piątek, 19 kwietnia, 2024

Komunikacja wewnętrzna i zewnętrzna

Home Forum Sektory Samorządy Komunikacja wewnętrzna i zewnętrzna

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Autor
    Wpisy
  • #11273
    lczarny
    Uczestnik

    Witam szanownych forumowiczów,
    wiem, że zbliża się sezon urlopowy ale chciałabym rzucić jescze jeden temat na forum.

    Czy ktoś przeprowadzał zadanie w zakresie komunikacji wewnętrzne i zewnętrznej funkcjonującej w urzędzie?

    Będę wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki.

    Pozdrawiam.

    PS. No i życzę wszystkim urlopowiczom pięknego słoneczka i lenistwa – należy się Wam!!!!

    #11275
    mama0454
    Uczestnik

    Wydaje mi się, że można zająć się funkcjonowaniem strony internetowej BIPu (jej ciągła aktualizacja), załatwianiem skarg i wniosków od petentów oraz obiegiem dokumentów w urzędzie (funkcjonowanie dziennika podawczego). Coś w tym rodzaju.
    Aha, słoneczka na urlopiku mi na pewno nie zabraknie. 🙂

    #11277
    hapacka
    Uczestnik

    Myślę, że możesz sprawdzić też, w jaki sposób pracownicy są zaznajamiani z nowymi zarządzeniami/poleceniami wewnętrznymi (jaki jest obieg nowowydanych przepisów w jednostce).
    Jeśli chodzi o zewnętrzną komunikację, to można wziąć pod uwagę obowiązkowe podawanie do publicznej informacji (obwieszczenia, zwyczajowy sposób podawania do publicznej wiadomości, funkcjonowanie strony www oraz BIP). Co do BIP-u, to jakąś wskazówką może być lista kontrola ze strony: http://www.frdl.katowice.pl/index.php?id=28&p=2,25,28, stworzona w ramach akcji Przejrzysta Polska.
    pozdrawiam.

    #11283
    lczarny
    Uczestnik

    Dzięki za podpowiedzi,
    może ktoś jeszcze coś dopisze?

    #11301
    wiolka
    Uczestnik

    Witajcie
    Robiłam w ubiegłym roku audyt dotyczący przepływu informacji pomiędzy jednostkami organizacyjnymi a scentralizowaną księgowością. Oparłam to zadanie o standardy kontroli finansowej, cześć dotyczącą informacji i komunikacji. Badałam m.in. jakie dokumenty przekazują nasze jednostki, czy potwierdzają wpływ w urzedzie, jak długo trwa obieg. I w drugą strone – czy dyrektorzy jednostek dostają na czas informacje. Do tego jakimi kanałami idzie informacja, czy wykorzystywany jest internet dla szybszego przepływu informacji itd.
    BIP nie był objęty zadaniem.
    Pozdrawiam.
    Wiolka

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.