wtorek, 16 kwietnia, 2024

klauzula "zastrzeżone"

Home Forum Organizacje AW Organizacje AW klauzula "zastrzeżone"

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Autor
    Wpisy
  • #894
    kati
    Uczestnik

    Witam serdecznie:smile:
    Mam pytanie, w jaki sposób poradziliście sobie z kwalifikowaniem dokumentów audytowych do klauzul tajemnicy służbowej? Zasady wdrażania mówią, że: „do czasu przedstawienia sprawozdania z wykonania audytu wewnętrznego kierownikowi jednostki – wszystkie informacje uzyskane i dokumenty opracowane przez audytora wewnętrznego w związku z wykonywaniem przez niego audytu powinny być kwalifikowane do jednej z klauzul tajemnicy służbowej. (…) Po upływie 2 mies. od przedstawienia sprawozdania, powinny one stawać się ogólnie dostępne.”
    W jaki sposób oznaczacie te dokumenty? Każdy wpisywać do dziennika korespondencji i dziennika wykonanych dokumentów oddzielnie? Tych dokumentów jest przecież bardzo dużo. Część informacji i dokumentów które ściągamy z Wydziałów jest tam jawna i ogólnie dostępna.
    Proszę o Wasze opinie
    Pozdrawiam
    Kati

    #895
    marcind
    Uczestnik

    Kati a skąd ten cytat? Rozporządzenie nic na ten temat nie mówi a kierownik jednostki i komórki audytowanej mogą mięc wgląd do akt bieżących w każdym momencie.Ja nie stosuje tego o czym mówisz, aczkolwiek w pewnych okolicznościach dopuszczam stosowanie takich klauzul.Po pierwsze trzeba mieć odpowiedni certyfikat i po prostu stosować się do ustawy o ochronie inf. niejawnych.Tylko nadawanie klauzuli niejawnej wszystkim dokumentom to utrudnianie sobie zycia i mordęga by była straszna.No i jak sama mówisz trzeba byłoby nadawać klauzule dokumentom, które są np dostępne na stronie BIP jednostki a to chyba zupełnie mija się z celem.

    pozdrawiam

    #896
    kati
    Uczestnik

    Hej:smile:
    Cytat jest z „Zasad wdrażania…” str. 17. Dla mnie ten zapis też jest zupełnie niedorzeczny i jest utrudnianiem sobie życia. Do tej pory nie oznaczaliśmy tych dokumentów żadną klauzulą ale taki zapis znalazłam… Fakt, że nie jest to zapis ustawy ani rozporządzenia. Chciałam zasygnalizować sprawę i zorientować się czy ktoś się do tego stosuje… i jak??
    Pozdrawiam

    #897
    marcind
    Uczestnik

    No faktycznie, ostatnio to czytałem przygotowując się do egzaminu 🙂 no ale zapis jest bardzo dziwny i bardzą wątpię by ktoś tego absolutnie przestrzegał.Chyba, że się mylę??
    Wydaje mi się, że autor miał na mysli iż do czasu publikacji sprawozdania postępów "śledztwa" nie należy ujawniać – choć dostęp może mieć kieronik komórki audytowanej.Ale żeby od razu nadawać klauzule ??

    pozdrawiam

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.