piątek, 14 maja, 2021

Kopensata w Urzędzie Miejskim?

Home Forum Sektory Samorządy Kopensata w Urzędzie Miejskim?

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #5605
  grzegorz5
  Uczestnik

  Urząd Miejski dokonuje kompensaty ze spółką wzajemnych należności. Gdyby cała sprawa odbywała się gotowkowo byłby wydatek na koncie 130 i dochód przy otrzymaniu środków również na koncie 130. Przy kompensacie nie ma śladu po operacji na rachunku bankowym, czy w związku z tym kompensatę należy jakoś zaewidenconować na koncie 130? Brak takiej ewidencji zmniejszy dochody i wydatki. Jak to ująć?
  Z góry dziekuję za pomoc

  #5624
  rafall
  Uczestnik

  Jakich wzajemnych zobowiązań dotyczy ta kompensata?? Ponadto może dodasz jak została zaksięgowana ta kompensata. Przecież dochody księgowane są na co najmniej dwóch kontach po przeciwnych stronach. Nie widzę powodu pomniejszenia w ten sposób dochodów i wydatków budżetowych. Ale podaj więcej szczeghółów tej operacji.

  #5657
  grzegorz5
  Uczestnik

  Gmina udzieliła spółce poręczenia obsługi długu i musiała za Spółkę je zapłacić w związku z czym Spółka jest zobowiązana zwrócić wydane środki. Gmina z kolei zamówiła w Spółce pewne usługi, za co otrzymała fakturę. Wydatki z tytułu faktury ujęte są w planie, więc powinny przechodzić przez konto 130. Dochody z tytułu spłaty również ujęte są w planie dochodów, więc powinny przechodzić przez konto 130. Jedynym problemem jest to iż całość nie przechodzi przez rachunkek bankowy.

  #5667
  grzegorz5
  Uczestnik

  Czy ktoś jest w stanie mi odpowiedzieć?

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.