sobota, 23 stycznia, 2021

Kontrola podatkowa

Home Forum Sektory Samorządy Kontrola podatkowa

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #14446
  jola
  Uczestnik

  Chciałam zapytać jak zorganizowana jest w Waszych urzędach realizacja kontroli podatkowej. Czy zajmują się tym osoby zatrudnione do tego celu „wyspecjalizowane”, czy np. każdy z pracowników referatu podatkowego ma takie zadania w przydziale czynności. Kontrola NIK kwestionuje brak wykonywania takich kontroli lub znikomą ich ilość. Pracownicy mający przypisane w przydziale czynności (praktycznie wszyscy) takie czynności wymawiają się brakiem czasu, co myślę jest prawdą (wykupy mieszkań powodują zwiększenie ilości decyzji i procedur z tym związanych). Jak problem rozwiązać, jak to jest w Waszym miejscu pracy?Będę wdzięczna za wszelkie przykłady.

  #14448
  ceem
  Uczestnik

  Witam.
  W moim urzędzie także nie prowadzi się kontroli podatkowych, tłumacząc się brakiem czasu (ale wynika to raczej ze złej organizacji pracy i braku wiedzy na temat procedury przeprowadzania kontroli podatkowej i związaną z tym obawami prawidłowości przeprowadzenia jej).
  Samo zapisanie w zakresie czynności – przeprowadzanie kontroli podatkowych nie uprawnia pracownika do dokonywania takich kontroli gdyż takową realizuje się na podstawie każdorazowego upoważnienia wystawionego przez szefa urzędu i in.
  Co do rozwiązania tego problemu to można by to zrobić przez odpowiednią organizację czasu pracy pracowników wydziałów podatkowych lub poprzez przypisanie takich obowiązków komórce kontroli wewnętrznej.
  Pozdrawiam

  #14449
  noemi370
  Uczestnik

  Witam,
  u nas w jednostce jest wydzielone stanowisko ds. kontroli podatkowej.

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.