piątek, 19 kwietnia, 2024

kontrakty lekarskie

Home Forum Sektory Służba zdrowia kontrakty lekarskie

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Autor
    Wpisy
  • #18643
    saba
    Uczestnik

    W najbliższym czasie mam przeprowadzić zadanie z zakresu umów o wykonywanie świadczeń zdrowotnych, tzw. kontraktów.
    Może ktoś podpowie jak to „ugryźć”? Może znajdą się osoby, które już to audytowały?

    #18653
    ala
    Uczestnik

    Można sprawdzić, czy ilość godzin wykazana w fakturze VAT jest zgodna z ilością godzin, które sa wykazane i potwierdzone przez ordnatora w Karcie Wykonywania Świadczeń, która stanowi załacznik do umowy.
    Można sprawdzić, czy godziny pracy w oddziale nie pokrywają się z godzinami pracy np. w Poradni.

    #18667
    tamara
    Uczestnik

    jeszcze sprawdź przebieg postępowania konkursowego – czy zgodnie z przepisami rozporządzenia i kto jest wskazany w umowie do potwierdzania załączników (czy wykazy wykonnaych świadczeń są sporządzane na załączniku wskazanym wcześniej w umowie), czy rachunki nie są wystawiane przed ostatnim dniem dyżuru, tj. np. rachunek z datą 28, a 29 lub 30 jeszcze dyżur (plus poprawnośc rachunkowa). Sprawdź czy masz kontrakty w poradni i w oddziale (tu mogą być na dni i na procedury)

    #18767
    saba
    Uczestnik

    Dziękuję za wskazówki.

    #18768
    wojak
    Uczestnik

    Spróbuj, proszę, wrzucić hasło w przeglądarkę… jest kilka ciekawych wskazówek, a nawet gotowce są 💡
    Gdybyś weszła do NFZ, miałabyś full gotowców!
    Powodzenia!

    #19138
    helpyr
    Uczestnik

    Na jakich umowach pracują lekarze kierujący oddziałem?
    U mnie mają dwie: na świadczenia medyczne i zarządzanie. Tylko jak wykazać ile godzin zarządzał a ile świadczył usługi medyczne? Dodam, że cały czas pracy jest wykazany na świadczenia medyczne. Wypłata idzie z dwóch umów (dwóch faktur). Co wy na to?

    #19161
    marta
    Uczestnik

    ja to nazywam głośnio rozdawnictwem oczywiście chodzi o pieniądze. U mnie też liczy się tylko ta grupa zawodowa. Czytając różne wypowiedzi na forach dzieje się tak prawie wszędzie, wszędzie jest też obejście prawa. Na moją uwagę w tym temacie – prawnik powiedział , zę nie jeet to zabronione.

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.