piątek, 19 kwietnia, 2024

konkursy na stanowiska

Home Forum Sektory Samorządy konkursy na stanowiska

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 22)
  • Autor
    Wpisy
  • #9895
    nickkita
    Uczestnik

    Ciekawa jestem czy w waszych jednostkach są tzw. sztuczne konkursy na stanowiska? Czy są przygotowywane „pod kogoś”? Czy uważacie, że na miejscu jest zawieranie umów zleceń z ludźmi po to, aby przyuczyli się do zawodu a potem wygrali konkurs?

    #9899
    Anonim
    Nieaktywny

    Witam
    Z tego co się orientuję, to w mojej jednostce też tak robią, ale to chyba tak samo jak w każdej.
    U mnie czasami przyjmują na staż, potem przerzucają ludzika na prace interwencyjne, a następnie rozpisują konkurs na to stanowisko w zasadzie pod tą osobę.
    Na tą sprawę można spojrzeć też inaczej. Gdyby dana osoba nie sprawdzała się w pracy na zleceniu, stażu, czy pracach – po prostu nie przyjęli by jej na umowę. A tak zyskuje się pracownika, który już coś wie i wykonuje swoją robotę rzetelnie.
    Pozdrawiam

    #9901
    Anonim
    Nieaktywny

    A i jeszcze jedno. Koszty utzrymania pracownika na umowie o pracę są dość spore, dlatego panuje praktyka najpierw przyuczenia do zawodu na zleceniu, stażu lub pracach. Jak się nadaje – to zostanie, jak nie – to się żegnamy.

    Tak nawiasem mówiąc te konkursy to tylko zbędna biurokracja i tworzenie nowych papierków.

    #9902
    nickkita
    Uczestnik

    Argument do przyjęcia ale pytanie brzmi dlaczego akurat ta osobe zatrudniamy na umowe zlecenie? Przeciez o tym powinno się rozstrzygnąc w drodze konkursu. Ewentualnie, zeby było sprawiedliwie zatrudnijmy 3 osoby na zlecenie i wtedy się wybierze właściwą. A moze jest to bez znaczenia kto tak naprawdę będzie sie przyuczał bo wszyscy sa zdolni i pojętni?

    #9903
    kacha
    Uczestnik

    Tak, masz rację lainy, tylko, że czasami dzieje się tak, że zostaje osoba, która nie zawsze się nadaje.
    Moim zdaniem konkursy są dobrą formą naboru, gdyby wszyscy w nich startujący mieli takie same szanse, a nie byli już przegrani na samym początku. Niestety taka jest rzeczywistość. 😕

    #9904
    Anonim
    Nieaktywny

    To prawda co piszecie. Wszędzie są różne układy i układziki.
    Smutne, ale prawdziwe. 🙁

    #9905
    nickkita
    Uczestnik

    Jeśli ktoś wprowadza jakiś przepis niech pomyśli o konsekwencjach. Skoro zamiarem ustawodawcy był wybór pracownika w drodze sprawiedliwego konkursu powinien był zakazać zawierania wcześniejszych umów zleceń a w ogóle umowy zlecenia w administracji nie są potrzebne. Uważam, że szansą dla młodych ludzi po szkole jest odbycie stażu a szansą dla starszych doświadczonych pracowników jest właśnie konkurs bo młodzi na stażu się przyuczą i podejda do konkursu a starsi przyuczenia nie potrzebują. Po co więc umowy zlecenia w administracji?

    #9906
    nickkita
    Uczestnik

    chciałam tylko dodać że nie dotyczy to umowy na zastępstwo, bo zdarzają sie wyjątkowe sytuacje takie jak choroba czy zajście w ciążę.

    #9907
    meg
    Uczestnik

    Sorry ! Ale nie od dzis wiadomo, że sa układy. I ani ja ani Wy nie odkryliście Ameryki! A konkurs to można rozpisać , jak sie tylko komu podoba i wybrać temo , który ma być :mrgreen:
    O jakim sprawiedliwym konkursie muwisz Nickita ❗ W sądzie nie ma sprawiedliwości a Ty chcesz, żeby w Administracji była :mrgreen: .
    A co było wolą ustwodawcy – to tylko Oni i ich znajomi wiedzą. Patrz ❗ – zmiana ustawy o finansach publicznych , zaprzestanie organizowania egzaminów na audytora, służba cywilna itd..
    Pozdrawiam , lepiej ruszać inne realne tematy, bo tego nie przeskoczymy!

    #9908
    Anonim
    Nieaktywny

    Co racja, to racja. Temat rzeka….

    #9909
    meg
    Uczestnik

    A cóż to mi za błędy wyskoczyły!!! 😳 Z ortografii zawsze miałam 5 ! 😀
    Sorry!

    #9910
    nickkita
    Uczestnik

    meg zawsze to mniej niż 6 :mrgreen:

    #9911
    meg
    Uczestnik

    O przepraszam 6 jest teraz. A wtedy było 5 .
    I więcej nie było! Tak mna poważnie, jakiś uskok na klawiaturze albo za długie paznokcie 😳

    #9912
    regisss
    Uczestnik

    Przecież wszyscy wiedzą jak jest i nie sądzę żeby to sie w najbliższej 50-ciolatce zmienic – niestety.

    #9914
    caliente
    Uczestnik

    a może pchnijmy temat w innym kierunku.
    Czy ktoś audytował rekrutację? Czy wybór pracownika ze względu na „układy” jest do udowodnienia?

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 22)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.