piątek, 19 kwietnia, 2024

kontrola rio kompleksowa a komórka audytu wewnetrznego

Home Forum Sektory Samorządy kontrola rio kompleksowa a komórka audytu wewnetrznego

Oglądasz 9 wpisów - 1 z 9 (wszystkich: 9)
  • Autor
    Wpisy
  • #17442
    dorota-l
    Uczestnik

    witam i mam pytanie co podczas kontroli kompleksowej badają inspektorzy rio w zakresie audytu wewnetrznego? instrukcje, regulaminy, protokoły, sprawozdania, plany? może ktoś wie i jest już po takiej kontroli. proszę o informacje i swoje refleksje. z góry dziekuje i pozdrawiam

    #17444
    klio
    Uczestnik

    Witam,
    ja miałam taką kontrolę w zeszłym roku. Poprosili tylko o plan, sprawdzili dokładnie wszystkie elementy planu /zgodnie z Rozp. MF/, oraz przejrzeli procedury audytu. O nic więcej nie prosili, a w protokole napisali o audycie:
    od kiedy jest prowadzony, przez kogo i na jakiej podstawie/ egzamin MF/ ,
    kiedy sporządzono plan /czy zgodnie z terminem z ustawy, i czy zawiera elemety wymienione w rozp./
    i ogólnie, że funkcjonuje Karta audytu wewnętrznego.

    Tylko tyle:smile:

    #17445
    dorota-l
    Uczestnik

    dziękuję za odpowiedź 😛
    a z innych zagadnień (dochody, wydatki, mienie, inwestycje…) na co zwracali szczególną uwagę, co bylo badane?

    #17450
    mama0454
    Uczestnik

    W ubiegłym roku w moim urzędzie była kompleksowa kontrola RIO, ale ze mną kontrolerki nawet się nie przywitały, nie mówiąc o pytaniu mnie o cokolwiek lub przeglądaniu dokumentacji audytowej. Po prostu na tym się nie znają. Miłego dnia. :mrgreen:

    #17451
    audytj
    Uczestnik

    W mojej pracy kontrola RIO tylko zapytała o audytora, od kiedy jest zatrudniony i kiedy był I-wszy plan, zaś u mojej koleżabnki w ogóle nic nie pytali, co dotyczyłoby audytu.

    #17468
    fliper
    Uczestnik

    UMiG w którym pracuję jest po kompleksówce RIO. Kontrolerów interesowało, czy jest zatrudniony audytor i czy spełnia wymogi ustawowe co do posiadanych kwalifikacji. Poprosili o roczyne plany i rocze sprawozdania z ich realizacji, z okresu objetego kontrolą. W protokole kontroli przedstawili fakty bez komentarzy. NIK także ogranicza się do sprawdzenia dokumentów jw.
    Organem uprawnionym do oceny funkcjonowania audytu wewnętrznego jest MF, niestety nie dotyczy to jst.

    #17477
    kules
    Uczestnik

    U mnie też było tak jak wyżej (i przy RIO i przy NIK), przy czym RIO zastrzegało się bardzo jednoznacznie, że nie chcą audytu kontrolować i żebym czasem nie odniósł takiego wrażenia, normalnie jakby się bali, że zarzucę im próbę kontroli audytu przez RIO.
    Nie wiem czemu się tak zapierali, bo ja miałem akurat tego dnia pozytywne nastawienie i nie zamierzałem się stawiać.

    #17740
    dorota-l
    Uczestnik

    Dziękuję wszystkim za informacje. U nas właśnie zakończono kompleksówkę i mogę powiedzieć że kontrola wypadła dobrze. Z zakresu aw były badane wewnętrzne regulacje w zakresie aw, plany audytu, sprawozdania czy zawieraja wszystkie elementy wymienione w ustawie oraz moje kwalifikacje tj. czy spełniaja wymagania okreslone w uofp.

    #17742
    emus
    Uczestnik

    Dorota sprawdzali Twoje sprawozdania, a materiały realizowanego zadania? I drugie pytanie czy poza Kartą aw i Regulaminem stworzyłaś jeszcze jakieś procedury?

Oglądasz 9 wpisów - 1 z 9 (wszystkich: 9)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.