). Na szkoleniu możecie Państwo usłyszeć od opinii o samych audytorach, typu : „niskie kwalifikacje audytorów”, naszych słabościach czy lenistwie : „audytorzy to leniwy naród – karzą sobie wszystko przygotować” ; do interpretacji typu : możliwość uzyskania 80 % informacji na podstawie obserwacji i wywiadu, informuje iż ponad 90 % ścieżki audytu jest sporządzanej w postaci tabelarycznej (w jakich jednostkach (?) czy stwierdzeń, iż w jednostkach które posiadają ISO – nie przeprowadza się zadań audytowych (?)- (uczestniczyłem w 6 zadaniach audytowych w jednostkach posiadających ISO i realizacja procesów czy też same procedury nie były wolne od wad). Ponadto „trener” wyraża wiele innych, nieuzasadnionych sformułowań typu : „audytorzy, którzy nie radzą sobie z nieprzeszkadzaniem (?) pracownikom w trakcie realizacji zadania audytowego oraz „odpowiednio”(?) nie współpracują z audytowanymi – nie powinni pracować w audycie.

    Działanie „pod publikę” powinno mieć jakieś granice. To, że wprowadza Pan, jakieś rozwiązania w swojej jednostce to jest jedna sprawa, natomiast przy braku weryfikacji i konfrontacji z ustaleniami innych audytorów Pana stwierdzeń, czy sygestii najlepszych rozwiązań – nie powinny być reprezentowane jako ustalenia (reguły) powszechnie obowiązujące. Sugerowanie wdrożenia „najlepszych”(uniwersalnych) rozwiązań, w określonych sytuacjach finansowo- organizacyjnych, nie rzadko – nie jest możliwe do realizacji. Poza tym każda JSFP jest specyficzna, no chyba że przeprowadza się zadania tylko w jednej jednostce.
    Natomiast zupełnie nieuzasadnionymi wydają mi się Pana sugestie związane z niektórymi członkami komisji egzaminacyjnej (przy postępowaniu kwalifikacyjnym na audytora wewnętrznego) czy rozwiązań przy braku kandydatów na stanowiska ogłaszane BIP.
    SZANOWNY PANIE ! Trochę szacunku dla innych kolegów (mogą być zdolni i sumienni) a przede wszystkim dla samego siebie.

    #13146
    janeczek
    Uczestnik

    Z oburzeniem zapoznałam się z wypowiedzią znanego mi audytora darka.m ze skarbówki.Pisze człowiek, od którego należałoby oczekiwac godnej postawy i przestrzegania Kodeksu Etyki.Kto Pana upoważnił do informowania opinii publicznej o realizacji projektu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów? Miał Pan możliwość wpisac swoje odczucia w ankiecie koncowej.Byłam na tym szkoleniu,nie jestem audytorem ,ale po raz pierwszy, tak nieznany mi temat, był wyłożony przez „tzw.trenera” w sposób zrozumiały,przystępny .Pan darekm chyba spał na szkoleniu i się nudził (które nie było dla Pana), jak trener omawiał Kodeks etyki na konkretnych sytuacjach, jakie moga się zdarzyc. Oceniam,ze takiego pasjonata zawodu jakim jest kol.trener MF, dawno nie słyszałam.Wstydził by się Pan pisac rzeczy, które Pan wybrał z kontekstu całego, 8 godzinnego wykładu.
    Nie jest to tylko moje zdanie, o bardzo fajnie,ciekawie i nutką dobrego humoru poprowadzonych zajęciach.Pan Trener do dziś pomaga osobom,z którymi sie spotkał sie na szkoleniu.Mamy od Niego wszystkie potrzebne materiały z audytu i dlatego wspolnie z koleżanką ,postanowiłysmy wybrac zawód audytora, do którego zachęcał Pan Trener.I żadne oblewanie niegodziwosciami fachowca ,nie przeszkodzi w jego obiektywnej ocenie.Powinien Pan, panie audytorze wewnętrzny darek.m ,zwróćic pieniadze za szkolenie,z EFS bo zabrał Pan miejsce,innej osobie ktora z takiego szkolenia wyniosła by pożytek.Dlaczego nie przyznał sie Pan na szkoleniu ,ze jest Pan audytorem? Czego sie Pan obawiał?Cieszy mnie fakt,ze Pan TRENER, nadal szkoli w projekcie i cieszy się uznaniem.Dlatego ,z jednym zgadzam sie w tej wypowiedzi,wezcie udział w tego typu szkoleniu,dużo skorzystacie.
    Panie Trenerze ! Dziekuję,mial Pan rację ,ze audytor też człowiek.I dlatego, wybaczam jako przyszla audytorka, subiektywną wypowiedz darka.m.Trener na zakończenie spotkania powiedział: nie szukajcie w audytorach wrogów,szukajcie wspólnych spraw i zagadnień,których wzajemne rozwiązanie, przez audytowanego i audytora , bedą służyc kierownikowi jednostki.
    pozdrawia przyszła audytor;
    janeczek

    #13337
    kubas
    Uczestnik

    z oburzeniem zapoznalem sie z wypowiedzia poprzedniczki 👿 jakies problemy emocjonalne? 😈

    #13356
    maciej
    Uczestnik

    Informuję,że trener który prowadził szkolenie ,złożył pismo o zbadanie sprawy do Kancelarii Rady Ministrów,Departamentu MF oraz Fundacji wdrażającej projekt. W pismie jest również prosba o wyciągnięcia stosownych wniosków.
    maciej

    #13413
    fliper
    Uczestnik

    Cała ta wymiana zdań świadczy o jednym: kolejny raz dokonano niewłaściwego doboru uczestników szkolenia. Objęcie jednym szkoleniem kandydatów na audytorów i doświadczonych praktyków to porażka…

    #13419
    maciej
    Uczestnik

    Oki,Robert.Ale to nie tak,brałem udzial w calym projekcie i mam inne zdanie dotyczace tematów i jakosci szkolenia.Audyt byl tylko raz i wiele skorzystałem jako ten „audytowany”.Gośc prowadzacy wiedział co mówi,mial wiedzę. Jest dla mnie teraz jasne,co to jest audyt,co kontrola,jakie akty prawne itp.Adresy stron netowych w tym i audyt.net, otrzymalem wlasnie na szkoleniu.Opisane przez darka sytuacje na szkoleniu mijają sie z prawdą.A projekt był wyłacznie przeznaczony dla osób ze słuzby cywilnej( nieaudytorów) dla poszerzenia wiedzy.
    Nie widzę tutaj zadnej porażki ze strony organizatorów.Sprawę zbadają zaintersowane strony i pewno zostana wyciągniete wnioski.
    pozdrawiam koleżanki i kolegów ze szkolenia
    maciej

    #14194
    sza
    Uczestnik

    Cały ten wątek świadczyć może o sybiektywnym podejściu niektórych uczestników szkolenia. Należy życzyć sobie, aby w stosunku do osób przekazujących niewłaściwe informacje na szkoleniach (tzw. trenerów) wyciągano odpowiednie konsekwencje (mogło to by nastąpić np. poprzez obiektywne oceny audytorów, biorących udział w takim szkoleniu).

    Pozdrawiam

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.