poniedziałek, 17 maja, 2021

kontrola inwestycji w ramach kontroli zarządczej

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna kontrola inwestycji w ramach kontroli zarządczej

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #23104
  tamara
  Uczestnik

  Potrzebuję podpowiedzi, jak przeprowadzić ocenę stopnia realizacji założonych celów zgodnie z art. 133a uofp – kontrola inwestycji finansowanej w ponad 50% ze środków budżetu państwa, pozostałe środki otrzymujemy z budżetu województwa. Może ktoś z Was ma jakieś propozycje? Nie ma już niestety dostępu do zakładki materiały.

  „Art.133a. Inwestycje finansowane lub dofinansowane z budżetu państwa w łącznej kwocie stanowiącej minimum 50 % wartości kosztorysowej, z wyłączeniem inwestycji współfinansowanych ze środków, o których mowa w art. 5 pojęcie środków publicznych i dochodów publicznych, ust. 3 pkt 1, podlegają obowiązkowi przeprowadzania corocznej oceny stopnia realizacji założonych celów, w ramach kontroli zarządczej w jednostkach sektora finansów publicznych.”

  #23127
  martinez
  Uczestnik

  Ja bym odniósł się do tych samych kryteriów co zawsze – celowości, oszczędności, terminowości i zgodności z prawem. Mamy więc do zrobienia badanie na próbie wydatków, choć celowość odniósłbym także (o ile możemy sobie na to pozwolić) także do celowości inwestycji na etapie jej planowania. Celowość – zapewnienie, że poniesione wydatki są związane z realizacją projektu, oszczędność – zasady PZP oraz podprogowe zapewniające osiągnięcie najlepszych efektów danych nakładów, zgodność z prawem to pozwolenia budowlane, decyzje środowiskowe itp, terminowość to już oczywiste.

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.