piątek, 19 kwietnia, 2024

kontrola a L4?

Home Forum Sektory Samorządy kontrola a L4?

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 15)
  • Autor
    Wpisy
  • #21454
    justp
    Uczestnik

    Witam!

    Jak postępujecie w przypadku gdy posiadacie upoważnienie do kontroli danej jednostki, a kierownik tej jednostki przebywa na L4? Wchodzić i realizować kontrolę czy przesunąć kontrolę? Jakie rozwiązania przyjmujecie? 💡

    #21456
    kikcloud
    Uczestnik

    A to jest jakiś Król, czy urzędnik. Bo jak urzędnik to zawsze ktoś go zastępuje 😉

    #21461
    pietryka
    Uczestnik

    Po 20 latach na tym samym stołku – to już król. 😆

    #21463
    justp
    Uczestnik

    Napewno go ktoś zastępuje. Tylko co jak wystąpi konieczność złożenia wyjaśnień przez głównego szefa?

    #21465
    izmi
    Uczestnik

    do wyjaśniania to SZEF ma LUDZI
    i od kiedy to szef wszystkich szefów tłumaczy się bezpośrednio kontroli? ludzie niższego szczebla są od tego – GK lub jakiś naczelnik/kierownik
    bo szef to jest od szefowania wszystkim i wszystkimi a nie od drobnej roboty 😉
    pzdr

    #21469
    justp
    Uczestnik

    izmi bardzo ładna wypowiedź!
    Tylko co jeśli jednostka ma dyrektora i główną księgową, pozostali pracownicy to naucyzciele. Wszystkie decyzje podejmuje dyrektor?

    #21470
    izmi
    Uczestnik

    hmmm…
    „wywołana do tablicy na suficie gwiazdy liczy” 😉

    jeśli to szkoła to na pewno ma vicków-dyrektorków /nie spotkałam szkoły bez vicków więc zakładam, że takiej zwyczajnie nie ma/
    jeśli to przedszkole czy inny żłobek to też KTOŚ powinien zastępować dyrektora podczas nieobecności
    każdy inny przypadek, tj. brak zastępującego, to jak rządy autokraty i faktycznie podczas zwolnienia czy urlopu panuje bezkrólewie

    powiedziałam co wiedziałam /lub mi się tylko zdawało, że wiem/ 😉

    pzdr

    #21471
    izmi
    Uczestnik

    jeszcze jedno:
    jeśli nie ma zastępcy to co się stanie, gdy np. konieczna będzie długotrwała hospitalizacja dyrektora owej placówki? szkoła/przedszkole/żłobek przestanie działać??

    sorry, że nowy post, ale nie chciało mi poprawić poprzedniego

    pzdr

    #21472
    izmi
    Uczestnik

    ale sobie dziś statystykę poprawiam 😉

    justp:
    pisząc, że dyrektor podejmuje decyzje SAM masz na myśli, że nie konsultuje jej z nikim? łącznie z GK?
    poza dyrektorem KTOŚ COŚ przecież musi wiedzieć, że nawet słowem nie wspomnę o jakimkolwiek śladzie „zbrodni” papierach

    #21474
    justp
    Uczestnik

    Pociesze Cię izmi niestety w naszych jsfp widocznie zdarzają się takie twory. Dla ścisłości Dyrektora zastępuje główna księgowa. tylko czy ona może wypowiadać się za działania dyrektora?
    Niemniej jednak dzięki za wyjaśnienia!
    Idę dalej liczyć gwiazdy…..

