wtorek, 16 kwietnia, 2024

Jest zapis KOmisji sejmowej grzebiacej AW przed posiedzeniem Sejmu z XII

Home Forum MF i GIAW MF i GIAW Jest zapis KOmisji sejmowej grzebiacej AW przed posiedzeniem Sejmu z XII

Oglądasz 10 wpisów - 1 z 10 (wszystkich: 10)
  • Autor
    Wpisy
  • #9208
    cps
    Uczestnik

    Przeczytajcie sobie w weekend.Powoli.Zapiszcie sobie na dyskach. Miłósz powiedział- spisane beda czyny i rozmowy. Miałem rację. „Oraz czasopisma..” w klinicznej postaci. Czy jest w SAejmie audytor, czy jejst w Senacie audytor czy jest w MF audytor. Ludzie.To woła o pomsye. Tam jest porawdziwy Pan Banaś.Tam jest prawdziwa Pani z „organizacji audytorów
    ” która mówi o autentycznej dyskusji w środoiwksu nad wersją ( ponoć 400 opinii).Matko.Ja nie moge. KOniec świata.Dobrze ,że Komisje są zapisywane. Zostana dla naszych dzieci jako dowód.Cześć

    #9211
    szymonek123
    Uczestnik

    możesz nam podać stronę?

    #9228
    cps
    Uczestnik

    przesłałem adminowi całą scieżke( audytu):smile:

    #9231
    meg
    Uczestnik

    Do cps!

    Ale to jest inny tekst niz ten, który jest na stronie głównej Audyt. Net ❓ dot. posiedzenia Komisji Finansów.

    Ja z kolei zastanawiam sie nad jednym zdaniem ( z zapisu posiedzenia komisji finansów publicznych), które wygłosiła przedstawicielka Biura legislacyjnego Kancelarii Sejmu Wanda Sokolewicz: ” Taka autopoprawka jest konieczna. Jest to konsekwencja związana z przyjęciem tych poprawek. W takim przypadku przepis zawarty w art. 23 nie będzie potrzebny”.

    I co na to odpowiedział Pan Banaś ❗ ❗ ❗

    Tak dla porównania, chciałabym móc jeszcze raz odsłuchać wywiad Banasia w Radioinfor. Na stronie nie ma archiwalnych zapisów, a wydaje mi się ,że mówił coś innego. Jak uzyskać dostęp do tego wywiadu?

    #9232
    cps
    Uczestnik

    jasne że inny juz adminowi o tym napoisałem w komentarzu. Admin słuchaj nas troche

    #9236
    admin
    Opiekun forum

    Czytalem czytalem i nie wyczytalem, moze to nadmiar pracy w nowym roku dlatego poszukalem troche na czuja i wystawilem to co znalazlem a tutaj przedstawiam to co napisal CPS, moze ulawi to Wam dojscie do wlasciwych materialow:
    Admin wpisz sposób dojścia do zapisu Komisji sejmowej na temat audytu( dot zmiany Ustawy o FP z XII 2006) przed II czytaniem

    http://sejm.gov.pl
    potem link :Komisje Sejmowe
    potem link „Biuletyny z posiedzeń komisji
    potem link z lewej: wg komisji
    potem link: Komisja Finansów publicznych ( 6 od góry)
    potem link: pod data 6.12.2006 nr126
    tekst jest w 2 formatach- zapis wg stenogramu w pdf i zapis uporządkowany troche stylistycznie -w WORD lepiej się czyta ten w WORD

    należy też przeczyatc zapis debaty podczas II czytania i zapis z kolejnej koisji po II czytaniu i przed III czytaniem a anstepnie zapis z III czytania. Wtedy wszystko widac
    wcześniej trzeba poznać opinie Biura legislacyjnego Sejmu i stwierdzić,że autopoprawka z 30 XI nie była opiniowana- stąd podczas posiedzenia Komisji tyle uwag pracowników Biura w zasadzie dezawuujących autoprawke ( lącznie z wnioskiem o konieczności sprawdzenie konstytucyjności autoprawki w części dot audytu( podstawą jest nowa wersja całego rozdziału o audycie a nie poszczególnych paragrafów- jednego z posłów) „upupione” przez prowadzących debatę w Komisji
    pozdrawiam
    cps

