poniedziałek, 21 czerwca, 2021

kontrola wewnetrzna

Home Forum Sektory Samorządy kontrola wewnetrzna

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #4215
  betix
  Uczestnik

  Witam, mam pytanie: niezbyt szczęśliwie ujęłam temat zadania w planie audytu, tj. ocena funkcjonowania systemu kontroli wewnętrznej w odniesienienu do jednostek budżetowych. Obecnie stwierdziłam, że w ramach obsady kadrowej (tylko moja skromna osoba) nie jest możliwoscia abym prześledzila funkcjonowanie wszystkich obowiązujących w jednostce procedur. W związku z tym, chcialabym zawezic temat do kontroli finansowej i odnieść sie np. tylko do procesu inwentaryzacji obejmujac tym samym wiekszą ilość audytowanych jednostek. Czy zmiana (doprecyzowanie tematu) jest możliwa na etapie tzw. przeglądu wstępnego ? Prosze o rady i z góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi.

  #4216
  samara
  Uczestnik

  Na etapie wstępnego przegladu przeprowadzasz m.in. analize ryzyka danego obszaru i na podstawie analizy doprecyzujesz jakie obiekty będą poddane badaniu (zakres przedmiotowy) i jakie komórki (zakres podmiotowy). Pozdrawiam! 😆

  #4217
  adela
  Uczestnik

  Zastanów się, czy musisz szczegółowo badać określone procesy. Czy nie lepiej wykorzystać materiały MF dotyczące samooceny kontroli finansowej w jednostkach. Podstawą może być kwestionariusz kontroli opracowany przez MF.

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.