    #21475
    izmi
    Uczestnik

    klawo jak cholera, Egon 😉
    o tych gwiazdach na suficie to było o mnie, spokojnie 🙂
    sorry, tak mnie coś dziś naszło przedwiosennie 😆

    GK zastępuje dyrektora! przy płatnościach i wypłatach to sama słodycz 😉 żyć i nie umierać! chociaż mówią, że jak kraść to miliony, a jak spadać to przynajmniej z wysokiego konia 😉
    nie powiem – ciekawie w tej jednostce :mrgreen:

    no, to miłego i spokojnego łyk-endu 🙂

    #21476
    terka
    Uczestnik

    [QUOTE BY= justp] Dla ścisłości Dyrektora zastępuje główna księgowa. tylko czy ona może wypowiadać się za działania dyrektora?
    [/QUOTE]

    Tak sobie podczytuję tę dyskusję i nie dam rady dłużej siedziec cicho:wink:
    W odpowiedzi na pytanie zadane na początku wątku – nie widzę przeszkód, aby pod nieobecność dyrektora była prowadzona kontrola czy też audyt. Wszak nie kontroluje się dyrektora, tylko działalność jednostki, prawda? 😉
    Znam przypadek, kiedy to krótko po wyborach samorzadowych miał być przeprowadzony audyt. Audytor umówił się na naradę otwierającą z kieronikiem jednostki, stawia się, a tu kierownik mu melduje, że nie wie, czy ma uprawnienia do występowania jako kierownik, bo właśnie otrzymał telefon, że jego powołanie było z naruszeniem prawa. Autentycznie, nie zmyślam:wink: No i konsternacja – co robić? Zaczynać, nie zaczynać? Zaczął. I choć przepychanki na stanowisku kierownika trwały jeszcze długo, zadanie zostało zrealizowane.

    Przecież fakty są faktami, dokumenty dokumentami, a nieobecnego kierownika jednostki musi ktoś zastępować. Standard „zapewnienie ciągłości działania”:wink:

    Przecież główna księgowa, kiedy zastępuje dyrektora, odpowiada za swoje działania w czasie zastępstwa. Nie odpowiada za działania dyrektora dokonane przez dyrektora. A co do wypowiadania się – skoro wyraziła zgodę na zastępstwo, to tym samym wyraziła zgodę na wszystko to, co się z wykonywaniem obowiazków dyrektora wiąże.
    Czy gdyby przyszedł na kontrolę NIK to też by miał odejść z kwitkiem, bo nie ma dyrektora?
    Albo CBA?
    Ja nie rozumiem tych rozterek. 🙂

    #21479
    justp
    Uczestnik

    Terka dzięki za opinię. Sytuację jaką opisuje terka doświadczyłam już dwa razy i wiem z czym to się je. Ważniejsza jest po wyborach polityka niż działania merytoryczne. Swojego czasu przeprowadzałam kontrolę i w trakcie odwołali mi kierownika. Podczas kolejnej jeszcze nie weszłam, a już kierownika nie było, choć umawiał się ze mną. Poczuł pismo nosem i poszedł na L4. Wierzcie mi prowadzenie takiej kontroli jest bardzo utrudnione. W jednostkach jest zamieszanie, osoby wyznaczone przez Zarząd jako zastępujące nie zawsze zorientowane. Zresztą one są tylko chwilowo p.o. dyrektora. Działalność kontrolna się wydłuża i czasami nie ma z kim rozmawiać. zaczynasz kontrolę z jednym szefem, realizujesz z p.o. a zalecenia kierujesz do kolejnego nowego Dyrektora. I Jaki sens i skutek ma kontrola??? Jak dużo trzeba włożyć pracy i zabiegów, aby zrealizować zakres kontroli czy audytu ?
    To takie moje głośne rozważania i poniekąd pretensje!

    #21480
    izmi
    Uczestnik

    justp,
    ale mam nadzieję, że nie brałaś tak dosłownie wszystkiego do siebie 🙂
    słonko świeci /przynajmniej u mnie/, wiosna coraz bliżej, radośnie się robi wokół 🙂
    do jęczących świat należy, ale optymistom łatwiej żyć – ok, filozofuję 😉
    głowa do góry 🙂

    #21482
    justp
    Uczestnik

    OK! Ile ludzi tyle opinii!
    Pytam na forum o kwestie nieobecności kierownika jednostki podczas kontroli, bo mam kolejny taki problem i chciałabym wiedzieć jak sobie z tym radzicie? Tylko tyle!

    Pozdrawiam i życzę samych „ciekawych” kontroli i audytów!

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 15)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.