czwartek, 25 kwietnia, 2024

kontrola RIO

Home Forum Sektory Samorządy kontrola RIO

Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
  • Autor
    Wpisy
  • #21321
    audyt4
    Uczestnik

    w tym półroczu mamy planowaną kontrole rio kompelsowa czy kontrolerzy tez coś sprawdzają u audytorów czego można się spodziewac prosze o jakie kolwiek uwagi i sugestie za ktore z gory dziekuje

    #21322
    meg
    Uczestnik

    Witam

    Interesuje ich od kiedy jest prowadzony audyt i proszą do wglądu plan audytu i sprawozdanie z wykonania planu audytu.

    Pozdrawiam

    #21323
    ryszard
    Uczestnik

    Dokladnie tak ,jak podaje meg,z tym,że od strony wyłacznie formalnej sprawdza się ,czy są obowiązujace,aktualne dokumenty kaw -karta audytu,zarządzanie ryzykiem( jesli jest),księga procedur( podpisy,pieczątki).W niektórych jfsp,tam gdzie jest aplikacja funduszy UE,sprawdza się sprawozdania roczne oraz z zadań audytowych i jakich obszarów ryzyka dotyczą.Ale bez mertorycznego odniesienia.Terminy,dokumentacja – strona formalna.Nie znam przypadku,żeby gdzieś ,u kogoś, coś istotnego znaleziono.W moim Urzędzie, były osoby znające co nieco audyt,jedna z uprawnieniami aw,druga po dobrych merytorycznie studiach podyplomowych na UE we Wrocku 😀 .

    #21324
    xyz
    Uczestnik

    audyt4 – spokojnie, sympatycznie byle aktualnie 😉 wszystko będzie OK na pewno 🙂
    słyszałem o podyplomówce na polibudzie wrocławskiej (zdaje się, że nawet IIA się tym zajmowała) i jej wysokim poziomie, ale na UE pierwsze słyszę – możesz powiedzieć coś więcej? nazwiska wykłądowców niestety są mi nieznane 🙁

    #21325
    ryszard
    Uczestnik

    W miesiącu maju ub.roku,na Spotkaniu Regionalnego Koła IIA we Wrocławiu,II Vice Prezes IIA kol.Joanna Mrowicka,poinformowałą,
    że Uniwersytet Ekonomiczny we Wroclawiu,jest jedyną(!!! do tej pory) 😀 Uczelnią w Polsce posiadającą rekomendację ECIIA.Nazwiska wykładowców znane sa w środowisku Dolnego Śląska,opublikowne na stronie netowej UE Wrocław.Ponieważ nie posiadam upoważnienia do publikowania nazwisk wykladowców,mogę tylko podać,ze znam osobiscie dwóch Dr nauk: jedn posiada CIA,CGAP,drugi jest po egzaminie MF,w skladzie wykladowców jest równiez koleżanka 😀 , audytor wewnętrzny z drugiego Uniwerku wrocławskiego z CIA,CGAP,bardzo znana,ceniona i lubiana w srodowisku wrocławskim oraz środowisku aw wyższych Uczelni. 😀
    Moja odpowiedz na pytanie audyt4,dotyczyła zupełnie innego wątku,dlatego pozostałe info ,udzielić może,wyłącznie koleżanka Koordynator KołaIIA, a wszystkim życzę,miłego „wiosennego weekendu”
    pozdrawiam 😀
    Ryszard

    #21326
    j
    Uczestnik

    jak IIA to

    #21328
    kules
    Uczestnik

    U mnie jak byli to tylko chcieli wiedziec czy audyt jest, od kiedy i prosili o plan i sprawozdanie roczne dla potwierdzenia że audyt funkcjonuje, nic więcej, żadnych procedur, kart audytu itd. nie mówiac o zadaniach. Luz.

    #21330
    dorotab
    Uczestnik

    Cześć. U nas RIO nigdy nie poprosiła, w przeciwieństwie do NIK o jakąkolwiek informację. W protokole wpisywali jedynie, iż audyt jest prowadzony.

Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.