piątek, 29 marca, 2024

kontrola w szkole

Home Forum Sektory Samorządy kontrola w szkole

Oglądasz 4 wpisy - 16 z 19 (wszystkich: 19)
  • Autor
    Wpisy
  • #5111
    sonl
    Uczestnik

    Sama osobiście nie jestem zwolenniczką aby to audytor czy też kontroler składali wniosek. Na pewno poinformowałabym o tym szefa jednostki wskazując jakie kroki powinne być podjęte. Z informacji przedstawionych wynika, że radca prawny czy skarbnik, moim zdaniem, nie są tutaj bez skazy.
    Pozdrawiam

    #5141
    powa
    Uczestnik

    Bardzo Wam dziękuję za pomoc i wskazanie podstawy prawnej. Moje działania są zawsze ostrożne jak Twoje Soni, jednak nie brak mi odwagi, którą reprezentuje Pawel S, bywają sprawy i sytuacje, których rozmowa nie załatwi, Wy jesteście w innej sytuacji jako audytorzy, ja jestem nauczycielem i radną , kontroli dokonuję w ramach Komisji Rewizyjnej oraz Komisji Oświaty. Często spotykam się z nieprawidłowościami i bezradnościa wielu osób, spotykam się z naciskami , gdyż pracuję w tej samej miejscowości w której jestem radną i niektórzy chętnie znależliby na mnie haka, jak do tej pory nic im z tego nie wyszło. Nie moge się pogodzić z faktem, że osoby dysponujące publicznymi finansami, dysponują nimi jak swoimi, nie zwracając uwagi na prawo , ani ludzi. Wasze uwagi utwierdziły mnie w przekonaniu, że dzieje się żle.
    Droga Soni Komisja Rewizyjna składa się z radnych, którzy nie mają pojęcia o księgowości, sprawdzają pobieżnie mając zaufanie do Skarbnika i Wójta, w końcu radny to funkcja społeczna. Ja jestem osobą poszukująca i chciałam uczestniczyć w różnego typu szkoleniach, odpowiedziano mi wtedy ” po co Ci szkolenie ja ci powiem co to jest budżet : są to działy i rozdziały, żeby ciemne masy się nie połapały”- tak się też dzieje w samorzadach. Dzięki jeszcze raz.
    Pozdrawiam wszystkich.

    #23593482
    eddie
    Uczestnik

    Polecam odwiedzać moje Grupy na tym portalu:
    <h1 class=”entry-title td-page-title”>Institute for Internal Controls – IIC http://audyt.net/forums/topic/institute-for-internal-controls-iic/
    </h1>
    oraz:
    <h1 class=”entry-title td-page-title”>Inicjatywa Szkoleniowo-Doradcza</h1>
     

    #23593483
    eddie
    Uczestnik

    Polecam odwiedzać moje Grupy na tym portalu:
    <span style=”color: #989898;”>Institute for Internal Controls – IIC </span><span style=”color: #989898;”>http://audyt.net/forums/topic/institute-for-internal-controls-iic/</span&gt;

    oraz:
    <span style=”color: #989898;”>Inicjatywa Szkoleniowo-Doradcza</span>

Oglądasz 4 wpisy - 16 z 19 (wszystkich: 19)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.