środa, 24 kwietnia, 2024

kodeks etyczny pracowników

Home Forum Sektory Samorządy kodeks etyczny pracowników

Oglądasz 10 wpisów - 1 z 10 (wszystkich: 10)
  • Autor
    Wpisy
  • #17734
    dorotab
    Uczestnik

    Witam. Czy w Waszych jednoatkach macie kodeks etyczny? A konkretnie chodzi mi o zapisy dotyczące procedur uruchamianych w przypadku nieprzestrzegania tegoż kodeksu.

    #17735
    scypion
    Uczestnik

    Hmmm. Mamy. I ponownie potwierdzenie – mamy.

    #17741
    dorotab
    Uczestnik

    Gdybyś byl uprzejmy podzielić się treścią tych zapisów /konsekwencje nieprzestrzegania/, chociaż z tonu Twojej wypowiedzi wynika, iż jest to temat mocno teoretyczny.

    #17743
    scypion
    Uczestnik

    Zgadza się. Zapis teoretyczny i enigmatyczny, ale jest.

    Par XXX. Naruszenie przez pracownika XXX postanowień Kodeksu etyki:

    1. powoduje odpowiedzialność regulaminową (porządkową) oraz przewidziane prawem konsekwencje, a także

    2. znajduje odzwierciedlenie w ocenie kwalifikacyjnej dokonywanej zgodnie z przepisami

    #17746
    fliper
    Uczestnik

    U mnie w urzędzie też funkcjonuje dokument pt. „Kodeks etyczny pracowników UMiG”.
    Jeden z zapisów tego dokumentu stanowi „Wartości etyczne nie podlegają ocenie prawnej”.

    #17753
    wacekservice
    Uczestnik

    Zaiste, realny to Urząd, o którym pisze Fliper, bo nie ma nic gorszego, niż tworzenie fikcji literackiej w formie bata 🙁
    A do Doroty B. (oprócz pozdrowień 😀 ):
    jedna strona, to życie, druga strona, to teoria.
    Życie tak wygląda, jak je ludzie traktują 😈
    a teoria, to np.:
    projekt „Przejrzysta Polska” -akcja społeczna była realizowana od 2005 r. przy udziale Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności, Programu Przeciw Korupcji – Fundacji im. S. Batorego, Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Banku Światowego oraz medialnego wsparcia „Gazety Wyborczej”.
    Informacje o projekcie: http://www.przejrzystapolska.pl
    Tryb opracowania i wdrożenia kodeksu: http://www.przejrzystapolska.pl/repository/files/prezentacje/kodeks.ppt
    Przykład praktycznego opracowania kodeksu wdrożonego przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy: http://um.warszawa.pl/v_syrenka/pp/kodeks.php
    pozdrawiam 😉

    #17754
    wacekservice
    Uczestnik

    PS. polecam gorąco skierowanie pytania do autorów „Standardów kontroli finansowej w jsfp”, i „Wytycznych …” do ww., w których jest mój ulubiony zapis o „manifestowaniu poparcia” przez najwyższe kierownictwo 😆

    #17755
    dorotab
    Uczestnik

    Dziękuję za odzew.
    Wacku, uczestniczyliśmy w akcji o której piszesz i kodeks posiadamy, tyle, że nie ma charakteru zarządzenia Starosty. Moje pytanie wynika z faktu, iż przystępujemy do projektu w ramach konkursu „Wzmocnienie potencjału administarcji samorządowej” i w tymże konkursie jednym z rezultatów /na który się najprawdopodobniej zdecydujemy/ może być „przyjęcie kodeksu etycznego … oraz wdrożenie procedur postępowania w przypadku naruszenia kodeksu etycznego”. Zastanowiły mnie te procedury postępowania. W moim odczuciu nie ma tu zbyt wielkiego pola do popisu, stad moje pytanie o zapisy w Waszych jednostkach.
    Rownież pozdrawiam i dziękuje za link.

    #17760
    wacekservice
    Uczestnik

    Post post scriptum.
    moje całkiem osobiste zdanie:
    sankcje w kodeksie etyki, to całkowite nieporozumienie.
    Po to jest kodeks pracy i wynikajacy z niego regulamin pracy danej jednostki, aby określać prawa i obowiązki oraz kary i sankcje za nieprzestrzeganie ww.b 👿

    #17761
    scypion
    Uczestnik

    Według mnie zapisy, które obowiazują w mojej jednostce – są adekwatnie wprowadzone.

    Gdy ktoś postąpi niezgodnie z zapisamie kodeksu i ktos sprawdza który zapis został naruszony – na końcu kodeksu ma odnośniki jakie kary można wymierzyć. Prosto i przejrzyście.

Oglądasz 10 wpisów - 1 z 10 (wszystkich: 10)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.