czwartek, 25 kwietnia, 2024

Kierownik instytucji kultury a dodatkowa praca

Home Forum Sektory Samorządy Kierownik instytucji kultury a dodatkowa praca

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Autor
    Wpisy
  • #17905
    ceem
    Uczestnik

    Witam.
    Mam nietypowe pytanie.
    Czy etatowy kierownik instytucji kultury, w skład której wchodzi m.in. kawiarnia, może podjąć w tej kawiarni pracę na umowę zlecenie jako barman (oczywiście po etatowych godzinach pracy)? Czy jest to zgodne z przepisami o zatrudnieniu orz finansowymi?

    #17909
    terka
    Uczestnik

    O ile dobrze rozumiem, że kierownik instytucji kultury zawarł umowę zlecenia z samym soba?
    Czy tak?

    #17910
    ceem
    Uczestnik

    Na szczęście jeszcze nie, ale zamierza. Staram się jemu to wypersfadować.

    #17911
    terka
    Uczestnik

    Umowa zawarta z samym soba jest nieważna z mocy prawa. Istnieje zakaz zawierania takich umów.
    tyle mi się – na razie – kołacze po głowie.:wink:

    #17913
    maki
    Uczestnik

    KLIK

    rozdział pod tytułem „pojęcie czynności prawnej z samym sobą” co prawda dotyczy szkoły ale zasada jest taka sama

    #17914
    terka
    Uczestnik

    Łał, ale fajny niezbędnik! Aż mi się marzy, żeby w mojej gminie taki był, ale żeby był, to chyba musiałabym sama go zrobić:sad:

    Ale „czynność prawna sama ze sobą” dość niedookreślona w tym niezbędniku.
    Czy zatrudnienie siebie samego przez siebie samego to może być czynnośc zgodna z prawem?

    #17915
    nata
    Uczestnik

    ciekawe kto w sytuacji zatrudnienia siebie samego będzie potwierdzał realizację umowy zlecenia i zatwierdzał wynagrodzenie do zapłaty?
    kierownik zatrudniający się sam jako pracownik w jednostce 🙂 dla mnie sytuacja trudno wyobrażalna

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.