wtorek, 23 kwietnia, 2024

Jednostki organizacyjne

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna Jednostki organizacyjne

Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
  • Autor
    Wpisy
  • #4667
    Anonim
    Nieaktywny

    Mam pytanie
    w jakich terminach jednostki organizacyjne muszą przekazywać dochody na rachunek gminy.
    Jakie przepisy to regulują
    Pozdrawiam

    #4673
    ewamich20
    Uczestnik

    Czy dotyczy to jednostek organizacyjnych samorządu terytorialnego?
    Jęli tak to na formu był szeroko omówiony ten temat.

    #4675
    Anonim
    Nieaktywny

    Dziękuję ewamich 20.
    Dotyczy to jednostek organizacyjnych st
    Szukałem na forum ale nie znalazłem.
    Bedę szukał jeszcze raz
    Pozdrawiam

    #4677
    meg
    Uczestnik

    Cześć

    Przejrzyj Rozporządzenie MF z dn. 26 stycznia 2005r. (obowiązuje do 30 czerwca 2006r.) w sprawie gospodarki finansowej jednostek budżetowych, zakładow budżetowych i gospodarstw pomocniczych jednostek budżetowych oraz zasad i terminów rocznych rozliczeń i wpłat do budżetu. (Dz.U. 05.23.190)
    Chyba paragraf 23.

    Pozdrawiam

    #4681
    Anonim
    Nieaktywny

    dziękuję meg
    Konkretnie chodzi mi o przekazywanie np. opłat za przedszkole pobieranych przez zespół oświaty. Kiedy muszą przekazać je do gminy.

    pozdrawiam

    #4682
    romb
    Uczestnik

    Mam wrażenie, że nie chodzi o nadwyżkę środków obrotowych wpłacaną do 5 lutego za rok ubiegły, o czym pisze meg. Ja równiez nie mogłem odnależć w przepisach terminu obligującego samorządowe jednostki budzetowe do wpłaty dochodów na rachunek budzetu.
    W mojej jednostce skarbnik ustalił w pismie skierowanym do jednostek, że zobowiązane są do wpłaty dochodow dwukrotnie w ciągu miesiąca według stanu na dzień 20 wpłacaja do 25 dnia i według stanu na ostatni dzien wpłacają do 5 dnia nastepnego m-ca.
    Pozdrawiam.

    #4683
    meg
    Uczestnik

    Po uszczegółowieniu twojego pytania, odpowiadam, ze nie ma przepisow regulujących w jakich terminach jednostki organizacyjne muszą
    przekazywać dochody na rachunek gminy. Sa to wewnętrzne rozwiązania jednostki. Romb napisał , ze u niego to działa dwukrotnie w ciągu m-ca a w naszej jednostce skarbnik ustalił jeszcze inaczej. Musisz zapytać skarbnika jakie sa rozwiązania w waszej jednostce.
    Pozdrawiam

    #4684
    Anonim
    Nieaktywny

    Dziękuję za wypowiedzi
    Pozdrawiam
    Miłego wypoczynku

Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.