środa, 24 kwietnia, 2024

Korekta odpisu na ZFŚS

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna Korekta odpisu na ZFŚS

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Autor
    Wpisy
  • #10378
    nibble
    Uczestnik

    § 1. Podstawę naliczania odpisu, o którym mowa w art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (Dz. U. Nr 43, poz. 163), zwanej dalej „ustawą”, stanowi przeciętna planowana w danym roku kalendarzowym liczba osób zatrudnionych w zakładzie pracy, skorygowana w końcu roku do faktycznej przeciętnej liczby osób zatrudnionych w zakładzie

    i tak faktyczna przeciętna liczba osób w rozdziałach klasyfikacji:
    1—-> 125,29
    2—-> 52,89
    3—-> 11,87

    czy teraz dla wyliczenia korekty odpisu zaokrąglam w górę etaty dla każdego rozdziału czyli 126, 53, 12 dając 191 etatów i w ten sposób przemnażając 764,25 dokonać korekty;

    czy też zsumować etaty co da 190,05 i w takiej formie przemnożyć ???

    z mojej interpretacji należy zaokrąglić w górę i mnożyć razy stawkę odpisu.

    Jak należy postąpić??

    #10387
    szymonek123
    Uczestnik

    a skąd mowa że należy zaokrąglać?

    #10389
    nibble
    Uczestnik

    wnioskowałem ze skoro odpis ten jest tworzony od osób zatrudnionych a nie od etatów, czyli nie moze byc 190 osób i dwa palce lewej nogi a np 191 osób. Nigdzie nie znalazłem przykładu naliczenia odpisu więc nie do końca wiem.
    Szymonek jak mozesz napisz więcej

    #10395
    alkman
    Uczestnik

    Poczytaj objaśnienia do formularza Z-O6 będącego załącznikiem np.: do Dz. U. z 2002, nr 1 poz 7. Znajdziesz tam różne metody obliczania przeciętnego zatrudnienia.

    #10642
    nibble
    Uczestnik

    Dziękuję za udzielone odpowiedzi- przydały się 🙂

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.