piątek, 29 marca, 2024

Kodeks etyki w praktyce

Home Forum Sektory Samorządy Kodeks etyki w praktyce

Oglądasz 15 wpisów - 31 z 45 (wszystkich: 50)
  • Autor
    Wpisy
  • #19667
    irenaanna
    Uczestnik

    Konkurencja i etyka – nie jest łatwo je pogodzić. Natomiast jeśli konkurencja, to dlaczego tylko dotyczy audytu? Czy przypadkiem nie mamy do czynienia z dyskryminacją? Moim zdaniem jest mnóstwo stanowisk w państwowych „firmach”, które można byłoby zlecić podmiotom zewnętrznym. Tylko wtedy kto będzie ważniejszym szefem – kierownik jednostki czy kierownik zleceniobiorcy? Czy nie pomiesza się zbytnio publiczne z prywatnym? No cóż, temat jest chyba rozwojowy ale trza się brać do roboty, póki jest. Pozdrawiam!

    #19668
    emus
    Uczestnik

    To ja zaczęłam ten temat, a wyszło jak zwykle … W maju minie 5 lat od kiedy pracuję jako audytor. Na początku pytałam Was o pytania egzaminacyjne – pamiętam, że odpisała mi „mama” i jakoś z wami dałam radę. Teraz będę bez Waszej pomocy, bo może nie często pisałam, ale sprawdzałam zamieszczone linki i wykorzystywałam spostrzeżenia.
    Cieszę się, że poza Olivką zgadzam się z Waszymi postami, bo jeśli kiedyś się spotkamy będzie nam się dobrze pracowało.

    #19669
    pawels
    Uczestnik

    Czy jest możliwość wyciszenia tego konfliktu? Wydaje mi się, że nie służy on niczemu dobremu.
    PZDR

    #19670
    darek
    Uczestnik

    Oczywiście ustawodawca miał na celu przede wszystkim racjonalnośc wydawania publicznych pieniędzy wprowadzając audyt zewnętrzny! Co za ironia? Malutka furteczka dla biegłych rewidentów, którym nie opłacało się pracować na etat, ale teraz wyślą asystenta, który profesjonalnie, znając dogłębnie specyfikę jednostki, przeprowadzi audyt zapewniający?
    A gdzie wzmocnienie systemu kontroli wewnętrznej? Czy ministrowie kierujący działami już wyrazili zgody na usługodawcę? I wiele innych pytań.

    #19671
    ryszard
    Uczestnik

    I jeszcze jedno z wątków dyskusji na forum..Był taki kiedys przypadek w 2006 roku jak jeden z kierowników jfsp napisał wniosek z 23 zarzutami w stosunku do audytora.Owczesny GIAW po zbadaniu sprawy ,odmówił wyrazenia zgody na zwolnienie .Co ciekawe ta jfsp przez 6 miesiecy na swoim BIP-ie oglosila przyjecie na miejsce nie zwonionego audytora -nowej osoby.
    Przez ten czas NIKT SIE NIE ZGLOSIŁ,i to bardzo zbudowalo srodowisko jak i samego aw..To tak dla przypomnienia ..
    pozdrawiam

    #19672
    wojak
    Uczestnik

    Olivkova, czy ja dobrze rozumiem – Twoje poglądy to „cacy”, a moje to „plucie”?
    Swoją drogą uważam, że audyt wewnętrzny prowadzony w formie usługowej jest, jak małżeństwo dwojga osób tej samej płci… trudno o efekty 💡 😉
    Chociaż, skoro ślimak może być rybą… 😯

    #19673
    terka
    Uczestnik

    Ryszard, my to rozumiemy, ale nie liczylabym na to, że zwolennicy wolnego rynku, konkurencyjności i kasy skostniałej budzetówki to rozumieją.
    Przecież w ich ocenie, jeśli kierownik postawił 23 zarzuty audytorowi, to znaczy, że on nie był dobry:wink:
    Im nikt nic nie zarzuci, bo wszystko będzie po łebkach, ale „cacy”. Trzeba dbać o kolejne zlecenia:wink: Zresztą, co ja Wam tłumaczę, przecież to wszysto już przegadane sto razy.

