piątek, 19 kwietnia, 2024

kontrola kasy

Home Forum Sektory Samorządy kontrola kasy

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Autor
    Wpisy
  • #10604
    ajuri
    Uczestnik

    Będąc na szkoleniu z rachunkowości budżetowej, poruszany był temat kontroli kasy. Na szkoleniu zaprezentowano nam iż jest tzw. kontrola regularna czyli sporządził, sprawdził
    oraz kontrola niezapowiedziana.
    Mam do Was pytanie czy na każdym raporcie kasowym w swojej jednostce macie podpisy osoby która sporządziła raport i podpis osoby która sprawdziła ten raport?
    U mnie w jednostce jest tyko podpis osoby sporządzającej. Natomiaast gdy jest przeprowadzana kontrola niezapowiedziana to wtedy główny księgowy podpisuje się w mniejsu- podpis osoby sprawdzającej. Na okoliczność niezapowiedzianej kontroli nie jest sporządzany protokół kontroli kasy. Wg mnie protokół powinien być. Jak to wygląda u Was?

    #10606
    kacha
    Uczestnik

    Ja bym się nie upierała przy protokole. Moim zdaniem wystarczy parafka na raporcie kasowym, z boku (w zależności od tego, które pozycje sprawdził). Wtedy jest to kontrola niezapowiedziana.
    Poza tym wszystkie raporty kasowe na bieżąco powinny być podpisywane przez osobę sporządzającą tj. kasjera i sprawdzone przez wyznaczoną osobę z księgowości. Inaczej nie ma w ogóle uzgodnień, a poza tym kasjer moze robić co chce, bo nikt tego nie kontroluje.
    Tyle w skrócie. 🙂
    Pozdrawiam

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.