czwartek, 13 maja, 2021

Koszt audytu zewnetrznego

Home Forum Fundusze unijne Fundusze unijne Koszt audytu zewnetrznego

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #3928
  meg
  Uczestnik

  Czy ktoś mógłby mi podac jak kształtuje sie koszt audytu zewnetrznego, gdy całkowita wartość projektu wynosi 850.000 PLN.

  Bardzo prosze o informacje. Sprawa dość pilna :mrgreen:
  Z góry dziękuję 😀

  #3930
  km
  Uczestnik

  Witaj. Wszystko zależy od tego z jakiego źrodła realizowany jest projekt. Do kazdego sa wytyczne. Koszt audytu mieści się w przedziale od 0,5 do 2,5% wartosci projektu czyli od 4.250 PLN do 21.250 PLN. Z doswiadczenia wiem, że raczej należy przyjmowac te niższą kwotę. nie wiem czy to dobra czy zła dla Ciebie wiadomośc. Zajmuję sie audytami zewnetrznymi srodków EFS i niestety ceny obecnie sa zaniżane, często nawet poniżej teych 0,5 % wartości. pozdrawiam KM :mrgreen:

  #3931
  meg
  Uczestnik

  KM to przy takiej koszcie to przetarg nie obowiazuje? Chodzi mi o EFS 😀

  #3936
  adela
  Uczestnik

  Przy takich cenach przetarg nie obowiązuje.
  W jednej firmie,w której startowałem do zrobienie audytów, przeprowadzali negocjacje z osobami, które były zainteresowane (njpierw ogłosili przetarg, później go unieważnili i dzwonili do kilku osób z zaproszeniem). Skutek był taki, jak pisze KM. Moja dosyć niska propozycja (ok. 0,8 %), się nie ostała. Brak poszanowania własnej wartości i pozycji audytorów.Pozdrawiam

  #3952
  meg
  Uczestnik

  Dzięki za odpowiedzi na zadane pytanie. Faktycznie marne te ceny (szczerze powiem sądziłam, że są wyższe) i tak jak Adela napisał brak poszanowania własnej wartości i pozycji audytorów.
  Mam jeszcze jedno pytanie. Skład zespołu przeprowadzającego audyt zewnętrzny projektu powinien być co najmniej dwuosobowy i mimo, ze nie ma wymogu obligatoryjnego udziału w zespole audytowym biegłego rewidenta to jednak Instytucja Zarządzająca ZPORR zaleca, by w skład zespołu audytowego wchodzili zarówno biegli rewidenci, jak i osoby posiadające uprawnienia audytora wewnętrznego.
  Czy biegli rewidencji też tak nisko sie cenią?
  Bo rozumiem, że te ceny podaliście odnośnie audytorów?
  Pozdrawiam

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.