piątek, 19 kwietnia, 2024

KONTROLA FUNKCJONALNA

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Autor
    Wpisy
  • #17415
    s
    Uczestnik

    Drodzy audytorzy, czy ktoś z Was przeprowadzał może zadanieaudytowe dotyczące „rzetelnośc i efektywność sprawowania przez Kierowników komórek organizacyjnych kontroli funkcjonalnej” lub zadanie o przybliżonym temacie. Jeżeli Tak to proszę o wszelką pomoc i wskazówki dotyczące takiego procesu
    Pozdrawiam

    #17419
    123456
    Uczestnik

    Witam , wydaje mi się , że to zadanie można przybliżyć do tematu audytu z zakresu obowiązywania i stosowania zakresów czynności , tylko z tą różnicą , że w odniesieniu do kierowników komórek. I tak proponowałbym , aby zweryfikować zakresy czynności wszystkich kierowników , ponadto indywidualne pełnomocnictwa , udzielone przez kierownika jst, do sprawowania odrębnych funkcji nadzorczych . Potem działania kontrolne przenieśc na płaszczyznę obszaru działania. Sprawdzić procesy sprawowania kontroli , tj. podpisywanie dokumentów do których uprawniony jest dany kierownik, następnie autoryzację dokumentów , które podpisuje naczelny jst, Przeprowadzanie kontroli dla podległych mu stanowisk pracy , i na wszystkich dokumentach wychodzących na zewnątrz ( o decyzjach nie wspomnę ) winna byc autoryzacja kierownika komórki . Ja bym tak widział to zadanie audytowe . W rezultacie bardzo proste . To co do zasad , a jeśli są uchybienia i nieścisłości to przeprowadzić odpowiednią dla danej komórki analizę ryzyka , tutaj wykorzystać regulamin organizacyjny i kompetencje komórek w nim zawarte . to oczywiści mój pogląd , a może ktoś ma inny pomysł chętnie bym poznał inne preferencje dla tego zadania . Pozdrawiam

    #17428
    wojak
    Uczestnik
    #17429
    wojak
    Uczestnik
    #17431
    s
    Uczestnik

    dziękuje serdecznieza te podpowiedz.są one bardzo cenne i na pewno z nich skorzystam. Myślę, że temat warty dyskusji także jeżeli są jeszcze osoby chęten do wyrażeniaswojej opinii lub uwag to będę bardzo wdzięczny

    #17452
    s
    Uczestnik

    Czy ktoś z szanownych koleżanek i kolegów posiada informacje gdzie można odszukać dobre materiały dotyczącessprawowania kontroli funkcjonalnej
    pozdrawiam

    #17456
    wojak
    Uczestnik
Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.