    Admin

    #9238
    cps
    Uczestnik

    zapis Komisji po II czytaniu jest na stronie głównejaudyt.net więc jest roche łątwiej.Cała legislacja( droga od pomysłu do ustawy) tego projektu ustawy w Sejmie jest jeszcze na innej stronie -tam jest zapis opinii Biura Legislacyjnego Sejmu tylko na temat samej poprawki, Nie ma opinii na temat autoprawki bo zrobiono sztuczke polegająca na tym,ze autoprawkę wprowadzono nie przed I czytaniem( wtedy by była konieczna opinia) a po I czytaniu- wtedy autoprawka jaest jakby głosem rządu w dyskusji podczas I czytania ( sztuczka taka, jaka pisałem,która pozwala robic zmiany kuchennymi drzwiami bo przecież min.Banas w przerwie posiedzenia Komisji zmienił jeszcze raz autopoprawke sam ( wymieniono uprawnienia zagraniczne dot audytu usuwając wyraz w szczasególności” co by pozwoliło nam unbbiegac się o uznanie na forum miedzynarodowym naszych uprawnień a w konsekwencji dopisac je do p.1. Jest to możliwe jeśli by się załozyło Stowarzyszenie Międzynarodowe do którego moga należęć wyłącznie AW po egzaminie w MF a potem uzyskac coś w rodzaju nostryfikacji ( uznania ) innych organizacji o wzajemnym uznawaniu kwalifikacji ( można to zrobic i wiem nawet jak) ale ten zapis ( tj zmiana zrobiona przez p.Banasia i zastąpienie ” w szczególności” zamkniętą lista uprawnień )załatwia nas nawet w przyszłości. A potem gadają bajki,że projekt autoprawki był szeroooooko konsultowany w środowisku( ha ha)

    #9243
    meg
    Uczestnik

    Ja przejrzałam trochę te biuletyny i pod datą 06.12.2006 nr 126 nic nie znalazłam. Ale za to jest pod datą 05.12.2006r. Biuletyn 1343/V. Bardzo ciekawy przebieg posiedzenia Komisji Finansów Publicznych, gdzie zgłasza się pominięcie I czytania i te wszystkie rzeczy o których mówił cps. Tylko jest to nie od początku zapisu posiedzenia, tylko troche dalej. Miłej lektury. Trzeba tym zainteresować program TERAZ MY! Niech to nagłośnią w telewizji bo żadne publikacje i petycje tu nic nie dadzą!!!!!

    #9244
    audytorab
    Uczestnik

    Prezes Polskiego Oddziału Międzynarodowego Instytutu Audytorów Wewnętrznych, Stowarzyszenia Audytorów Wewnętrznych IIA-Polska Maria Zacharczuk-Kakietek:
    Zapewniam państwa, że wszystkie wersje autopoprawki były konsultowane ze środowiskiem zawodowym. Były konsultowane nie tylko w taki sposób, że były rozsyłane na adresy poszczególnych audytorów wewnętrznych(ciekawe ilu), Ha ha ha żarty jakieś …do mnie nić nie doszło….. ale to zgodnie z etyką i standardami

    #9252
    cps
    Uczestnik

    sorry walnąłem się na końcu. Tak to jest w nr 125 z 5 XII.Przepraszam wszystkich ale to z wrażenia. Zapisu z tej komisji nie było tak długo,że juz myślałem że zamiotą pod dywan.Jeszcze raz przepraszam

Oglądasz 10 wpisów - 1 z 10 (wszystkich: 10)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.