środa, 23 września, 2020

Kontrola w Samorządowej Instytucji Kultury

Home Forum Fundusze unijne Fundusze unijne Kontrola w Samorządowej Instytucji Kultury

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Autor
    Wpisy
  • #2769
    anek
    Uczestnik

    Mam pytanie. Czy kontrolę na zlecenie Prezydenta Miasta w Samorządowej Instytucji Kultury może przeprowadzić biegły rewident zatrudniony w firmie zewnętrznej.

    #2770
    terka
    Uczestnik

    Witam,
    moim zdaniem tak. A w czym widzisz problem?
    Pozdrawiam

    #2785
    anek
    Uczestnik

    Wątpliwości nie budził fakt zlecania przeprowadzania kontroli 5% wydatków firmie zewnętrznej np. biegłemu rewidentowi. Pytanie zostało przeze mnie źle sformułowane. Chodziło o to czy przeprowadzenia kontroli inwentaryzacji może dokonać firma zewnętrzna. Zgodnie z interpretacją RIO we Wrocławiu inwentaryzacja nie jest wydatkiem w związku z powyższym przepisy ustawy o finansach publicznych art. 127 nie dopuszczają możliwości takiego zlecania. Wyjątkiem może być zlecanie przeprowadzania inwentaryzacji przez firmę zewnętrzną jeżeli można udowodnić, że dotacja została wykorzystana np. na zakupy mające przełożenie na inwentaryzację. Wiem, że w mojej wypowiedzi jest straszny chaos ale trudno opisać to co się myśli. Mam nadzieję, że mimi wszytsko jest to zrozumiałe.

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.