środa, 24 lutego, 2021

kontrola rio kompleksowa a komórka audytu wewnetrznego

Home Forum Sektory Samorządy kontrola rio kompleksowa a komórka audytu wewnetrznego

Oglądasz 9 wpisów - 1 z 9 (wszystkich: 9)
 • Autor
  Wpisy
 • #17442
  dorota-l
  Uczestnik

  witam i mam pytanie co podczas kontroli kompleksowej badają inspektorzy rio w zakresie audytu wewnetrznego? instrukcje, regulaminy, protokoły, sprawozdania, plany? może ktoś wie i jest już po takiej kontroli. proszę o informacje i swoje refleksje. z góry dziekuje i pozdrawiam

  #17444
  klio
  Uczestnik

  Witam,
  ja miałam taką kontrolę w zeszłym roku. Poprosili tylko o plan, sprawdzili dokładnie wszystkie elementy planu /zgodnie z Rozp. MF/, oraz przejrzeli procedury audytu. O nic więcej nie prosili, a w protokole napisali o audycie:
  od kiedy jest prowadzony, przez kogo i na jakiej podstawie/ egzamin MF/ ,
  kiedy sporządzono plan /czy zgodnie z terminem z ustawy, i czy zawiera elemety wymienione w rozp./
  i ogólnie, że funkcjonuje Karta audytu wewnętrznego.

  Tylko tyle:smile:

  #17445
  dorota-l
  Uczestnik

  dziękuję za odpowiedź 😛
  a z innych zagadnień (dochody, wydatki, mienie, inwestycje…) na co zwracali szczególną uwagę, co bylo badane?

  #17450
  mama0454
  Uczestnik

  W ubiegłym roku w moim urzędzie była kompleksowa kontrola RIO, ale ze mną kontrolerki nawet się nie przywitały, nie mówiąc o pytaniu mnie o cokolwiek lub przeglądaniu dokumentacji audytowej. Po prostu na tym się nie znają. Miłego dnia. :mrgreen:

  #17451
  audytj
  Uczestnik

  W mojej pracy kontrola RIO tylko zapytała o audytora, od kiedy jest zatrudniony i kiedy był I-wszy plan, zaś u mojej koleżabnki w ogóle nic nie pytali, co dotyczyłoby audytu.

  #17468
  fliper
  Uczestnik

  UMiG w którym pracuję jest po kompleksówce RIO. Kontrolerów interesowało, czy jest zatrudniony audytor i czy spełnia wymogi ustawowe co do posiadanych kwalifikacji. Poprosili o roczyne plany i rocze sprawozdania z ich realizacji, z okresu objetego kontrolą. W protokole kontroli przedstawili fakty bez komentarzy. NIK także ogranicza się do sprawdzenia dokumentów jw.
  Organem uprawnionym do oceny funkcjonowania audytu wewnętrznego jest MF, niestety nie dotyczy to jst.

  #17477
  kules
  Uczestnik

  U mnie też było tak jak wyżej (i przy RIO i przy NIK), przy czym RIO zastrzegało się bardzo jednoznacznie, że nie chcą audytu kontrolować i żebym czasem nie odniósł takiego wrażenia, normalnie jakby się bali, że zarzucę im próbę kontroli audytu przez RIO.
  Nie wiem czemu się tak zapierali, bo ja miałem akurat tego dnia pozytywne nastawienie i nie zamierzałem się stawiać.

  #17740
  dorota-l
  Uczestnik

  Dziękuję wszystkim za informacje. U nas właśnie zakończono kompleksówkę i mogę powiedzieć że kontrola wypadła dobrze. Z zakresu aw były badane wewnętrzne regulacje w zakresie aw, plany audytu, sprawozdania czy zawieraja wszystkie elementy wymienione w ustawie oraz moje kwalifikacje tj. czy spełniaja wymagania okreslone w uofp.

  #17742
  emus
  Uczestnik

  Dorota sprawdzali Twoje sprawozdania, a materiały realizowanego zadania? I drugie pytanie czy poza Kartą aw i Regulaminem stworzyłaś jeszcze jakieś procedury?

Oglądasz 9 wpisów - 1 z 9 (wszystkich: 9)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.