wtorek, 18 maja, 2021

Kiermasze w SPZOZ

Home Forum Sektory Służba zdrowia Kiermasze w SPZOZ

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #13109
  Anonim
  Nieaktywny

  Witam
  Sytuacja, która skłoniła do konsultacji z gronem Audytorów wygląda następująco: Szpital wynajmuje miejsce w swoim budynku na kiermasze. Odbióru gotówki za miejsce na kiermaszu dokonuje bezpośrednio wyznaczony ustnie pracownik szpitala. Wszystkie przychody z tej działalności ewidencjonowane są na koncie 234 Rozrachunki z pracownikami. Szpital tłumaczy to tym, iż jeżeli gotówki nie zbierałby pracownik to nikt z wynajumjących by nie płacił. A tak, pracownik odbiera kasę, wpłaca do banku na terenie szpitala i wszystko jest ok. Zastanawia tylko to ,że pracownik ten nie ma tych czynności w zakresie obowiązków, nie ma przypisanej żadnej odpowiedzialności za pobrane pieniądze.
  Co o tym myślicie?

  #13115
  maksik
  Uczestnik

  Jakie kiermasze? Z czym?

  #13127
  Anonim
  Nieaktywny

  Kiermasze prowadzone są przez osoby z zewnątrz (jakieś ubrania, kosmetyki itp.). Generalnie wygląda to tak, że przychodzi ktoś, rozstawia się ze zwykłym stolikiem i sprzedaje. Tym samym SPZOZ dokonuje wynajmu powierzchni (piwnica) tym podmiotom, za co pobiera opłaty, wystawiając faktury.

  #13135
  ziuk
  Uczestnik

  Gotówkowy pobór opłat za udostępnienie powierzchni o ile ilość wystawców jest zmienna powinien następować komisyjnie.Najlepiej gdyby to była osoba z działu księgowości finansowej, mogąca jednocześnie wystawić fakturę bądź dokument wpłaty do kasy „KW”(druki ścisłego zarachowania) oraz pracownik administracji. Osoby te powinny mieć stosowne upoważnienia i winny rozliczać się codziennie z kasą główną odpowiednim dokumentem np: raportem kasowym.
  Tak to widzę.

  #13204
  Anonim
  Nieaktywny

  Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Też uważam, że powinny dokonywać tego dwie osoby upoważnione. W tej chwili opłaty pobiera pracownik księgowości, który wystawia od razu faktury za wynajem powierzchni, a pobrane kwoty wpłaca do banku znajdującego się na terenie szpitala (ponieważ nie ma on kasy).
  Dalej mnie zastanawia tylko to , czy księgowanie powinno odbywać się przez konto 234 rozrachunki z pracownikami?? Moim zdaniem powinno być to ewidencjonowane na koncie 200 rozrachunki z odbiorcami krajowymi..Szpital tłumaczy to tym, że gotówkę przyjmuje pracownik i dlatego ewidencja jest prowadzona na koncie 234.

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.