sobota, 20 kwietnia, 2024

kontrakty

Home Forum Sektory Służba zdrowia kontrakty

Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
  • Autor
    Wpisy
  • #14466
    paris
    Uczestnik

    Kontraktowanie z NFZ -czy ktoś to już przerabiał?

    #14476
    ziuk
    Uczestnik

    Właśnie temat ten też muszę przerobić i zastanawiam sięnad odpowiednim jego ujeciem
    a wiem, że nie bedzie łatwo. Oczekuje rownież podpowiedzi i wskazań.

    #14479
    paris
    Uczestnik

    jest to tak potwornie obszerny temat że aż mi się wyć chce.Myślę zająć się kontraktowaniem tylko od momentu powstania NFZ,czyli od 2004 roku.Chcę na razie porównać wysokość kontraktu do ilości pacjentów na oddziałach, poradniach i tych ośrodkach na które mamy kontarakt.Dodać do tego zatrudnienie .Na TK i rezonansie ilość wykonanych badań.Co o tym sądzisz?Może już wiesz jak to ugryźć.

    #14487
    jolantka
    Uczestnik

    z NFZ jest o tyle trudno, ze co rok sa nowe zasady, w 2006 byly 3 zarzadzenie Prezesa NFZ dotyczace kontraktowania (to znaczy 3x szpitalnictow zamkniete, aos, rehabilitacja….) a kazde z takich zarzadzen to sa ksiazki, tyle tego jest.
    a na wiosne zapowiada sie zupelnie jeszcze nowy sposob, nawet nie kontraktowania tylko rozliczania uslug.
    Zastanowcie sie czy chcecie audytowac kontraktowania czyli wszystko co sie przygotuje nim sie podpisze umowe czy raczej wykonanie (rozliczenie) kontraktu.
    Jak porownasz ilosc pacentow (czy raczej osobodni) do wykonania to moze sie okazac ze sa oddzialy gdzie nie ma pacjentow a sa na „+” bo akurat sa to pacjenci z chorobami dobrze wycenianymi. Albo stwierdzisz truizm, ze porady sa niedoszacowane.
    Mocno zastanowcie sie nad tym co chcecie sprawdzac bo w tym mozna utonac, a potem bedzie to i tak nie potrzebne bo zmienily sie totalnie zasady.
    pozdrawiam

    #14546
    paris
    Uczestnik

    „Ziuk” czy już coś wymyśliłeś jak te kontrakty ugryźć ?

    #14547
    ziuk
    Uczestnik

    Ja wymyśliłem to, że musiałem chwilowo wziąć inny temat, czyli rozliczenie z NFZ odłożyłem.
    Ale będę musiał to zagadnienie przerobić pomimo kryjących się trudności. Napewno należy umiejetnie określić procesy i ryzyka z tym związane i badać kolejno, byleby nie zagubić sie w tym ogromie spraw.
    Liczę,że Kolega zrobi dobry początek i będziemy wymieniać doświadczenia.
    Powodzenia.

    #15247
    dexik
    Uczestnik

    Hej, tez wlasnie mam zaczac temat kontraktowania, i tak sobie mysle zeby sprawidzic jak jest z przygotowaniem do podpisania umowu, oraz jak jest z prawidlowoscia rozliczen w oddziale albo pracowni,
    Jak juz ktos z was zaczal temat, to moze jakie materialy ma?? bylbym wdzieczny,
    no i najgorsze jest to ze teraz ciezko brac sie za rozliczenia bo weszly JGP, a poprzedniego systemu nie ma co sprawdzac skoro juz nie funkcjonuje.

    #15250
    ziuk
    Uczestnik

    Niezależnie od tego, że wchodzą nowe zasady to jednak należy sprawdzić system kontraktowania i rozliczenia swiadczeń z Narodowym Funduszem Zdrowia a w szczególności:
    – sposób przygotowania ofert
    – zasady negocjacji z Funduszem
    – zawieranie i aneksowanie umów
    – terminowość sporzadzania raportów
    statystycznch i faktur
    – poprawność rozliczeń wykonywanych procedur
    – terminowość regulowania należności przez
    Fundusz
    – ewentualne korekty wprowadzane przez
    Fundusz a także kary umowne
    – sposob i poprawność funkcjonowania komórek
    rozliczeniowych jednostki w tym adekwatność i
    skuteczność kontrolii
    i może jeszcze inne problemy!
    Powodzenia.

Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.