czwartek, 18 kwietnia, 2024

Kontrola na umowę o dzieło

Home Forum Sektory Samorządy Kontrola na umowę o dzieło

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Autor
    Wpisy
  • #4776
    reno70
    Uczestnik

    Witam
    Bardzo proszę o pomoc w następującej kwestii: Jestem zatrudniona w urzedzie w dziale KW. Mam zdany egzamin na audytora. Dostałam teraz propozycję z innej gminy na wykonanie kilku kontroli 5% wytatków jednostek organizacyjnych. Czy sa jakies dodatkowe wymogi jakie musze spełnić, żeby móc podpisać umowę o dzieło na wykonanie tych właśnie kontroli. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

    #4782
    jola
    Uczestnik

    Myślę, że nie ma dodatkowych wymagań. Ustawa o finansach publ. nie mówi, że te 5 % musi być wykonane przez pracownika zatr. na umowę o pracę, zaś kwalifikacje posiadasz.

    #4784
    reno70
    Uczestnik

    Dziękuję bardzo za informację. Pozdrawiam

    #4793
    slaw
    Uczestnik

    Jestem również audytorem zatrudnionym w powiecie. Miałem podobną sytuację. Jedna z gmin poprosiła mnie o kontrolę podległej sobie jednostki oświatowej. Już miałem prawi podpisaną umowę o dzieło (treść tej umowy konsultowałem z naszym radcą prawnym). Gdy poszedłem do Starsty z podaniem o urlop to również powiedziałem mu, że będę taka kontrolę przeprowadzał. Okazało sie, czego nie powiedział mi wójt gminy ani skarbnik, że w jednostce tej nigdy nieprzeprowadzano kontroli jak również dyrektor tej jednostki (radny Powiatowy – powiat ościenny mojemu) traktuje tę jednostkę jak sowją własnośc i ma głęboko gdzieś większość przepisów. Czyli z pewnościa byłoby zawiadomienie do Rzecznika RIO jak również było duże prawdopodobieństwo zgłoszenia do prokuratury. Dlaczego o tym piszę. Ano po to abyś dokładnie przeanalizowała wszystkie za i przeciw. Jeżeli będzie bałagan w jednostkach to zgodnie z tym co powiedział mi radca nie unikne kontaktu z RIO, prokuraturą i radą tej gminy. zacznie się szukanie haków na podważenie kompetencji kontrolującego itd.

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.