    Szkoda gadać, pozdrawiam:smile:

    #19674
    mama0454
    Uczestnik

    Witam, witam.
    Jak to miło, że jest niejaki „Emus”, który pamięta tak dawne szczegóły z życia audytora. 😀
    Ale się porobiło w tym naszym środowisku audytorskim. Uważam, że stworzenie tzw. usługodawcy to prosta możliwość kręcenia jeszcze większych lodów przez kilka korporacji finansowych, które są znajomymi i przyjaciółmi królika, pędzącego królika. :mrgreen:
    Oczywiście, wielu z nas ma teraz szansę, aby jako usługodawca pobawić się w audyt w jakiejś sąsiedniej niewielkiej gminie, która miała to nieszczęście przekroczyć 40 baniek rocznego budżetu. Nic nie mam przeciwko temu, ale faktycznie tylko audytor wewnętrzny zatrudniony na cały etat ma możliwość dokładnego poznania swojej jednostki i działać skutecznie.
    Teraz i tak audytorom z jst odebrano ochronę ministerialną stanowiska pracy, więc przy nerwowym burmistrzu (wójcie, prezydencie, staroście) lepiej lekko stonować i wygładzić swoje wypowiedzi. Mądry kierownik jednostki i tak będzie wiedział, że coś u niego szwankuje, więc lepiej podjąć jakiekolwiek środki naprawcze niż narazić się kontrolerom zewnętrznym, a co za tym idzie przyszłym wyborcom.
    Róbmy swoje, a jakieś pazerne Dela nam nie zagrożą.
    Pozdrawiam. Wiosna idzie. 😀

    #19675
    terka
    Uczestnik

    Usunęłam, uznałam, że nie warto. Cokolwiek napiszemy, nasze argumenty będą uznane jedynie za fasadę, za którą kryje się obawa o nasze stołki, bo jesteśmy przecież z definicji gorsi od tych spoza skostniałej budzetówki. Słabsi merytorycznie, wolniejsi, drożsi(?), mniej przydatni. :mrgreen:
    O czasy, o obyczaje..

    bevo, jak postępy z projektem?

    #19676
    ryszard
    Uczestnik

    mama0454 ..Emus to jest kolego super aw..I nie tylko audytor niejaki ..ale osoba o bardzo znakomitej powierzchownosci i charakterze kumpla.Po prostu „mądra baba”.
    Tylko jak Ciebie Emilo „porwac” ? 😀 😀 😀

    #19677
    mama0454
    Uczestnik

    [QUOTE BY= Ryszard] mama0454 ..Emus to jest kolego super aw..I nie tylko audytor niejaki ..ale osoba o bardzo znakomitej powierzchownosci i charakterze kumpla.Po prostu „mądra baba”.
    Tylko jak Ciebie Emilo „porwac” ? 😀 😀 😀 [/QUOTE]

    To tym bardziej się cieszę, bo ja podobno jestem potworem. ❗

    #19678
    ryszard
    Uczestnik

    No tak ,masz rację mama0454..tylko o ile wiem,to niejedna by chciala takiego „potwora ” ujarzmić..Jest takie przysłowie ..każda potwora znajduje swojego amatora..Oczywiscie sorki żarty ,bo coż pozostało? boso ale w ostrogach..Do zobaczenia na szkoleniach,mam nadzieje ze sobie pogwarzymy o tym i o owym..
    pozdrawiam

    #19679
    mama0454
    Uczestnik

    [QUOTE BY= Ryszard] No tak ,masz rację mama0454..tylko o ile wiem,to niejedna by chciala takiego „potwora ” ujarzmić..Jest takie przysłowie ..każda potwora znajduje swojego amatora..Oczywiscie sorki żarty ,bo coż pozostało? boso ale w ostrogach..Do zobaczenia na szkoleniach,mam nadzieje ze sobie pogwarzymy o tym i o owym..
    pozdrawiam[/QUOTE]

    Dzięki, na pewno skorzystam. Pozdrawiam.

    #19701
    terka
    Uczestnik

    Sprawdzilam w mojej gminie – też dostali ofertę, ale poszła „ad kosz”. Szef (to do wiadomości Olivkowej) nie widzi żadnej zasadnosci zatrudniania firmy zewnętrznej. No, ale pewnie nie wie, co traci:wink:
    Powiedział (szef), że nie interesuje go ktoś, kto zajrzy do jednostki trzy razy w roku i nie bedzie się więcej jednostką, i tym, co się w niej dzieje, interesował.
    No, powiedział też o mojej pracy wiele miłych słów, ale to zapewne jedynie dlatego, ze nie ma mnie z kim porównać – wszak jestem jego jedynym (i pierwszym) audytorem:wink:

    #19703
    darek
    Uczestnik

    Tak swoją drogą, moi drodzy jak myślicie, czy kodeks etyki i karta są obowiązujące? Nie są to akty wykonawcze do ustawy, a podstawa ogłoszenia tych komunikatów wygasła.

Oglądasz 15 wpisów - 31 z 45 (wszystkich: 50)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.