środa, 24 kwietnia, 2024

Klasyfikacja wydatku za tablice rejestracyjne

Home Forum Sektory Samorządy Klasyfikacja wydatku za tablice rejestracyjne

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Autor
    Wpisy
  • #10028
    krecik
    Uczestnik

    Witam! Przeprowadzam audyt systemu zakupów. Zetknęłam się z sytuacją (pracuję w Starostwie Powiatowym), że wydatki za tablice rejestracyjne są klasyfikowane w 421.Tam też są uwzględniane w planie wydatków.Zgodnie z rozporządzeniem powinny być w 430, jako wydatki na usługi w zakresie wytwarzania tablic rejestracyjnych dla organów właściwych w sprawach rejestracji pojazdów.Księgowa tłumaczy ten fakt tym ,iż tablice podlegają inwentaryzacji, dlatego traktowane są jako materiały i klasyfikowane do 421. Natomiast usługi inwentaryzacji nie podlegają.Twierdzi, że inne jednostki podobnie podchodzą do tego problemu.Proszę o informacje, jak w Waszych jednostkach klasyfikuje się wydatki za tablice ? Pozdrawiam!

    #10042
    alice
    Uczestnik

    Pracuję w Starostwie. U nas odkąd pamiętam zawsze zakupy tablic rejestracyjnych kwalifikowane były do paragrafu 4300. Podejrzewam że większość powiatów w woj. opolskim tak to traktuje. Nasza RIO tego nie kwestionuje.
    Pozdrawiam
    Alicja

    #10043
    krecik
    Uczestnik

    Dziękuję za odpowiedż.Upewniłaś mnie , że moje ustalenie audytowe i zalecenia są słuszne.Pozdrawiam!

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.